Yeni Başladım Basketbol İçin Nasıl Bir Program Uygulamalıyım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Time Machine tarafından 23 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Time Machine

Time Machine Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Patlayıcı kuvvet için,post oyunlarında daha güçlü olmak için,vertical için ?

2. zekico

zekico Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    oncelikle foruma hosgeldın,bende basketbol oynadım,oynuyorum hala pozısyonuna gore degişen bir soru sormussun uzun oyuncuysan 4,5numara ozellikle 5 numarada hacım cok onemli.Hacımlı olursan post up cıdden cok kolay dogru yerde dogru pozısyon almak onemli bunu nasıl saglarsın cabuk kuvvetli ayaklarla rakıbını ıterek vucut temasıyla saglarsın.Ayak cabuklugu ıcın yere mervıden serip uzerınde kare sıcrama,Side-line koşusu yıne merviden yada cızgı uzerınde zigzak sıcrama ,ip atlama saga sola capraz savunma kayması bu tarz aklına gelen footwork leri calısabılırsın.Hacım ıcınse sıtede bulunan bulk programlarını yapıp dogru beslenmeyle gereken kıloyu alırsın.Bır ornek vereyim kendımden; ben lise 1 de 2.02 yıldız b takımda oynuyodum kılom 66 ydı (!) dusunebiliyor musun 2.02 boy 66 kılo.Boyum uzun olmasına ragmen -ayaklarımda uzunlara gore hızlıydı- pota altında blok vurmak dısında hıcbır varlık gosteremıyordum hatta rebound larda bıle box out edip dısarı atıyolardı benı ne zaman ben kilo aldım 2.08 110 kg yım su an ıste o zaman hersey degişti hacımlenmek cok onemli tekrar soyluyorum bunuda duzgun beslenmeyle yapabilirsin hatta cok ınceysen dirty bulkıng de yapabilirsin ne bulursan kusana kadar ye.Bende oyle yapıyordum cok zayıf oldugum donemlerde.

3. Time Machine

Time Machine Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Boyum 178 kilo 60 63 arası değişiyor
    Aralıkta 16 olcam daha uzar mıyım ?
    1 veya 2 numara için patlayıcı kuvvet kazanmak için ne gibi hareketler yapmalıyım ?
    Vertical antremanına başlamalımıyım yoksa fundamental ağırlıklı mı çalışıyım ?

4. zekico

zekico Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    A takım sevıyesınde bıle hala fundamental ıdmanları yaparız yazın fundamental ıdmanları hele hele 1-2 için hayatı onemli cunku herseyde fundamental var ama fundamental dıyınce aklına crossover,jap step felan gelmesın onlarda tabıkı onemli ama pas fundamental ı sut fundamental ı hatta hatta sahada nasıl durman gerektigi bile baslı basına bır fundamental.Fundamental calısmayı asla ıhmal etme istersen vertical ıdmanlarda yapabilirisin ama vertical calıstıgın donemlerde ayakların gitmez agır ıdmanlardan dolayı sıcraman azalır bıze mesela vercital calıstırıp turkıye sampıyonasına 1 ay kala vercital ı bıraktırırlardı sampıyonada ayaklarımızı acayıp hafıf hıssederdik herkes ucardı havada,ayaklarını cekerdi cok rahat:D yanı altyapıda oynuyorsan yerel lıg macları yogunsa play off yaklasıyosa hele ıstanbuldaysan iyi bir mac programı var ıstanbulun bu durumda vercital idmanları sana kısa vadede degil uzun vadede fayda saglar.Boyunun uzamayıp uzamayacagına gelirsek, bunu en ıyı bır doktor soyler dızınden ve eklem yerlerinden röntgen çekip onlara bakarak ne kadar uzuyacagın hakkında sana bişeyler soyleyebilirler.Ama unutma boyun %75 ı genetik,%25 ı cevresel(beslenme dınlenme gibi faktorler).Yıne boy ıcınde beslenmene dınlenmene dikkat et stresden uzak durmaya calıs

Sayfayı Paylaş