Yeni başlıyoruz hayırlı olsun [grin.gif]

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve drahte1905 tarafından 1 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. drahte1905

drahte1905 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Beyler bu ilk mesajım dogru yere atıyorum umarım oncelikler herkeze merhaba

Ben şimdi 111 kilo 175cm bir insandan yaklaşık 9 ay içinde 75 kiloya düştüm

Ama homojen olmadı ilk 6 ay sadece 6 kilo sonra 1 ay hiç kilo weremedim son 15 kiloyu ise 5 haftada fln werdim wede 3 haftadır kilo weremiyorum ama hala diyet yapıyorum haftaya gine sanırım kilo wermeye baslıcak vucudum

Diyet olarak sabah bir pogca cay olen sekerli cay aksam 6 da bir sebze yemegi bir corba 2 de yat 8 de kalk

Spor az yaptım o yüzden vucudum sarktı gibime geliyor arkadaşlarım bişi yok dior ama karnım harbi felaket bole 25cm x 20cm x 5cm lik bir dikdordgen bir kalıp halinde yag kumesi war resmen karnımda alt bacaklarım saglam ama üst bacaklarda biraz sallanmalar war kollarımın onu güzel ama arkası bacaklarımın üstü gibi

Bilmiyorum uzun zamandır şişman oldugum için belkide bana garip geliyor aksama foto koyayımda sizde bakın

Oncelikle karnımı kollarımı gogus wede üst bacaklarımı geliştirmek istiyorum amacım ole cok buyuk kaslar değil 2-3 hafta ara wersemde kusmicek kuculmicek ama dayanıklı bir vucut istiyorum

Karnımda baklavalar belli olsun ama 300 sparta askeri gibi değil onlardan ziyade yuzucu vucutları mesala tam anlamıyla benimki gibi oluyor (eski su topcuydum zaten bırakınca kilo aldım omuz yapım biraz iyi gibi)

Herneye foruma uye olma sebebim bana bir beslenme cekelim birde program yapalım salı cumartesi pazar havuza girebiliyorum yaklaşık 1-2km yuzebiliyorum ama havuza gittiğim gün salona gitme imkanım yok diğer günlerde kucuk bir salona erişimim mevcut(yarın bugun mevcut aletleri yazarım) günde 2 saat ayırmayı planlıyorum bu arada 6 hafta sonra 2 hafta boyunca calısamıcam gibi duruyor (tatil) herneyse bu arada 2 saati sabah 6 dan 8 e mi yoksa aksam 10 dan 12 yemi ayrısam bilemiyorum sabah antremanmı iyi olucaktır geceye yakınmı ? yoksa oglen 3 5 arasımı ?

Kabaca bana yardımcı olabilicekler warsa cok sevineceğim birde yaz basladım mumkun oldugunca hılzı bir şekilde yapılansam iyi olucak 6 hafta sonra tatile gidiyorum nede olsa :D

Bu arada her türlü ilaç protein alabilirim ama pekte gonlum yok bu arada dambıl mambıl flnda alayım diorum ne alayım bişiler alalım ewe :D

Şimdiden teşekkürler

2. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    forumda beslenme ve program şekilleri mevcut..çok büyümek istemeyenlere göre de var..forumu iyice tarayıp çıkardığın program ve beslenmeyi buraya yaz üyeler daha kolay değerlendirecektir..

3. drahte1905

drahte1905 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Beyler şimdi yaklasık 3 haftadır asagıdakı programı yapıyorum

Yuruyus - Kosu karma 15'
    Bısıklet 15'
    3 X Max Mekik(150-200 arası oluyor)
    2 X 25 Lower Back Mac. 25Lbs
    2 X 12 Bench masasına yatıp ayaklarımı l seklınde karnıma cekıyorum adı mechul
    2 X 8 Bench Press 30 Lbs
    2 X 12 Chest Press 25 Lbs
    2 X 12 Butterfly 25 Lbs
    2 X 12 Pulldown(Göguse) 25 Lbs
    2 X 12 Pulldown(Sırta) 25 Lbs
    2 X 12 Deltoid 25 Lbs
    2 X 12 Cable Rowing 15 Lbs
    2 X 12 Leg Extension 25 Lbs
    2 X 12 Leg Curl 25 Lbs
    2 X 12 Leg Press 35 Lbs
    2 X 12 Dambell Bicefs
    2 X 12 Triceffs Mac
    2 X 12 Dumbbell French(2 Elle) 20 Lbs

Şimdi sıkıntım diyet programı hala bir programı yok buda cok fark ettiriyor

Yaglanma sorunum oldugu için birde dietten yeni cıktıgım için bişi yiyesim yok iştahım war ama elim gitmiyor hep yaglandırırmı kilo yaparmı diye soruyorum

Biri deseki bunu yiceksin yicem onu ama ne yesem bilemiyorum

Sabahları 8 de kalkıyorum gecede 1 de yatıyorum yaklasık olarak

8 De kalkıp yulaf ezmesi yiyeim diorum ama sade yulaf değil biraz musli tarzı kalori farkları aman aman yok içinde zaten max kuru uzum fln oluyor ama siz sade yiceksin yalan onlar derseniz sade yerim yulafı ha birde diet sut yanında

12 gibi ogle yemegi ızgara et yada tavuk yanında pilav yada makarna yicem ama bunlar yemekhane yemekleri yani makarna pilav yaglı şimdiye kadar yemiyordum ama antremanda fark ediyor resmen tavsiyeniz 2 porsiyon ızgaramı bir porsiyon ızgara bir pilav yada makarnamı ?

