Yeni Başladim

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve borges tarafından 8 Ekim 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. borges

borges Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba .Bu spora başlayalı 10 gün kadar oldu.Verdiği moral açısı ndan SCHWARZXXL ustaya teşekkür.
    Buraya konu açmamın sebebi ise şudur.34 yaşındayım.Sporun hiçbir dalıyla ciddi olarak ilgilenmedim bu yaşıma kadar.Boy 176 kilo 74.Bünye açısından şanslıyım ne kadar yersem kilo almıyorum.Şöyleki; katıldığım tıbbi bir kursta doktor ideal vücut olarak beni tahtaya çıkartıyor.Tabi bu VG ciler dışında bir değerlendirme:).Sadede geliyorum arkadalar az sabır.
    Bir süre önce öyle bir olay oldu ki ,sanırım dünyada sadece benim başıma gelmiştir(kavga falan değil).Bu olaydan sonra 34 yıldır kalemden başka birşey kaldırmamış kollarımın daha güçlü olması gerektiğine karar verdim.Derdim şekil,hacim değil yani.Lise ikiden beri sigara içtiğimi ve son bir yılda günlük 4-7 arası hemen hergün bira içtiğimi de eklemeliyim bu arada.
    İlk önce eve bir istasyon almayı ve dumbell ve ZS bar i vs ile çalışmayı düşündüm ama SCHWARZXXL ustanın sözünü dinleyim işi bir uzmana bırakmaya karar verdim ve şehrin en iyi diye bilinen spor salonuna kaydoldum. Ve 10 gün içinde büyük değişiklikler gördüm kendimde.
    Ben kendimde gördüğüm değişiklikleri buraya yazmak istiyorum ki;benim yaşımdakilere,yada spor yapma konusunda kararsız olan arkadaşları şehir yaşamında spor yapmanın gerekliliğine ikna edebilirim belki..

2. borges

borges Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Vücut olarak değil ,yaşamımdaki etkilerinden bahsetmek istiyorum öncelikle.Kaydolduğum salondaki hocam istediğimi alabilmem için haftada 4 gün yapmam gerektiğini söyledi.Ben çok yoğun iş yaşamım olduğunu,çoluk çocuk vs gibi bahanelerle pazarlığa oturup 2 güne indirmeye çalıştıysamda 4 te ısrar etti.Kabul etmek zorunda kaldım.
    Başladığım ilk gün kendimi bildim bileli devam eden ve uyku haplarına da bağışıklık kazandığımdan kronik uyku problemim son buldu.Ben bunun ilk gün dolayısıyla çok yorulduğumdan olduğunu düşünmüştüm.Ama antrenmana gitmediğim ertesi günde devam etti.Ve antrenmana gittiğim daha sonraki gün ve geride bıraktığımız son 10 gündede bu böyle devam ediyor.Sadece bu yüzden bile bu spora devam edebilirim.Yattığın gibi uyumak ne güzel şeymiş :)
    Bir başka ve çok önemli husus.Cereyana ve rüzgara karşı çok nazik bir bünyem var.Ve işim gereği hergün en az 110 km yapmak zorundayım.Sigara da içtiğimden,arabanın camını azcıkta (5cm) açsam omuz ve boynum gece uyutmazdı.Ama şimdi ,daha bugün test edilmiştir ki,cereyan yada arabadaki rüzgar artık bu bünyeye hiçbirşey yapamıyor.Hatta geçen günsadece şortla uyuyakalmışım sabaha kadar .Ve bana hiçbirşey olmadı.Bu benim için inanılmaz bir durum.Yine sadece bu bile VG yapmam için yeterli sebeptir.
    Eğer modlar bir mahzur görmezse kendimde gördüğüm gelişmeleri yazmaya devam edeceğim.Daha yazacağım şeyler var ama modlar belki ,bune kardeşim der diye boşuna yazmayayım.

3. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Modların fikrini bilmem borges ama yaşın itibariyle düşünürsek sendeki gelişimi burada gözlemek bir çok başlamaya niyetli sporcu için olumlu pozitif referans olacaktır. Şunu söylemeliyim ki avantajlı bir genetiğin var. Bu genetiktan faydalanmadığın yılların acısını çıkarma zamanıdır şimdi.

Ecnebilerin deyimiyle "Welcome to the brotherhood of iron!"

Kolay gelsin.

4. iscrotix

iscrotix Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    28
    aramıza hoşgeldin
    umarım arzu ettiğin güçlü kollara tez zamanda kavuşursun.sormadan edemicem :)güçlü kollara sahip olma isteği doğuran olayı merak ettim doğrusu ....?

Sayfayı Paylaş