Yeni başladım (Kick Boks+VG) Tecrübeli arkadaşlara birkaç şey soracağım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve youareowned tarafından 27 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. youareowned

youareowned Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar arkadaşlar&abiler ben aranıza yeni katıldım

1 hafta önce spora başladım ve kafamda biriken birkaç sorum vardı onları toparlayarak size danışmak istiyorum

Ben normalde kick boks yapan biriydim body ye yeni başladım

1.75 boyunda 90 kiloyum iriyim ve göbekliyim :)

Amacım hayatta kendimi disipline sokmak olduğu için spora başladım.Çok disiplinsiz ve aylak yaşıyordum

Beslenme konusunda forumu bayağı araştırdım ve o kadar çok bilgi buldumki kafam allak bullak oldu hangi birini uygulamam gerektiğini şaşırdım

Kilo vermek istiyorum şuan asıl hedefim bu bayağı göbek yaptım bundan kurtulmak istiyorum

Nasıl beslenmem gereklidir bunun için bir diyetisyene gitmem lazımmı?Ben bu işi abartıp ölüm diyetlerine girmeden dengeli beslenerek zayıflayabilirmiyim onu merak ediyorum...

Kilo verirken aynı zamanda ağırlık çalışmamın bir zararı olurmu?

Sadece fitness,cardio mu yapmalıyım yoksa vg de yapabilirmiyim?

Haftada 3 gün salona gidiyorum geri kalan 2 gün ise boksa gidiyorum.Boks zaten aşırı efor sarfettirdiğinden orda zayıflayacağımı düşünüyorum

Ekstradan daha güçlenmek,fit bir vücuda kavuşmak,birazda kaslanmak için izlemem gereken yol nedir?

Supplement kullanmalımıyım?Mesela L-Carnitine verdi salondaki hoca.Ona ilaveten protein tozu gibi şeylerede yönelirsem kilo vermemi engellermi?

Birde sabahları ve akşamları köpeğimle koşuya çıkıyorum.Bunun zararı olurmu---aşırı çalışmak zararlıdır diyor herkes ondan sordum

Mesela sabahları köpekle koşu,sonra salon,akşamları tekrardan koşu

Diğer günlerdede salon yerine boks yaptığımı varsayın

Sigarayı bıraktım,arada sırada içki içiyorum haftasonları.Haftasonu tadında içmem uygunmudur (biradan kaçınıyorum,viski,rakı içersem içiyorum)

Son olarak kırmızı etten uzakmı durmalıyım?

Biraz uzun oldu ama başlamışken ne yaptığımıda bilmek istiyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim :)

2. youareowned

youareowned Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    güncel weightlifter

3. youareowned

youareowned Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları: