yeni başladım gunluk nekadar protein almalıyım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve MKurtulus tarafından 28 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. MKurtulus

MKurtulus Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    selam öncelikle kurban bayramınız kutlu olsun

sabahları 3 tam yumurta nesquik (mısır gevreği yaklaşık birkişinin yedinin 2 katı) 250ml yağlı sut le beraber

öğlen makarna pilav 2sinden biri tavuk göğsu

antreman dan 2saat önce pilav yiyorum

antreman sorası 200ml meyva suyu 0.5 lt su içiorum

gece yatarken taze kaşarlı yarım ekmek yi yorum bu benim gunluk nekadar protin ihtiyacımı karşılar

boyum 177cm
    kilom 60
    göğüscevrem 91
    sağ kol normal 27 sıkıyken 31
    sol kol normal 26 sıkıyken 29 (kırılmıştı)
    adaptasyon programıyla haftada uckere
    2 sırt
    on arka kol
    omuz
    2 göğus
    2 bacak
    on arka mekik
    yapıorum tam adlarını bilmiorum ii bayramlar

2. Destroyer2

Destroyer2 Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    kilonun 1.5-2 katı kadar her yerde yazıyo bu

3. MKurtulus

MKurtulus Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bu yemek programı karşılarmı gunluk ihtiyacımı

4. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Ben body değil,fitness yapıyorum ve diyetle destekliyorum ama bir bodycininde nasıl besleneceğini aşağı yukarı biliyor sayılırım.Şimdi önemli olan senin kilon.Kilonun 2 katı katar protein alman lazım.Yani 120gr.Bu protein miktarını alırken extradan yağ almana gerek olmadığını düşünüyorum.Boşu boşuna yağ yapabilirsin vücudunda.O yüzden sütünü diyet süt olmasına dikkat et.yağ oranı 0 a yakın olsun.Ve Sabahları yumurta yerken 3 tam yumurta yeme.Çünkü sarısı ilerde kalp rahatsızlıklarına flan yol açabilir.Klostrol var sarısında.O yüzden 3 yumurta beyazı 1 tam yumurta yiyebilirsin.Ayrıyetten peynirle destekle derim sabah kahvaltılarını,peynirde de eğer iradene sahipsen lor peynirini seçmelisin çünkü yağsız ve tuzsuz oluyor.Böylelikle zararlı maddeleri ayıklayıp sadece protein almış olacaksın.Benim çok hoşuma gider lor,kaşık kaşık yerim ama hoşuna gitmezse napalım normal peynir ye.Öğlen yemeklerinde de sürekli aynı yemek olmaz arada diyet ton balığı yemeni tavsiye ederim.pilavla karıştırabilirsin veya zaman zaman marul,domates ve balıktan oluşan bir salata güzel olabilir.Böylelikle maruldan yüksel calsiyum ve balıktanda protein almış olursun.Suyu günlük,kışın 1.5 litre,yazın 3 litreye yakın tüketmeni tavsiye ederim.yarım litre çok az.ve antremandan önce sonra susadıkça veya susamadan aklına geldikçe iç.Vücudu temizler.ayrıyetten kasların gelişimi için gerekli olduğunu bir makalede okumuştum.body yaparken su hissinin gelmeside kasların geliştiğinin bir işareti olduğunu belirtmek isterim.Ayrıyetten meyve suyunda taze sıkılmış tercih etmelisin diğerleri katkı maddeli.Ekmeğide esmer ekmek tercih etmen senin için iyi olacaktır.Bu arada kahvaltılarda da 2 dilim ekmek yemen gerekebilir.Ben bu yazdığın besinlerin protein değerlerini tam bilmiyorum,o yüzden bilen arkadaşlar sana tam yardımcı olacaktır ama şöyle bi baktığımda proteinden çok yağlı besinler olduğunu görüyorum ve bu besinlerden 120 gr protein çıkmaz gibi geliyor.Ek protein tozu vs kullanman gerekebilir 3-4 ay sonra.

Son düzenleme: 28 Kasım 2009
  5. MKurtulus

MKurtulus Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    bende fitness yapıosum bu arada bide tabikide yarım ltre su içmiorum gunde 3 lt yakın içiorum

6. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Senin kaslarına hacim kazandırman gerekli direk fitness yapman mı lazım bilmiyorum belki body classic le başlaman gerekebilir forumdaki hocalar sana yardımcı olacaktır.tekrarları nasıl tutuyorsun?

7. MKurtulus

MKurtulus Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    3set 12 10 8 son set kiloyu artırıorum

8. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Seninki tam fitness sayılmıyor body classic gibi sanki.Doğru yolda gibi duruyorsun hocalarımız sana daha detaylı bilgi verecektir.yemek konusunda vs

MKurtulus bunu beğendi.
  9. MKurtulus

MKurtulus Yeni Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    inşallah ii bayramlar

Sayfayı Paylaş