Yeni başladım,cardio + diyet programım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve marky02 tarafından 20 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. marky02

marky02 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba arkadaşlar. 1.86 boy 118 kiloya sahibim 22 yaşındayım.1 ay önce diyetisyene gittim ve diyet sayesinde 1 ayda 5 kilo vererek bu hale geldim.Şimdi genelde pc başında olduğum için fitness salonuna da başladım,çünkü böyle oturarak diyetle kilo vermek biraz zor olurdu :)

Öncelikle diyet programım;
    Sabah:5 ince dilim tam buğday ekmeği,2 kibrit kutusu peynir,domates,şekersiz sevmediğim için çay içmiyorum :)

Ara öğün:1 porsiyon meyve,elma,muz,üzüm yiyorum genelde

Öğle:5 ince dilim tam buğday ekmeği,4 yemek kaşığı sebze yemeği,yağsız salata,1 bardak yoğurt

Ara öğün: 2 porsiyon meyve

Akşam:5 ince dilim ekmek,4 yemek kaşığı sebze yemeği,5 köfte büyüklüğünde et,salata,yoğurt

Bunların arasında değişim yaptıklarım var,mesela 1 ince dilim ekmek=2 yemek kaşığı pilav veya makarna=1 kase çorba ,ya da 1köfte=yumurta 1 gibi.

Şimdi geldim yaptığım kardiyoya,burada forumu gezerek edindiğim intiba kardiyoya ağırlık vermemi pek ağırlık çalışmamam gerektiği yönündeydi o yüzden

- 15 dk dikey bisiklet
    - Isınma hareketleri,2x25 crunch hareketi
    - 45 dk civarı 6.5 da tempolu yürüyüş
    - 2x25 crunch
    - 15 dk yatay bisiklet veya uzay yürüyüşümü bir yürüyüş varya onu yapıyorum.

Sizce diyetim ve kardiyo çalışmalarım doğrumu,eksikse bunlar neler,bu arada fitness a başlayalı daha bir hafta oldu.Ayrıca bu kardiyo yanında ağırlıkta çalışmalı mıyım?

2. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    ayda 4-5 kilo vermek senın için ideal
    fazla kilo verıyım die uğrasma troid bezlerını bozabilrisn proğram iyi devam et 1 ay sonra sonucları yaz ekleme cıkarma yapabilriz

3. marky02

marky02 Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Evet bende ayda 4-5 kilo vermek istiyorum zaten,hızlı verip hızlı geri alma amacım yok :D Bu arada haftada 4 defa gidiyorum fitness a bu da yeterlidir umarım.

---------- Post added at 21:46 ---------- Previous post was at 20:15 ----------

Başka yorum yapacak arkadaş yok mu acaba,ayrıca ağırlık konusunda çalışmalı mıyım onu da,şu anda hiç ağırlığa yaklaşmıyorum bile ama.

Sayfayı Paylaş