Yeni başladım Beslenme ve Protein ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Wnchest3r tarafından 5 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Wnchest3r

Wnchest3r Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba Spor salonunda vücut geliştirmeye başladım 2 olucak 16 yaşındayım 1.72 boyum 46 kiloyum yağ oranım 3.0 çıktı kas olarak kilo almak istiyorum çünkü çok zayıfım
    Protein tozuna başlamalımıyım arkadaşlarım okadar çok proteini yakamassın diyor.
    Haftada 3 gün spor 1 gün ara şeklinde 6 gün gidiyorum
    Günde en az 2 tam yumurta yiyorum
    Fıstık ezmesi ve muz
    Arada Ton balığı

Tavsiyeleriniz nelerdir protein tozuna başlamalımıyım ?

Son düzenleme: 5 Ağustos 2014
  2. uLas_S

uLas_S Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Meslek:
    Bilgisayar Teknisyeni
    Yer:
    Ataşehir
    Protein tozuna 60-65 kilo olmadan başlamanın bir faydası olmayacağı kanaatindeyim.Çünkü anladığım kadarı ile vücudunda o proteini hazmedecek kas yok zaten.
    Senin şuan yapacak tek şeyin var yemek yemek ve düzenli spor, düzenli uyku.öyle fıstığa muza falan çok takılma annen ne yapıyorsa yiyeceksin :)
    Şahsen ben öyle yaptım en etkili suplement anne eli değmiş yemeklerdir :)

3. zafer.cagliyan

zafer.cagliyan Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Los Angeles, California
    dostum protein senin isine yaramaz bol karbonhidrat alman lazim makarna pilav bol et ne bulursan ye

4. Notic

Notic Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Ciddi anlamda çok zayıfsın. Ama düzenli spor yaparak toparlarsın merak etme. İlk öncelikle:

-Google gir. Günlük Kalori hesaplama yazıp önüne çıkan ilk siteye tıkla. Gerekli kriterlerini girip Günlük Kalori ihtiyacını gör.

Bu bilgiler doğrultusunda. Mesela benim aktivitesiz Günlük Kalori ihtiyacım 2300. Eğer ben hesaplayarak 2800 kalori yani 500 fazlasını alırsam Kilo alma işlemine başlamış olurum.

Vücuduna aldığın Kaloriyi hesapla. Mutlaka kilo alacaksın. Tabi ben bu işin profesyoneli değilim. Yine de hafiften kas yapmaya başla aradan kaslarda biriksin.
    Ama Her şeyden Önemlisi Bir diyetisyene git. O sana en doğru listeyi verecektir. Devlet hastanelerinde ücretsiz diyetisyenler var. Kafana göre kilo almaktansa bilinçli bir listeyle kilo almak hem sağlıklı hemde etkili sonuç verir.

Sana burada bir kaç öneride bulunabilirdim ama kesinlikle diyetisyene gitmeni öneririm.

Şimdiden Başarılar.

5. Wnchest3r

Wnchest3r Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çok saolun hemen hemen 1.5 ay olucak ve ben 46 kilodan 51 kilo oldum yemeye şu son 1 aydır ağırlık verdim ve sporuda aksatmıyorum fakat okullar açılıcak malum düzenli beslenemiycem bunun için yapabilceğim bişeyler varmıdır ?

Sayfayı Paylaş