yeni başladık, sakat kalacaz

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve hayvan tarafından 25 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. hayvan

hayvan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhaba,ben spora başlayalı 3 hafta oldu,hala kendime gelemedim,ilk hafta acıdan kollarımı açamadım sonraki hafta devam etti,3. haftada çok şükür sağlamım ama şöyle bir durum var.bizim spor salonundaki hoca denen adam sporla hiçbir alakası yok.kendisi de spor yaptığı için program yazma yetkisi vermişer adama.hangi kas grubumu çalıştırsam ertesi gün o kısım ağrıyor,spora ne aralıklarla gelmemi aletleri nasıl kullanacağımı nefes düzenini dinlenme düzenini beslenme düzenini hiçbirşeyi bilmeden spora başladık,kendimi ordan burdan geliştirebildiğim kadarıyla geliştirdim.bu hoca herkese aynı programı yazıyor bu yazdığı program beni zorluyor

Program
    1.Gün

benç press 3x15
    benç yana açış 3x15
    üst göğüs press 3x15
    polaris3x15

barbel curlls 3x15
    çift dambıl curlls3x15
    consantrasyon3x15

2.Gün
    omuz press 3x15
    ayakta yana açış 3x15
    dambıl ön omuz 3x15
    çift dambıl tropez 3x15

pushdown 3x15
    alna triseps 3x15
    tek dambıl fransız 3x15

3.Gün
    enseye çekiş 3x15
    dar miğdeye çekiş 3x15
    dambıl rovins 3x15
    sırt makina 3x15

leg press 3x20
    leg exc 3x20
    leg reor 3x20

bu bacak prograını yapmıyorum

durum bundan ibaret program iyimidir kötümüdür fikirlerinizi istiyorum kendi programımı mı kullanmalıyım ?

2. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili hayvan ;

Hocan güzel bir başlangıç programı yazmış , asıl bilgisi olmayan aslında sensin ,

Nereyi çalıştırsam ağrıyor diyorsan senin daha çok işin var demek ki , tabii ki de ağrıyacak , ne bekliyordun ki ,

Bacak programını neden uygulamıyorsun bu arada ?

Programda sorun yok , şikayet edilecek bir şeyde yok zaten , hocan zaten senin ile ilgilenmek mecburiyetinde değil , verdiğin ücret sadece salon ücreti yani ekipman kullanman için , eğer ilgi istiyorsan daha iyi bir gym e gidersin ve özel ders alır personal traıner ile çalışırsın , yok ben para veremem dersen de kusura bakma o paraya hocan sen ile ilgilenmek zorunda değil , teşekkür et ki program yazmış onuda yazmak zorunda değil oda belli bir ücret ile yazılır

Saygılarımla , Danny Boy ...

Son düzenleme: 25 Temmuz 2012
    IPMAN ve thetramp bunu beğendi.
  3. Turkhero

Turkhero Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Program ideal..İlk 2 hafta çektiğin ağrılar hamlık ağrısı..
    Nereyi çalışsam diğer gün o kas gurubum ağrıyor demişsin şu anda zaten ağrı olmazsa şikayet etmen lazım..Ağrı gelişmenin göstergesidir diyebiliriz yani.

4. thetramp

thetramp Özel Üye

Beğenileri:
    2.368
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Elektrik-elektronik mühendisi
    Yer:
    manisa
    antrenman klasik günde çift bölge, bunun yerine ilk ay istasyon da verilebilirdi ama hocanın bu programı vermesi de olağanüstü bir olay değil.
    kas ağrıların gayet normal, ancak danny nin de dediği gibi bacak programını uygulamaman hemen her yeni başlayanın yaptığı gibi büyük bir hata..
    bu arada umarım kullanıcı adın sebebiyle banlanmazsın..
    saygılar..

Sayfayı Paylaş