Yeni Başladım Aklıma Takılan Sorular Var Yardımcı Olur musunuz ?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Lancia tarafından 17 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Lancia

Lancia Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba, body sporuna yeni başladım.Öncelikle kişisel özelliklerimi yazayım.

16 Yaşımdayım, 50 KG 170 Boy.

Evde kendim çalışarak hem kilomu arttırmak hemde belli bölgelerin kaslarını geliştirmek istiyorum.Kol-Göğüs-Omuz-Karın kaslarımı geliştirmek istiyorum cılız yapıdan kurtulmak için.Şunuda söyleyeyim elimde biyerden hediye olarak gelen Protein Tozu var.Markası "Gold Standart %100 Whey" 5LB boyutunda yani 2.5 KG ye denk geliyor.Bu tozuda göz önünde bulundurmanızı istiyorum nasıl ve nezaman kullanacağıma dair.

Barfiks demirim var.2şer tane 8-5-3 lük dambıllarım var.İradem sağlamdır yani sıkılmadan etmeden işin peşinden giderim.Forumda faydalı olacak konuları aşağı yukarı göz gezdirdim ama tamamen kafamdaki soruları çözemedim ve program oluşturamadım.Sizden istediğim bana göre bi program oluşturmanız.1 haftadır çalışıyorum.2 günde 1 spor yapıyorum yani 1 gün dinlenme payı bırakıyorum.Tavsiyelerinizi ve oluturacağınız programı bekliyorum.Okuyan ve ilgilenen herkes için teşekkür ederim..

2. umut_ozkan50

umut_ozkan50 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeşim bende yeni başlayan biri olarak sana bir kaç tavsiyede bulunmak istiyorum.Daha önce hiç spor salonuna gidip vücut geliştirme ile uğraşmadıysan evde boşa zaman harcarsın ve tehlikeli olur bu.Bende kilo almak için uğraşıyordum evde kendim yaparım dedim başladım birazda olsa kas oluşumu oldu ama spor salonuna gittiğimde evde yaptığımın yaklaşık 10 katını yaptırdılar.Ve gerçekten çoğu hareketi yanlış yaptığımı fark ettim.Evde kendi Başına bilgin olmadan yaptığın hareketler ileri dönemlerde orantısız kas gelişimi boyun fıtığı bel fıtığı kas yırtılması gibi olumsuz sonuçlara yol açabilir.Bence bir süre bir spor salonuna yazılmalısın.

3. SamæL

SamæL Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Mağaza müdürü
    portein tozu ilk başlarda ve bu yaşta çok uygun bulmuyorum zararlı olduğu konusunda ki yanılgılar da yanlış gibi. İlla evde çalışmak istiyorum diyorsan ki daha 16 yaşındasın kendini sakatlamaman gerekir ki büyük ihtimalle sakatlarsın en kötüsü bel fıtığı yanlış hareket sonucu oluşacak en felaketi. Bilgili hareket etmek en güzeli.

4. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link :

En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    BodyForumTR Kullanım Kılavuzu - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Beslenme, supplement kullanımı ve örnek antrenman programlarıyla ilgili konular yukarıdaki linklerde yer almaktadır.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş