Yeni Başladım Uyguladığım Program

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve uygarçamlıbel tarafından 18 Haziran 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. uygarçamlıbel

uygarçamlıbel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Boy:1.70
    Kilo:60
    Yağsız bir vücudum var sayılır.Kütle kazanmak için uyguladığım program.Sizce yanlışım varmı?
    Sabah kalkar kalmaz (8.00):pekmez,lor

Kahvaltı (8.15):3 yumurta,Kaşar,Yulaf,domates,salatalık vb.

Ara öğün (11.00) Lİnkteki bar ve kahve
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yemek-tarifleri/dogal-protein-bar-fotografli-73019.html

Öğle Yemeği (13:30) Tavuk,bulgur pilavı veya makarna,salata,ayran

Antremandan önce (16.00) https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yemek-tarifleri/antreman-oncesi-yemek-bulamayanlara-64848.html

Akşam(19.00) https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yemek-tarifleri/ton-balikli-kofte-1073.html Makarna veya patates püresi

Yatmadan Önce:Süt kaşar veya lor

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Ne yediğin kadar ne kadar yediğin önemli.150 gr bulgur mu yoksa 300 gr mı? Tavuğun butu mu göğsü mü, kaç bardak ayran vs vs...Elimizde doğru yapıp yapmadığını ölçmek için yeterli veri yok.

3. uygarçamlıbel

uygarçamlıbel Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Tavuğun göğsünü yiyorum.Bulguru büyük bir tabak yiyorum kaç gr olduğunu söyleyemem ayranı ise büyük bir bardak

4. fakdet1

fakdet1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Programını uygulayabilirim, senden bir kaç kilo daha zayıfım ve kickboks yapıyorum sanırım bana da faydası olacaktır :)
    Takipteyim.

5. Ali28

Ali28 Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0

Kardeşim yaşımız aynı sayılır sadece arada 1 yaş var. Sana tavsiyem bir insanın günlük alması gerektiği protein ihtiyacı kilo başına 2 gr, karbonhidrat ise 4 gr. Yani senin 120 gr proteine , 240 gr da karbonhidrata ihtiyacın var. Kafana göre beslenme programı hazırlayamazsın yanlış olur. Eline al kağıt kalemi gir bir markete bütçene uygun protein ve karbonhidrat değerleri ideal besinlerin , 100 gr veya paketteki besin öğelerine bak. Bütçene uygun olanı al. Eve gelince programını hazırla.Spor yap.Koş,mekik,barfiks,şınav vs. :) Birde şunu unutma yatmadan önce yemek yeme çünkü bak kaynak ne diyor : Gece yatmadan önce hiç bir gıda ve protein takviyesini önermemekteyiz. Genelde sporcular yatmadan önce süt veya süt içerisinde bulunan kazein protein tozlarını tüketirler. Hedef ise, gece boyunca(8 saat) kasların proteinle beslenmesidir. Oysa bu düşünce net olarak doğru değildir. Gece vakti önemli hormonlar çalışır. Mide ve bağırsak dinlenmeye çekilir. Bu devrede ağır işlenen kazein proteinlerin alınması, yoğunluğu mide ve bağırsaklara taşıyacağı için, hormonların aktif işlenmesini engelleyecektir. Her nedense uzmanlar bu noktayı sürekli atlar. Biyolojik ritme göre zaten gece vakti ve yatmadan önce birşeyler tüketilmemesi ve vücut için doğru olmadığı anlatılır. Eğer kazein protein alınacaksa, yatmadan 3-4 saat önce alınabilir. Yatmadan önce birşey alınacaksa, bu protein değilde, gece boyunca bağırsak,mide ve hormonlara fayda getirecek bir takviye veya gıda olmalıdır. Örneğin limonlu elma sirkesi, magnezyum-çinko, valeriyan otu(kediotu) veya rahatlatıcı bitkisel çay .

Kaynak:

“Journal of the American Dietetic Association”

6. fakdet1

fakdet1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bende bunu yapmak istiyorum aslında çoğu malzemeyide toparladım?

7. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.
    Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş