Yeni başladım, tavsiyelerinizi bekliyorum. Programım içerde....

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ufuck91 tarafından 5 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ufuck91

ufuck91 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar bu işte çok yeniyim, salona gidiyorum 2 hafta oldu olmadı, hocam çok iyi ancak sanki çok ilgilenmiyo gibi yani klasik program yazıp verdi, gittim konuştum tamam bayramdan sonra değiştirelim programını alışman için verdim bunu dedi. 1 gün durup 1 gün gidiyorum. Boy 1,73-1,74 kilom şu an 66, ilk alınan ölçülerim ;

kol : 29
    göğüs : 88
    omuz : 108
    bel : 84

Son gidişimde hoca sana protein tozu verelim dedi olur dedim ben de, kendi hazırlayıp veriyo 300ml süte 30gr katıyo veriyo 3TL nasıl bu? tadı çikolatalı süt gibi oluyo çok güzel markasını bilmiyorum ama mutfağa gidip bakmadım buna devam edeyim mi? programım da şöyle, hareketlerin adını tam bilmiyorum hoş görün :)

20dk bisiklet demiş hoca ama salonda bazı abiler 20 sana çok zaten zayıfsın 10dan fazla çevirme dediler öyle yapıyorum.
    3*10 dumbell press
    3*10 dumbell press yana açış
    3*10 dumbell bench
    3*10 dumbell bench yana açış
    3*10 butterfly
    3*10 enseye lat pulldown
    3*10 duh abdominal bişey hatırlayamadım bunu kürek çeker gibi bi hareket oturarak
    3*10 bunun da adını hatırlamıyorum alete sırtımı dönüyorum 2 elimi kaldırıyorum yukardan 2 kol tutup oturuyorum onu çekebildiğim kadar aşşağı çekip yukaru kaldırıyorum kanat geliştiriyodu sanırım dedim ya bilmiyorum çok.
    3*10 dumbell curl
    3*10 dumbell triceps curl
    3*çekebildiğim kadar mekik ki bu her sette 30 falan oluyo daha beceremiyorum pek
    en son esnetme hareketleri diye uyduruk bişi yazmış yapmıyorum bile onu öylece bitiyor.

eklemeyi çıkarmayı önereceğiniz şeyler varsa bekliyorum yardımlarınızıthums:

2. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Klasik programlar üzerinden gidenler daha başarılı oluyor zaten bu işte...

Tamam işte bu 10 hareketi yapıcaksın, programında bi yanlış yok sadece ismini bilmediğin için yazamamışsın...

Uploaded with ImageShack.us

R10 bunu beğendi.
  3. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    antrenmanı filan boşver sen içtiğin şeyin protein tozu olduğundan eminmisin görmediğin şeyi içiyorsun ben salondaki herhangi bir ürünü kullanmam artık bizim salondaki hoca twinlab wheyin içine nitrofull whey koyarken gördüm o twinlabda çok öncedendi ilk geldiğimde bile vardı 1 kutu hala aynı kimsede anlamıyor dışında çikolata yazıyor ama ürün çilekli :D 3 tl çok pahalı 2.5 tl satıyordu nitrofull marka 1 servis oda nitrofulldür kendin alırsan başka bir ürün daha hesaplı gelir.
    birde bişey sorucam omuz ile bacak hareketleri göremedim ben onlar olmadan olur mu hiç :)
    sana tavsiyem varsa civarda düzgün salon hemen değiştir.

4. ufuck91

ufuck91 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ZeusS

evet hocam resimdeki bacak hareketleri hariç neredeyse hepsini yapıyorum. Zaten değişecek program bayramdan sonra onu da buraya yazar naçizane yorumlarınızı isterim :)

Ec0

Bilmiyorum bacak hareketi hiç vermedi ben de dikkat etmiştim buna, gerçi bacak geliştirme gibi bir isteğim yok hocama başta body değil fitness vücudu istediğimi söylemiştim acaba bundan dolayı olabilir mi? Hani büyük ağırlıklar altına girmeyeceğim için bacaklarımı kuvvetlendirmeye çok da gerek olmadığını düşünmüş olabilir mi? Başka salon yok malesef mecburiyetten buraya gidiyorum. Ancak omuz yok demişsiniz, lateral raises ve dumbell press omuz hareketleri değil mi? Proteine gelince koyduğu kutuyu gördüm ama evet haklısın içinde ne var bilmiyorum, ancak satmak için yaptığını sanmıyorum adam internetten araştır istersen daha ucuza getirebilirsen ben sana isim veriyim falan dedi ama haftada 3 defa gittiğim için 10 tl pek dokunmuyo açıkcası hem uğraşmıyorum antrenmandan sonra hazır geliyo önüme içip çıkıyorum :)) Burada asıl sormak istediğim benim protein tozu almam bana faydalı olurmu olursan ne kadar olur, gereklimidir değilmidir vs bu tür sorular :)

5. ufuck91

ufuck91 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bu kadar mı ilgilenen arkadaşlar yardımlarınıza ihtiyacım var günlerdir 2 kişi yardımcı oldu :(

6. ufuck91

ufuck91 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    yahu bende mi bir problem var diğer soran arkadaşlara cevap yağıyor benimle ilgilenen yok?:mad:

7. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Bence programda anormal bi durum yok.Yeni başlayanlara verilen adaptasyon programı.Protein tozuna gelirsek boyuna göre kilon kötü değil.İhtiyacın olan protein miktarını rahat bi şekilde besinlerden elde edebilirsin.Ayrıca daha başlangıçta protein tozu dayatması varsa orası ticaret kokuyodur ama faydası olur mu dersen elbetteki olur.Bide bi öneri eğer imkanın varsa her gün antrenmanını yap derim 1 gün dinlenme günün olsun yeterlidir.

8. ufuck91

ufuck91 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Haftanın 6 günü gidip 1 gün mü dinleneyim sadece hocam? Bazıları dinlenmenin çok önemli olduğunu, kasları en az 1 gün arayla dinlendirmenin gelişime daha fazla katkısı olacağını söylüyordu :S

9. YandımAli

YandımAli Üye

Beğenileri:
    615
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Bilişim Teknolojileri ve Programlama
    Adaptasyon dönemindesin yerinde olsam antrenman kaçırmazdım.

10. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Haftada en fazla 5 git..fazlası zarar...vücut ,kaslar dinlenerek gelişir...
    Şöyle yap mesela ;

Pazartesi : idman
    salı :idman
    çarşamba : off
    perşembe : idman
    cuma: idman
    cumartesi : off
    pazar: off

Protein tozu markasına bak eğer ciddi bir ürün ise..ve her idmansonunda veya başında 3 tl vermek sana koymayacaksa..bence iç gitsin..tabiki faydasını göreceksin..görmezsin diyen çıkmaz zaten...

bak o kadar sızlandın o kadar kişi cvp yazdı ...sabırlıda olursan tamamsın sen ;)

11. ufuck91

ufuck91 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ama dediğiniz gibi adaptasyon döneminde olduğum için ağrılarım hala oluyor yani 2 neyse ama 3 gün üst üste gidersem 4. gün yerimden kalkamam büyük ihtimal bir de okulum falan var...

2gün gidip 1 gün dinlenmek çok mantıklı bunu uygulayabilirim işte :)
    Her idman sonunda içebilirim çok problem değil 3 tl devam edeyim ben ona o zaman :)

napayım hocam baktım kimse ilgilenmiyor azcık sitem ettim ama :)) Teşekkürler yorumunuz için tekrar şevk geldi sabırla ilerleyeceğim inşallah :)

Sayfayı Paylaş