Yeni başladım kilo veremiyorum+düzenli çalışamıyorum yardım! Moderatörler içeri...

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve SABIRLI tarafından 8 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. SABIRLI

SABIRLI Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelik ile merhaba.Ben 15 yaşında 1.65 boyunda 75 kilo da bir erkek çocuğuyum.Body'e yazıldım fakat 2 haftadır gidiyorum bana bazı şeyler ters geliyor sanki.Örneğin bir hareketi yaparken tam konsantre olamıyorum,zorluyor düşürünce ağırlık çok düşük arttırınca da ağırlığı seti tamamlayamıyorum 10 tekrar yapmam gerekirken 7-8'de tıkanıyorum.Forumda çoğu konuya baktım fakat tam anlamı ile yazılanları anlayamadım bana sade ve açık bir biçimde:Salona gitmeden kaç saat önce yemek yemeliyim ve çıktıktan sonra kaç saat beklemeliyim,Isınma hareketi olarak 10 dakika bisiklet 5 dakika ayakta bel çevirme yapıyorum yeterli mi ?,bir türlü konsantre olamıyorum çalışırken su içmelimiyim tüm çalışma saat'im boyunca 1,5Lt su içiyorum fazla mı sizce ?,kilo vermekti asıl amacım en önemlisi göğüs bölgemde aşırı derecede yağ var alay konusu oluyorum:( kıyafet alırken bir beden büyük alıyorum belli olmasın diye çok rahatsız ediyor hızlı vermenin bir yolu var mı ? ,kola,cips,çekirdek,fast food vb. çok tüketiyorum örnek kola bırakamıyorum 1 gün içmesem illaki 2. gün içmem gerekiyor kilo verme mi önler mi bunlar,yeme içme uyku ne kadar önemli kilo vermemi kolaylaştıracak bir öneriniz var mı şimdi den teşekkür ederim.İyi forumlar..

Not:Sayın moderatörler,konunun yeri burası değil biliyorum fakat istediğim konulara konu açma yetkim yoktu silip,kilitlemek yerine taşır iseniz sonsuz teşekkürlerimi sunarım.İyi forumlar,iyi görevler..

2. S.Çağrı

S.Çağrı Üye

Beğenileri:
    59
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    1-Yeni başladığından dolayı konsantre olamaman veya hareketlerin tuhaf gelmesi normal.Bu durum pisikolojik 1 aya aşarsın.
    2-Kilo vermem gerekiyor diyorsun ama 10 tekrar değil en az 12 tekrar hatta tavsiyem 15 tekrar yapman yönünde,ağırlığı ona göre ayarlamaya çalış.
    3-Senin diyet yapman daha doğrusu protein ağırlıklı beslenmen gerekiyor.Yağsız be protein ağırlıklı sağlıklı bir beslenme.Yani bodyciler gibi idmandan önce-sonra yemek gibi bir amacın olmamalı diye düşünüyorum.
    4-Isınma hareketlerini çıkar,cardio koy.10 dk hızlı tempo yürüyüş,4 set yapabildiğin kadar mekik(çeşitleri var,hocan yardımcı olur.),twist,yana eğme gibi mesela.
    5-İçtiğin su fazla değil.
    6-Ergenlikten kaynaklanıyor göğüs sorunun bunun için göğüs bölgen öyle,bu ergenlikteki erkeklerin genel sorunu,bunu Bench Press ve göğüse yapılan diğer hareketlerle düzeltebilirsin,göğüsün güzel bir şekil alır.
    7-Yediğini söylediğin şeyleri kesmelisin,kola dahil,yoksa kilo veremezsin.
    8-Yeme,içme,uyku çok önemli.Sana tavsiyem protein ağırlıklı sağlıklı bir beslenme programı eşliğinde,bol bol su iç ve yeşil çay,mate çayı ve papatya çayı iç.Uyku olarakta gerektiği kadar uyu,gerektiğinden fazla veya az uyuma.

3. SABIRLI

SABIRLI Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Önerilerinizi dikkate alacağım ve teşekkür ederim.İyi forumlar..

4. ozan119

ozan119 Yeni Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    0
    başlık biraz yanlış olmş sanki neyse bence forumu iyice yavaş yavaş oku ve göğüs yağları için çok ağır değil az ağırlık çok tekrar 3-10 yerine 5-12 gibi

5. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır

Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/en-ok-sorulan-sorular-ve-t11375.html

Arama Kelimeleri :

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş