Yeni Başladım 1 Bir Sorum Olucak

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Enqrue* tarafından 2 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Enqrue*

Enqrue* Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Öncelikle S.a Forumunuz Uzun Süredir Takip Ediyorum Body Yeni ilgilenmeye başladım evde 2 adet dumbıl(10 kg) aldım 3 gündür evde çalışıyorum dogru duzgun 1 çalışma programım yok evde boş vakit buldukça çalışıyorum ama kollarım ve özellikle bileklerimde aşırı ağrı var dambılları kaldırırken oluyor dambıllardan sonra şınav ve mekik çekimi yapıyorum

Sorum Şu

Kollarım Ve Bileklerimin Ağrıması Yeni Başlıyanlar İçin Normal 1 durum mu yoksa ben kendime aşırımı yüklenmiş oluyorum

2. paradox35

paradox35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Sitedeki tecrübeli hocalarımız daha iyi bilir ama... bence en azından ilk 10 gün 3-5 kg arası dubell larla başlaman ve sitedeki evde tapılabilen temel başlangıç programına bakıp hareketlere alışıp kademeli olarak arttırman ...

3. van_damme34

van_damme34 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    10 kg agırlıkla spora başlamışsın 10+10 :20 yapıyor bu ilk başta spora başlıyanlar için fazla bi kilo kaç kere tekrar yapıyorsun? ilk önce hafif agırlıkla hareketler zorlanmadan yapılırsa doğru çalışıp çalışmadıgını kendinde rahatlıkla anlarsın ama ilk başlarda zorlanarak hareketleri yapıyorsan eklemlerine yük bindirebilirsin alt koluna daha çok yük bindirmiş olabilirsin buda hammallık yapmışsın hissi uyandırır belli bi zaman sonra. zorlanıyorsun ki kolların bileklerin agrıyor ilk başta hareketleri daha rahat yapabilecegin bir agırlık seç kardeşim.

4. Enqrue*

Enqrue* Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13

Çok uzun ;Süre Yapamıyorum Ama Gene 5 6 Sefer Yapabılıyorum Ama Suan Onu Bıle Yapamıyorum Kolum'da Eklemlerimde Ağrılar Var

5. van_damme34

van_damme34 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    ben 4 kg dambıl ile başlamıştım spora 4-5 kg ye inmeni öneririm hem tekrar sayın artar hemde kaslarının hangi harekete nasıl tepki verdigini daha kolay anlarsın zamanla agırlıklar arttıgında hareketleri hem daha dogru hemde zorlanmadan yaparsın.yaş ve kilonu söylersen daha iyi olur. ayrıca eklemlerinde agrı hissediyorsan agrı geçene kadar ara ver.

6. Enqrue*

Enqrue* Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13

Bende Şimdi Öyle Yaptım dambıl'dan 5 kg agırlıkları cıkarttım sımdı 5 kg ıle devam edicem

Boy:1.83
    Kilo:80

7. van_damme34

van_damme34 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    oldu duruşuna dikkat dik dur dirseklerin kaldırış esnasında ileri geri gitmesin doğru yolu bulursun biraz araştırmalarınıda yap arkadaşım başarılar.

8. peace

peace Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    başlangıçta bunlar çok basit deyip hafif kiloları bi kenara atarsan ısınma turlarını atlıyosun demektir. en azından harekete alışana kadar ufak ufak alıştırmalar yapmalısın. kendimden biliyorum yeni programa geçtim salonda eski programda ağırlıkları arttırmaya vs. alışmışım bunda ağırdan bi başladım yamuldum 2 gündür kalkamıyorum =)

9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş