Yeni Başladım Bir kaç Sorum yapmam gerekenler

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve BeBeT0 tarafından 29 Aralık 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bu spora çok uzun yıllardan beri merak ettim ve yapma isteği duydum ve sağlık sorunlarım nedeni ile yapamadım ancak
    sağlık sorunlarımı çözdügümden dolayı BB yapmaya karar verdim.

Böylelikle bir yola girdik ve başladım

Kilo : 72(Eskiden 84 kiloydum)
    Boy : 176

Annem diyetisyen oldugu için ve kilolu oldugum için hemen yan odadan anneme danıştım ve bana güzel bir liste çıkarttı
    Bu listeye uyarak 6 haftada 12 kilo vermeyi başardım iyi hoş güzel,ancak sağlık sorunlarım geçtiğinden dolayı
    VG ye başlama kararını tekrar faliyete geçirdim.Ve 2 aydır evde kendi imkanlarım ile çalışmalar yapıyorum ve bu
    Çalışmaların bana yetersiz geldigini güşündüm ve güzel bir vücüt yapmak için kolları sıvadım ancak 3 büyük sorun var

1. Olarak Ankarada bulundugum yerde bir spor salonu yok denecek kadar az bu işe kendini adamış insan yok neredeyse
    antrenör ile çalışmalar yapmak istiyorum kendim boş boş çalışmak degil bu yüzden ankarada merkezi olarak güzel bir
    yer aramaktayım
    2. olarakta bende nedenini bilemedigim bir kol yamuklugu var yani kollarım nedense bir türlü düz durmuyor.Bunu dans
    ve spor yaparken fark ettim.Ve Spor yapacagım içinde bir sorun olurmu diye merak ediyorum.Kolum düz durmuyor düze yakın
    bir pozisyonda kalıyor.
    3. genel olarak herkes ilaç,takviye ile kas yapıyor pek çok kişiye danıştım özelliklede doktora böyle bir şey tavsiye
    etmediklerini söylediler.Kullanma konusunda kararsızım kullanabilirim bütçe sıkıntısı yok o konuda yeterince bütçede ayırdım
    zaten

Bulundugum yerde yani Ankara/Aydınlıkevlerde erdem spor salonu diye bir yer var ben bildim bileli burda ancak kötü
    yorumlar aldıgımdan dolayı çekinge koydum birazcık Baştada spor merkezi arama nedenim bu.

2. ZARELLI

ZARELLI Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci&İşletmecilik
    Yer:
    ANKARA
    Link versem reklama girmez diye düşünüyorum bütün spor komplekslerinin tanıtımı var;

http://www.ankaraspormerkezleri.com/

Bildiğim bir kaç yer varda kaliteli ve hocaların cidden ilgilendiği ama uzak kalır sana sanırım çetin emeç falan?

Kolun sana ağırlık kaldırırken ya da hareket ettirirken sorun olmuyorsa(olmayacaksa) sadece estetik olarak sorun varsa sağlık açısından da olmaması gerekir bunu kendin anlayabilirsin. Ciddi birşeyse doktorun bilgisi dahilinde başla.

Supplementleride çıkar aklından ilk 3-4 ay. Vücudun adaptasyon sürecini atlatsın ondan sonra forumda bir sürü konu var zaten işine yarayacak.

3. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kollarımın böyle oldugunu break dans yaparken arkadaşlar tarafından ve benimde dikkatli bakınca anladım.Bazı hareketleri tam yapamıyorum onun dışında pek sorunda olmuyor zaten estetik açısından fazlada olmasa bozukluk var ama fark edilmiyor öyle.

Doktorda kırıp yaparız tekrar dedi ancak VG yapamayacağımı söyleyince bende vazgeçtim böyle olmak tan memnunum ancak hareketler yarım kalıyor gibi

4. ZARELLI

ZARELLI Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci&İşletmecilik
    Yer:
    ANKARA
    Sağlık açısından sorun yoksa seni engellemiyorsa ya da daha kötü sonuçlar olmayacaksa başla derim. Alternatif hareketler deneyebilirsin atıyorum makinayla yaparken kolun yarım kalıyodur ama aynı kas grubunu çalıştıran dumbell hareketi tam oluyodur bu şekilde bir program çıkartabilirsin kendine.

5. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    İlk Önce bir Salon bulmam gerekiyor evde olmuyor bu işler 2 aydır evde ugraşıyorum baya yol aldım ancak spor salonu farklı ev farklı antrenman listesini orda çıkartmak daha mantıklı olucak gibi

6. ZARELLI

ZARELLI Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci&İşletmecilik
    Yer:
    ANKARA
    Evet hocayla yaparsınız bir program verdiğim linke bak istersen. benim ankarada bildiklerim hep kızılaydan-ümitköye doğru onun dışında tavsiye veremiycem uzak sanırım sanada. Neyse kolay gelsin umarım bir sorun çıkmaz kol açısındanda.

7. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Kolum yüzünden başlamadan bırakmayı düşündüm ancak arkadaşların isteği ile yılmadan tekrardan döndüm Bu Konuda Çokcada düşündüm bir sakatlık çıkarmı diye ancak spor salonuna gitmeden belli olmaz Öss bi yandan VG bir yandan götürüyorum hayırlısı olsun diyelim :)

Sayfayı Paylaş