Yeni başladım kendimce program yaptım o program hakkında

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve izmirlee00 tarafından 30 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. izmirlee00

izmirlee00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Selamunalekyüm öncelikle
    arkadaşlar ben yaz geldiginden dolayi azda olsa kaslari sikilaştirmak istiyorum.yani azda olsa belirginleşmesini istiyorum bunun icin program hazirladim kendime sizce bu işten anlayanlar bu programda eksiklerimi tamamlayabilirlermi amacim yani vucudu dinc tutmak hafifte olsa kaslarin belirginleşmesi
    program:
    Isinma hareketleri
    her sabha 7-8 arasi 30dk yürüyüş15 dk tempolu kosu
    5dk sağ kol 5 dk sol kol dumbell
    5dk düz mekik 5dk capraz mekik hareketi(35 tane sonrasi 30 saniye dinleniş)
    basima sopa alip sağ sol yapiyorum 10dk(adi ney bilmiyorum
    tekrar 5dk mekik(35 taneden sorna 30 saniye dinlerek
    yatarak bisiklet cevirrmişcesini ayaklari oynatiyorum 5dk belirle araliklarlaa
    ve son olarak 15 tane şinav cekip kapatiyyorum

bu şekilde sabah akşam uyguluyorum (akşam kosu haric)

her program bitiş 1 bardak süt içiyorum

:not su an 1 hafta oldu başlayali sizce 1 ayda azda olsa sonuc alabilirmyim hic aksatmadan

not:boy 1.86 kilo 80

Son düzenleme: 30 Nisan 2011
  2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    5 dk boyunca kol nasıl calısıyorsunuz

aynı hareketı 5 dk durmadnamı yapıyorsunuz yoksa setlere bolerekmı

3. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0

4. izmirlee00

izmirlee00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

Son düzenleme: 30 Nisan 2011
  5. izmirlee00

izmirlee00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    konu ile ilgilinilcek birileri yokmu programda eksiklerimi tamamlayacak

6. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Bence bütçen müsaitse 40KG DAMBIL PLAKA HALTER BARI AĞIRLIK SET GYMQ6 al linkini atıyorum sana bir bakarsın.http://urun.gittigidiyor.com/40KG-DAMBIL-PLAKA-HALTER-BARI-AGIRLIK-SET-GYMQ6_W0QQidZZ38986926 evde çalışıyorsan elinde de.Ama ben sana bazaı hareketler önereyim böylece bilinçsizce çalışmamış olursun.Şu programı uygulayabilrsin.Programdaki hareketleri internet te nasıl yapaılacağına dair bilgiler var ordan bakarsın.PAZARTESİ-PERŞEMBE:1-10 dk düz koşu 2-Mekik 3-Leg raise 4-oturarak dumbbell Press 5-Lateral raise 6- Dumbbell Upright Row 7-standing dumbble curl 8-stead dumbble curl 9- Lying triceps extension 10-SEATED ONE DUMBBELL TRICEPS EXTENSION 11-Dumbbell Wrist Curl SALI-CUMA:1-10 dk Düz koşu 2-Mekik 3-Leg raise 4-Dumbbell Bench Press 5-Dumbbell Incline Bench Press 6-Dumbbell Fly 7-one arm dumbble row 8-CHIN-UP (FRONT) 9-Deadlift 10-Hyperextensions 11-dumbble leg curl 12-dumbble leg extension 13-dumbble squat Bu hareketleri internete isimlerini yazarsan bulursun şimdilik bu hareketleri 2 ya da 3 ay yap.Sonra tekrar programı değiştireceğiz.Başarılar.

7. izmirlee00

izmirlee00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ilgin icin teşekkür edeirm fitnessboy ama bnm derdim her yerim kaslansn deil öncelikle bn karın kası yapmam gerek ama ten kalın(yag var gobegim yok ama tenim yaglı bu yagı eritmem gerek sanırm bunun icin ne gibi egzersizler yapabilirim
    beslenmeyi kontrol altına aldım düzenli sık sık sık yiyiorum ama doymalık deil tadımlık derler ya o bicimde
    BANA ŞİMDİ İLK LAZIM OLAN GOBEKTEKİ YAGLARI ERİTME EGZERSİZLERİ BUNUN İCİN BEN HER SABAHH VE AKSAM 40 ARDAN 3 SET YAPIYORUM (DÜZ MEKİK VE CAPRAZ MEKİK HER SET 1ARASI 1 DK DİNLENİYORUM VE DÜZ MEKİKTEN CAPRAZ MEKİGE GECİCEGİM ZAMAN 3DK DİNLENİYORUM ONDAN SONRA İŞTE SOPAYI BASIMA ALIP SAG SOL YAPIYORUM VE EN SON YAPABİLİRSEM ŞINAV CEKİYORUM YAPAMIYOSAM ONUN YERİNE BİSİKLET SÜRER GİBİ YAPIYORUM YATARAK EWT DEDİGİM GİBİ BU KONUDA EKSİKLERİM NELER VEYA BANA ZARARLI OLAN Bİ HAREKET VARMI SU AN 1 HAFTA OLDU TAM BU HAREKETLERİ YAPALI

8. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Rica ederim.Valla o zaman eksiklerin yok fazlan var devam et bu tempoyla fil bile zayıflar :D.Sadce tavsiyem mekik hareketlerini yaparken kendini zorla ve maksimum yap daha yaralı olcaktır.Başarılar.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 09:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 09:22 ----------

Bir de mekik hareketlerinde 30 saniye değil 1 dk dinlen ki vücut bir dahaki set e geçtiğini anlasın diğer türlü vücut sanki ağır bir ağırlığın altına girmişsin 10 tekrar yaptın sonra ağırlığı bırakıp tekrar a devam etmişsin gibi oluyor.En iyisi 1 dk'dır.Sabah akşam'da çalışma günde bir kez çalış,aslında dinlenme süresi vermek gerekir ama sen yeni başladığın için her gün çalışabilirsin bir sorun olmaz.Yalnız bu her gün çalışmayı 3 ay kadar yap daha sonra katabolik duruma geçme.Yani kaslar yıkıma uğramasın.

9. izmirlee00

izmirlee00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    çok teşekkür ederim tavsiyelerin için

ozaman her set arası 1dk dinlendiriyorum vücüdü
    mekikler yapabildigim kadar maximum seviyeye cıkartıyorum
    bn kendime dinlenme gunu olarak salıyı seçtim o gun boş degilim dinlenme günü secmemmi mantıklı secmememmi?

10. fitnessboy

fitnessboy Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    Rica ederim.Dinlenme günü seçmen iyidir en az haftada bir gün dinlen.Dinlenme günü salı,çarşamba farketmez ama 1 gün dinlenme şart hep vücuduna zaman harcama biraz da kendine harca 1 gün de olsun ki.Normalde de böyledir yeni başlayanlarda.Hdi sana iyi yağ yakmalar.:)

11. bravehearts

bravehearts Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Fitness Boy 40KG Set'e baktm bende almayı dusunuyorum , güzele benziyor :)

12. Raito

Raito Üye

Beğenileri:
    131
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    iyide 5 dk kol çalışmanın hiçbir faydası olmazki. nerde yazıyor şu kadar dk kol çalışın diye? boşunamı millet o kadar set yapıyor? tamamen yanlış.

ayrıca bu yazdığın program değil. imkanın yoksa mekiği ve şınavı bol yap bisiklet çevirme falan filan boş eğer vücudunu sıkılaştırmak istiyorsan. dk olayınıda çıkar kafandan öyle bişey kazanmaz kolların. setlere böl. yorulana kadar yaparak vücut çalışılmaz çok bilinçsizce yapıyorsun o program dediğin şeyi her yapışın senin için boşa zaman kaybı. 15 tane şınav çekerek ne göğüsün çalışır ne omuz başların. 30x3 yap en az. ama önce şu program dediğin şeyi yırt at.

13. izmirlee00

izmirlee00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    hımm yani setleremi bölmek gerek peki şöyle yapsam olurmu
    DUMBEL HAREKETLERİ 100*3
    MEKİK :40*3
    ŞINAV15&20*3
    ÇAPRAZ MEKİK:40*3
    PEKİ BÖYLE BİR FAYDA GÖREBİLİRMİYİM

MESELA 8 DKLIK EGZERSİZ HAREKETLERİ VİDEOSU VAR YABANCILAR YAPMIS O HAREKETLERİ 3 SET HALİNDE UYGULASAM?

14. izmirlee00

izmirlee00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaşlar SİZCE İLK EGZERSİZ YAPIP SONRAMI BESLENMELİYİM YOKSA İLK BESLENME YAPIP 1 2 SAAT SONRAMI EGZERSZİ YAPMALIYM

15. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    spordan 2-3 saat once beslen spor bıttıkten sonrada hemen beslen.

16. izmirlee00

izmirlee00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    teşekkürler cabarov son sorum daha olcak egzersizlerimi ben günde sabahh akşamüstü olmak üzare 2 kere yapıyorum sizce 2 keremi yapmalıyım yoksa tekmi

VEDE 1.5 2 HAFTA OLSU BASLAYALI EGZERSİZLERİME ONCEDEN 20YE YAKIN ÇEKERDİM SIANVI AMA EGZERSİZLERE BASLAYALI MAXİMUM 10 YAPABİLİYORUM ONDAN SONRA COK VE COK AGRIMAYA BASLIYOR VÜCÜDÜM

NEDENİ NEDİR BUNUN

17. sagopat6167

sagopat6167 Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Aynen aynısı banada oldu 40 a yakın çekerdim ama bu aralar 30 anca çekebiliyorum.bu arada bu programın sana bir yararı oldumu kaslarını geliştirdimi acaba.Ben 2 günde bir yapıyorumda.

18. izmirlee00

izmirlee00 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Wala 2 hafta oldu yarari hemen belli olmaz sanirm ama gittikce agrilarim azalio ilk baslarda çoktu. Mekkikte artma oluo ama ilk 25 30 ancaydi şimdi 40 rahat yapiyorum acimadan

Sayfayı Paylaş