1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Yeni Başladım. Öneriler lütfen

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve fitnesslifeg tarafından 28 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. fitnesslifeg

fitnesslifeg Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni başladım, haftada 3 gün 15 dk kardiyo ve tüm vucut kas çalışması yapıyorum. 15 tekrar 2 set şeklinde maximumuma yüzde 90 ağırlık ile.
    Sabahları 3 beyaz 1 sarı omlet kepek ekmek
    öğlen tavuk ızgara az pilav yagsız
    aksam öğlen ile aynı

antremandan sonra protein tozu
    ara ogunlerde de muz badem vs.

önerileriniz nelerdir? teşekkürler

Ekli Dosyalar:

2. fitnesslifeg

fitnesslifeg Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yağ yakmam gerektiğinin farkındayım yağ oranım 21 civarında. Fakat ben önce kas alıp yani kas çalışıp yaza dogru zayıflamayı dusunuyorum. yol gosterırsenız sevınırım

3. _zgr_

_zgr_ Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Çanakkale-İstanbul
    -Sana katılıyorum önce kas kütleni arttırabildiğin kadar arttır sonrasında yağ yakımına geçtiğinde daha rahat edersin.
    -İlerleyen dönemlerde set sayılarını arttır ve kütle kazanmak için. Tekrar sayılarıda yüksek ama adaptasyon programındasın sanırım vücudun adapte olunca programı kütle kazanımına göre modifiye ettir (düşük tekrarlı ve genel hareketler ağırlıklı olacak şekilde,antrenörün bu konuda yardımcı olacaktır).
    -Yumurtalarını sarısıyla yiyebilirsin hatta yemelisin, kepek ekmeği yerine yulaf daha iyi olur
    -Öğlen yemeğinde pirinç yerine bulgur pilavını tercih etmeni öneririm ya da baklagil de yiyebilirsin : Kütle kazanma döneminde dahi basit şekerlerden yani glisemik indeksi yüksek gıdalardan mümkün olduğunca uzak dur gereksiz yağlanmana neden olur. Bunun yerine kompleks KH ları tüketmeye özen göstermeni öneririm.
    -Yağı çok kısma çoğu kişi nedense yağların hücresel bir yapıtaşı olduğunu unutuyor. Yağları sağlıklı olanlarından tüket. Yani gelişmek için yağada ihtiyacı var vücudun.
    -Muz benimde vazgeçilmezlerimden :) mineralcede oldukça zengin, kendini bademle kısıtlama çeşitlendir hep aynı besinleri yersen vucudunda eksiklikler ortaya çıkabilir buda vucudun gelişimi için engel teşkil eder.
    -Bana sebze azlığı var gibi geldi öğünlerinde. Bir miktar salatada eklersen iyi olur.

fitnesslifeg bunu beğendi.
  4. fitnesslifeg

fitnesslifeg Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    cevap için teşekkür ederim. tavsiyeleri mutlaka göz önünde bulunduracağım. umarım başarılı olur ve sporun devamını sağlayabilirim. bazen çok istemek te motivasyonu öldürüyor. herkese çizgiden sapmamayı, sağlıklı ve huzurlu antremanlar diliyorum

5. fitnesslifeg

fitnesslifeg Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bunlar da sabah haliyle çekilmiş fotograflar..
    daha detaylı bir şekilde yazmak istiyorum..
    Haftanın 3 günü antreman yapıyorum.
    Antreman programım ;
    15 dk kardiyo
    Full body set aletli kas çalışması. 2 ya da 3 set 15 tekrarlı. + Mide(mekik)
    Antremandan sonra protein tozu alıyorum.

Sabahları bol beyazlı omlet
    Öğlen ve akşamları tavuk ızgara
    Ara öğünlerde muz, badem vs. bilimum sağlıklı atıştırmalar.

Antreman yapmadığım günler kardiyo yapıyorum fakat bu her boş günde değil, haftanın 2 günü diyelim. Salona gidemediğim antreman günlerinde ise dumbell ile çalışıyorum. Antreman yaptığım günler öğünlerime yağsız karbonhidratlar eklliyorum, makarna pilav vs.

Kafamda oturtmak istediğim şeyler var forumu okuyorum fakat herkes başka vir şey söylüyor. Aradan 5 6 ay geçtikten sonra yanlış yapmışım demek istemiyorum.

Bu sürede şuan vücudumu dinleyerek çok klişelere bağlı kalmadan çalışmak ve sağlıklı yemek yemek üzerine odaklandım. Gramlarla set sayılarıyla bi obsesyonum yok. Yukarıda yazdığım programı 1 ay devam edeceğim, şu an 2 hafta oldu yani toplam 6 antreman yaptım.

Bu 1 ay yaptığım yanlış mıdır? bu program beni nereye götürür? Küçülür müyüm?

Yanıt verirseniz hem bana hem de benim gibi yeni başlayan bir çok kişiye yardım etmiş olacaksınız. Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli Dosyalar:

6. _zgr_

_zgr_ Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Çanakkale-İstanbul
    -Programını yazarsan daha iyi olur eksik ve yanlışlara bakarız.
    -yağ hususunu daha öncede belirtttim 0 yağlı iyi değil. yağsız karbonhidratlarda olduğundan hızlı sindirilir(Vucutta yağlanmayı arttırabilr).Eğer kütle kazanırken gereğinden fazla yağlanmayı göze alıyorsan böylede yapabilirsin. Vücut bir öğünde ihtiyacı olan tüm bileşenleri almalıdır metabolizmanın sağlıklı işleyebilmesi için. yani dengeli beslen hiçbirşeyden kısma veya hiçbirşeyide abartma.
    -Evet forumda herkesin değişik ekollerden etkilenmeleri nedeniyle farklı konularda farklı görüşleri var. Bu sebepten farklı şeyler söylenmeside normal.Bu durumun yeni başlayan birisi olarak kafanı karıştırması da gayet doğal . Bu konuda senin yapabileceğin en iyi şey kendin tüm görüşleri araştırıp kendi kararını vermen olacaktır.
    -Herkes yeni bir işe başlarken hata yapar bu gün ben bile hala bazı konularda yanlış yaptığımı farkediyorum. Önemli olan yanlışını farkedip doğruyu bulman.
    - Diyetin genel hatları ile kilo kazanımına uygun görünüyor yani küçülmezsin.

fitnesslifeg bunu beğendi.
  7. JuaNix

JuaNix Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Yüzücü
    Yer:
    Denizli
    Merhabalar,
    Öncelikle bütün herkese iyi forumlar diliyorum. Ustalarimdan ve bilgisi olan arkadaslarimdan cevaplar bekliyorum. Ben yaklasik olarak 3 ay vücut gelistirme yaptim ve daha sonra biraktim. Simdi ise yüzmeye baslayacagim. Benim sorularim sunlar. Ben abartili bir vücut istemiyorum. Biraz ucgenlik gogus buyusun omuzlar ve kollar buyusun biraz ama iste. Yaklasik hedefim 1,2 sene yüzmek. Ben eve 8 kiloluk 2 adet dumbell alsam bütün hareketleri biliyorum mekik sinav ceksem ve haftanin 5 günü yüzsem vücudum nasil olur. Yasim 17 boyum 173 cm. Kilom 51 ustalarimdan ve bilgileri olan arkadaslardan yorumlar bekliyorum. Tesekkurler

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:29 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:27 ----------

;)Arkadaslar üstteki yorumdaki vücut benim degil arkadasimindir onun hesabindan yazdim bunu lütfen ona göre cevaplar verelim.

Sayfayı Paylaş