Yeni başladım durumum değişik,sorularım var yardıma ihtiyacım var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bir yabancı tarafından 15 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. bir yabancı

bir yabancı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    18 yaşındayım 55 kiloyum 1.72 boyum var,3 sene önce ameliyat geçirdim ama tamamen iyileştim normal bir insan gibi body yapmama %100 izin geldi(cerrahtan),
    vücudum yağsız ve fit gibi duruyor.Kunduracı göğsü var kendimi kastığımda 2 yıllık kas çalışmış birinin göğsü gibi duruyor. serbest bıraktığımda biraz şiş ve yumuşak.

bu sporu daha önce hiç yapmamıştım,başlayalı 1 hafta oldu. elimdeki aletler toplamda 11 kiloluk bar, toplamda 6-7 kiloluk dumbell

herkes değişik değişik bişeyler söylüyolar bu sitenin bana yardım ediceğini düşünüyorum net yardım almak istediğim sorular;
    1.göğüs kısmı ilerde olduğu için ve şiş olduğu için karın kısmı içerde duruyor.karnı geliştirmek için yapabileceğim yeni başlayana göre hareketler. ve set sayıları?
    2.kola içmek kilo aldırırmı?, şişirdiğim ve sertleştirdiğim kasları eritirmi?, kola kilo veridirir mi? veya bu iş için zararı varmı?
    3.ilk yaptığım için yerde yatarak 10x3 olarak bar,7x2 nizami şınav,10x1 mekik,sırt üstü uzanarak ayaklar 45 derece açıyla havaya kaldırılarak karnın kasılması hareketi,alışmak için dizlerin üzerinde şınav

bu hareketler daha önce hiç yapmamış biri için uygunmudur? değiştirmem gereken yönleri nelerdir yardım ederseniz çok sevinirim.herkese fit vücutlar diliyorum weightlifter

2. jan1

jan1 Üye

Beğenileri:
    377
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Ankara
    1-)Karın kaslarına hacim kazandırabilirsin. bunun için gögsüne agırlık koyarak agırlık ile az tekarar yaparak karın kasların çıkar
    2-)kola vucuda zararlı kilo aldırıcı etkisi var.Onuda geçelim yüksek şeker sayesinde ileride şeker prblemlerine yol açabiliyor
    3-)BFTR de karın kasları geliştiren hareketler mevcut

3. bir yabancı

bir yabancı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkür ederim kardeş, bir sen cevap vermişsin. bu durumda kola içebilirim değilmi

Sayfayı Paylaş