yeni başladım sayılır,antremanım 2 saat sürüyor.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve merlink tarafından 26 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. merlink

merlink Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Arkadaşlar program şöyle

1.gün
    -----
    sırt(4 hareket) 4x10 şeklinde
    bacak(5 hareket) 4x10 şeklinde
    bel( 200 twist, 200 sopa - 60 mekik - 60 alt karın)

2.gün
    -----
    omuz(5 hareket) 4x10 şeklinde
    arka kol(4 hareket) 4x10 şeklinde

3.gün
    ----
    göğüs( 4 hareket) 4x10 şeklinde
    pazu(4 hareket) 4x10 şeklinde

belde yaklaşık 1 saat kadar vakit harcıyorum. boyum 1.75 kilom 75. belim 94 cm. göbek bölgem yağlı bayağı. amacım kollarıımın göğüsümün vs. hacmini arttırıp aynı zamanda göbeği eritmek. program yanlış mı?bana hoca verdi bunu. çok uzun geldi. acaba beli yapmasam mı?

2. LossPain

LossPain Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Nazilli
    Neden kardiyo yok ki? Kardiyo olsa bana göre daha iyi.

3. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Hem hareketler fazla hem 4x10 hafif giriyorsun sanırım

4. bulent1

bulent1 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    bence bele o kadar çok yüklenip o yağlar gitmez tavsiyem iyi bir diyet.. daha sonra vücut ordaki yağlardan gereksinimi karşılayacak zaten.

5. Violinfeo

Violinfeo Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    günlük ortalama 9 hareket ve hepsini 4x10 yapmak biraz zor olabilir yada hafif giriyorsun arkadaşın dediği gibi.Birde hergün karın çalışması var ondan sonra.Göbek bölgem yağlı diyorsun o yağın gitmesi için iyi bir beslenme ve kardiyo yapman lazım hep bu 9 hareketi yapıp birde kardiyo yapamazsın bence programı değiştir..

6. merlink

merlink Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    üye olduğum spor salonunun hocası bana aynen şöyle diyor: "yağı tuzu şekeri kes,pirinç lapası ye,bol proteinli beslen" + "bel hareketlerini yap" göbek gider diyor. ya adam çok yüzeysel konuşuyor. hocaya birşeyde diyemiyorsun adam bayağı kalıplı. pek ilgi alakasıda yok spor salonuna gidenlerle. ben 1 saat civarında bu body hareketlerini yapıyorum + 1 saatte bele gidiyor" amacım hacim kazanıp göbek eritmek aynı zamanda. yada göbeği dahada büyütmeden hacim kazanmak ama yazdığı program vs. hiç mantıklı gelmiyor. acaba set sayısını 3x10 yapsam olur mu? cidden hocaya birşeyde diyemiyorum sinirli bi insan ayrıca bulunduğum ilçede başka spor salonu yok. şimdiye çoktan salondan ayrılmıştım.

ben şimdi 3x10 yapsam olur mu 4x10 yerine.

7. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    kesinlikle cardio benimle boyun kilon aynı nerdeyse benim belim 81 ben benimkine fazla diyorum seninki uçmuş

8. merlink

merlink Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    ama şimdi kardiyo yapınca göbek gittiği zamanda aynı zamanda vücudum dahada çelimsiz görünecem bunun olmasını istemiyorum :/ yani dahada şişiyim kol-göğüs-omuz şişireyim. bu şişme süreciyle göbekdeki yağlarda azar azar gider ve sürecin son aşamasında 4-5 ay sonra bir göbek eritme programına gireyim diye düşünüyorum yanlışmı düşünüyorum.

9. cikcik

cikcik Üye

Beğenileri:
    116
    Ödül Puanları:
    53
    yok öyle bişey o beli inceltmelisin önce ilk

10. merlink

merlink Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    hımm. tamam o zaman bundan sonra haftalık 3 gün bu programa ek olarak. hergün 1 saat koşucam. sabahları koşsam olur mu aç karnına ?

---------- Post added at 22:18 ---------- Previous post was at 22:10 ----------

+ olarak günlük ne kadar kalori alıyım. 2000- 2500 arası alsam fazla mı gelir? göbeği eritmem sekteyemi uğrar. çünkü spor yapınca çok enerji harcıycam

11. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Hocanın dediklerini yaparsan belin incelebilir. Bu dedikleriyle eskisinden daha da dengeli besleniyorsan ve eskisinden daha fazla enerji harcıyorsan yağlarını eritebilirsin.

Ancak bu kulağı önden değilde, kolu arkadan uzatıp göstermeye benziyor.

Kısaca yeni başlayan biri için (ki sen öyle yazmışsın) ön kol, arka kol için 4 , omuz için 5 egzersiz fazla. Forumda yeni başlayanlar bölümünde seviyene göre örnek idman programları bulabilirsin.

Bel için yaptığın egzersizlerin 1 saat alacağını düşünmüyorum. Ama o hareketlerin oradaki yağları eritme amaçlı hizmet etmediğini bilmelisin. Belki o bölgelerin kas hacmi ve dolayısıyla bel ölçün artacak.. Yağ yakımı için forumda detaylı bilgiler illaki var ama kısaca cardio ve diyet şart.

Söylediklerimden cardio ya ağırlık verip, ağırlık idmanını azaltmak anlamı çıkmasın. Egzersiz, set sayılarını mantıklı kullanıp, hakkını vererek bir ağırlık idmanı yapıp, bunu cardio ile desteklemek bence en mantıklısı.

12. merlink

merlink Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    şimdi ben kafama göre forumdaki örnek programlardan birini alsam hoca diyicek ki neden benim sözümü dinliyorsun,internetteki forumdan aldığın programlara neden güveniyorsun vs. yani hocanın suratını çekmekte istemiyorum. iyi bir salon ve o salona gelen insanlarla yakından ilgilenen antranör/sorumlu şart her zaman bu sporda.

son dediğiniz cümlede ki "Söylediklerimden cardio ya ağırlık verip, ağırlık idmanını azaltmak anlamı çıkmasın. Egzersiz, set sayılarını mantıklı kullanıp, hakkını vererek bir ağırlık idmanı yapıp, bunu cardio ile desteklemek bence en mantıklısı." . ben ağırlığı aynen devam ettirsem bunun dışında hergün sabah 1 saat koşu yapsam. günlük almam gereken proteini alsam olur mu peki? kas inşaa edip hacimlenmek için fazla kalori almak lazım ama ben göbeği eritip kas inşa etmek istiyorum.ilk amacım göbeği eritmek oldu şuan sizin dedikleriniz doğrultusunda. hergün aç karnına sabah kardiyo yapıp bu programa devam etsem sonuç alırmıyım yağ yıkımıyla ilgili. 2000 kaloriyi geçmemeye çalışıcam günlük

Sayfayı Paylaş