Yeni Başladım Güç Hakkında Sorularım Var :)

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve KaanU tarafından 4 Mart 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. KaanU

KaanU Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Herkese merhaba,
    17 yaşında 60 kg biriyim. Yani zayıfım biraz.
    Yeni başladım bb'ye 4 kez gittim ve bazı sorularım var.

Öncelikle antrenörüm beni 20-25-30 kg ile çalıştırıyor buda beni çok zorluyor.Hele oturup yandaki kolları 45 derece yukarı çıkarma hareketini 4x8 şeklinde yapınca sonunu getiremiyorum açıkçası.Ağırlıkları düşüreyim mi ?

2. sorum ise ilk antremandan sonra karın kaslarım cok agrıdı 3 gün doğru düzgün dikilemedim. Şimdi 1 hafta oldu ağrı pek kalmadı gibi hissediyorum ama antreman sonrası eve gelip şınav atiyim dedim normalde 20-25 atabilirken şimdi 10 zor atıyorum güç kaybı hissediyorum ve karın kaslarımın açısıda ekleniyor buna bü güç kaybı hissini nasıl giderebilirim ? Normal mı atamam ?

2. Physiotherapist

Physiotherapist Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    anladığım kadarıyla sen daha yeni başlamıssın ve hocan sana kaldıramadığın ağırlık vermiş. çok saçma.. 2 3 hafta tüm vucudu calıstaracak egzersiz prgramı iste ve zorlanacağın kilolardan uzak dur, 2 3 haftada bütün vucut kas eklem sinir sistemin ısınır metabolizman gereken uyarıyı alır sonra bölgesel ve kaldırabieleceğin yüksek ağırlıklara girersin.. şuan ne kaldırdığının bi önemi yok.

3. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Sence normal değilmi ? Tabiki normal. Orada yeterince yoruyorsun zaten kaslarını, evde tekrar şınav vs. yapmanın sana hiç bir getirisi olmadığı gibi zararıda olur.

Ağırlık konusundada seni maksimum zorlayacak fakat hareketin sonunu getirebileceğin bir ağırlık seçmen iyi olur, zorlaması gerekir, ama hareketi bitiremiyecek kadar değil. Ancak yeni başladıysan hafif ağırlıklarla önce hamlığını atmalısın. Aksi takdirde sakatlanabilirsin.

4. Physiotherapist

Physiotherapist Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    insanların dertlerini okumadan sırf msj olsun diye cvp yazmayın.. bak oku yeni başladım 4 kez gittim diyor daha.. o 4 kezi ilk haftada bile gitmiş olabilir.. dandik sporla alakası olmayan bi hoca muhtemelen ki gitmiş daha ilk günden ağır calıstırmış artık nasıl bir mantaliteye sahipse.. sende gelmiş max ağırlık yeniysen zorlama tarzı yorum yapıyorsun.. yeni başlayanlara net cevaplar belirtin forumda sadece ihityacı olanı soyleyin kafaları karısıp bi yerlerini sakatlamasınlar az daha düşünceli olun. nerden bilecek daha ne kaldırıp kaldırmadığını daha potansiyeline bile ulaşmadan..

@kaanu
    bu evrede hiiç maceraya gerek yok 2 3 hafta tüm vucut hafif orta kilo calıs ta ki ağrıların tamamen kaybolana kadar ozaman hazırsın demektir ve bölgesel calısmaya geçersin sonra bi problem olduğunda forumda arayıp bulamazsan buraya başlık açarsın

Sayfayı Paylaş