Yeni başladım bu supplementler uygun mu?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve m123 tarafından 20 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. m123

m123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle merhaba, forumdaki ilk konumu açıyorum. Vakit ayırıp okuyup yanıtlarsanız çok sevinirim.

Kilom hayatım boyunca hep benim için sorun oldu, ciddi anlamda zayıfım ve artık çok mutsuz etmeye başladı. Hayatımda ikinci kez spora başladım. Henüz 1 hafta oldu, boyum 1.72 kilom 48.
    Hızlı ve sağlıklı kilo almak istiyorum, tabi ki yağ olarak değil büyük kısmı kas olarak ama yağ olarak biraz alsam da sırıtmaz diye düşünüyorum.
    Haftada 4 gün spor yapıyorum ve olabildiğince ağır çalışıyorum, adım atacak halim kalmıyor spordan sonra. Yarım saat kadar da karın kası ağırlıklı grup dersi yapıyoruz.

Şimdi
    Kilom nedeniyle mi bilmiyorum yeni başlayan o kadar insan olmasına rağmen ben çok daha güçsüzüm ve çabuk yoruluyorum, bu da sağlıklı bir şekilde setlerimi yapmama engel oluyor. Hatta dün akşam spor yapmış olmama rağmen, bu yazıyı ofiste yazarken kollarımı zor oynatıyorum diyebilirim. Bunun için amino asit ve kas gelişimi için protein kullanmam öneriliyor. Bir de kilo problemim var diye biraz araştırarak aşağıdaki gainerı seçtim.

Bu ürünler yerine günde 1 tencere pilav ye dediğinizi duyar gibiyim ancak, oldukça iştahsızım, değil 1 tencere 1 tabak pilavı zor bitiriyorum ve günde maksimum 3 öğün yemek yiyebiliyorum. Sabahları 4 yumurta, peynir, zeytin. Spordan sonra da muhakkak beyaz et yiyorum. Bu konuda bir sıkıntı yok.

Whey protein: Hardline Whey 3matrix + Shaker | Supplementler.com
    Amino Asit : Bsn Amino X 435 Gr | Supplementler.com
    Gainer: Hardline Progainer 3000 Gr Cilek + Arginine 1250 + Shaker | Supplementler.com

Bu ürünleri beraber kullanmamın bir sakıncası var mı?
    Her öğün sonrası gainerı spor günleri de spordan önce ve sonra amino asitle proteini kullanmayı düşünüyorum.
    Seçtiğim ürünleri önerir misiniz? Daha mantıklı bir üçlü var mı?

Teşekkür ederim.

2. berkhan872

berkhan872 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Mersin
    Supplement Desteği İçin Çok Erken Konu Başlığında Dediğin Gibi Henüz Yenisin Acemisin Önce Bi Temeli At Ondan Sonra Gerisi Gelir Şu Andaki Protein İhtiyacını Fazlasıyla Besinlerden Karşılayıp Düzenli Antrenman Dengeli Beslenmeyle Devam Ettikçe İyi Yerlere Gelebilirsin Senin İçin Çok Erken Supplement Desteği Forumda Bir Çok Konu Var Bunun Hakkında Flexor Hocamızın Yazdığını Dikkatlice Okumanı Öneririm.

3. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Yook artik bukadarda olmaz diyorum. en mantikli üclü senin icin su anda hic bisey üclüsü.Bu nasil bisiy yaa daha basliyali 1 hafta olmus diyorsun bunlari kullanmayi düsünüyorsun.

4. m123

m123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Çalıştığım için beslenmeye o kadar dikkat edemiyorum, işyerinde öğlen 12 gibi ne çıkarsa onu yiyorum, ve saat 6ya kadar öğün yok, işten çıkıp bir şey yiyemeden spora gidiyorum saat zaten 8 oluyor. Eve geldiğimde yiyebiliyorum. Bu yüzden mi bilmem daha önce 3 ay spor yaptım ve hiç bir faydasını göremedim, 3 ayda iyi kötü 3-4 kilo alan onlarca örnekle karşılaştım. Ayrıca güçsüz oluyorum ve spordan sonraki gün bile tüm kaslarım ağrıyor ve çok dirençsiz oluyor, işe gelirken araba kullanmakta zorlandım diyebilirim bu sabah.

Spora başladım diyen sadece 1 ay sonra bambaşka biri olarak geliyor hep çevremde. Sadece sporla yaptıklarını düşünmüyorum bunu.

Madem beklemem gerekiyor, ne kadar beklemeliyim? Bir şeyler oluşsun diyorsanız dediğim gibi daha önce 3 ayda hiçbir ilerleme olmadı, ağırlıkları arttırdım daha fazla ağırlıkla çalışabiliyordum ama fiziksel olarak hiçbir şey yoktu, bu insanlar 3-4 ayda nasıl bu kadar ilerleyebiliyor?

5. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba,
    Kas kutlesinin artması kisiden kisye degisiyor. Senin kas kutlen daha az atrarken baskasının daha hızlı artabilir. yazdıklarında gorunun en buyuk sorun yemek isini cözememis olman ve supplementleri besin gibi gormen. Suppelmentler ek besindir. Yemek duzenini oturtamazsan kova kova protein tozu ic verim alamazsın. her sporda ilk once duzenli beslneme gelir buda yemekdir. Hicbir suppement mucize yemek ve ara öğün degildir.
    sana tavsiyem once yemek duzenini sagla madem basarı isitiyorsun yemegini yap ise gotur. Ben okula kendi yemegimi goturuyorum. 3-4 ay sonra supplement kullanmaya baslarsın. Forumda cok iyi yemek tarifleride var. :)

6. m123

m123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler.Çevremdeki örneklere bakarak kafamda böyle bir şey oluştu evet. Bb işi 2 günde bir 1 saatini ayırmakla bitmiyormuş demek ki tarifleri araştırayım madem bu kadar önemli daha fazla dikkat edeceğim. Bir diğer sormak istediğim çabuk yorulmam ve benle aynı tarihte başlamış kilolu insanlardan bile çabuk enerjimin tükenmesi, bunu sorduğum herkes hemen amino asit kullan diyor, doğal besinlerle de spor öncesi enerji alabilmem mümkün mü?

7. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Dogal besin olmadan zaten spor yapabilmen mumkun değil. Gerekli besinleri aldığında enerjin artacaktır. Ornek 6-7 yıldır bu sporu yapan bir tanıdğım bir suru supplement kullanıyor. Dun butun suplemenlerini icims, iyi yemek yiyiyemediği icin antremanı cıkaramadı ve verim alamamıs. Benim basımada gelmistir kac kere o gun iyi beslenemediysem enerjimin bittgi olmustur. Bu isin ABC si beslenme uyku ve spor der bir tanıdığım:) Suppementleri daha agır antrmanlar cıkaramaya basladığında kullanmanı öneririm. tabiki faydası var ama nerde nesıl ne zaman kullanacağını bilirsen.

8. m123

m123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım, tekrar teşekkür ederim o halde tavsiyelerine uyacağım.

Sayfayı Paylaş