18 gibi de aksam yemegi gine ızgra düşünüyorum ama ızgara her zaman oluyor bulamassam ton balıgı salata yapıcam yada pınar fume salata fln

Ewde yanlız oldugum için pekte yemek yapma imkanım yok bu tür bir program hazırladım ama herkez 3 saatte bir yemek yiyor forumda bende ara ogun olarka bır bardak diet sut ıcıyorum mesala arada ben ne yaparım bilmiyorum kilo alırım diye korkuyorum ama az yiyincede randıman alamıyorum antremanda resmen fark ediyor

Sizden istedigim bu yemek programının eksikleri

Birde gr cinsinden deger werirseniz şimdi sabahları 500gr yulaf yemiyeyim oda tırstırıyor benı cok mu yıyorum oluyorum acaba ?

Birde program hakkında tavsiyeleriniz programda bazen bisikleti yapmıyorum yuruyus zaten salona yuruyorum 20dk :D

Şididen telekkürler

Son düzenleme: 25 Temmuz 2007
  4. CENTAUR

CENTAUR Guest

Yakınlarda varsa ağırlık ve kardio çalışabileceğin bir spor salonuna başla, imkanın yoksa eve bir çift ayarlanabilir dumbell set ve yeteri kadar ağırlık plakası alabilirsin imkanın olursa bir mekik sehpası ve bir bar (uçlarına ağırlık takılan metal çubuk) da alabilirsin, sonra forumdaki 'evde dumbell ile çalışma programı ' başlığını baştan sona sindire sindire okuyup başlayabilirsin, ilk bir hafta on gün çok komik ağırlıklarla başlayıp tekrarlarda 15 tekrarın üstüne çıkmayacak şekilde çalışıp zorlanma derecesini kademeli olarak artırıp adaptasyonu bitirince maksimum efor ile çalışabilirsin, kardio ise ağırlık antrenmanından önce veya sonra 20-45 dk arası yapabilirsin, bundada uzun dinlenme araları verip terini soğutma.

Diyet olarak çok abartmaki metabolizman şoka uğrayıp senden intikam almaya kalkmasın(yağ ile birlikte kas kaybı, sarkmalar, düşen kan şekeri nedeniyle dayanamayıp diyetten vazgeçmeler, sonra daha fena olması) yani şekeri, doymuş yağı kesip, kızarmadan hamur işinden vazgeçip, beyaz ekmeği bayağı bir azaltıp diğer karbonhidrat içeren ürünleride sınırlandırdığın zaman yeterli olur, tavsiyem sık ve az öğünler halinde tüketerek hem kan şekerini belli bir seviyenin üstüne çıkarmadan hemde mideni küçülterek, metabolizmanı da hızlandırarak en sağlıklı ve keyifli bir şekilde istediğin vücuda ulaşman.

Birde merak ettiğim bişey var karın kaslarını belirginleştirmek istemediğini söylüyorsun 300 spartalı tipi karın kasını beğenmedinmi yoksa öbürü olsa yeter mi demek istedin orayı anlayamadım?

5. drahte1905

drahte1905 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul

6. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    resimdekinde başlanıgıçta da zaten göbekte yağ çok azmış..4 haftada yapılmayacak iş değil..centaur'un dediklerini yapsan yeterli..

7. CENTAUR

CENTAUR Guest

Kardio diyince yürüyüş bandında kalp ritmini okuyup hesaplamak gelmesin aklına işte o 10-15km yürüyüş kardio çalışması oluyor zaten.

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Temmuz 2007
  8. drahte1905

drahte1905 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Şimdi yaklaşık 3.5 hafta sonra yaglanmamın azaldıgını resmen gordum BB cok işe yarıyor ama bu sefer sarkmalar iyice arttı

Sarkmalara bir tavsiyeniz warmı ?

Birde buharlı pişirici alıp yagsız beslenmeye gecicem gerekli yagı yagı azaltılmıs sut gun, yogurt, ton balıgı konservesinden yeterli şekilde alırım diye dusunuyorum

Gerisi hep haslama tavuk yumurta haslama et buharda pılav ve de makarna fln olarak ayarlıcam

Yagı cok mu kısmıs oluyorum acaba ?

Yag oranımı cok azaltmam ıyı bırsey mı ? zararını gorurmuyum? Cunki halk arasına "o yagları kasa cevirsen" diye bir deyim war bu yaglar forumdan okudugum kadarı ıle ole cevire cevire kas olmuyor :D yokas oluyormu ?

Son olarak şimdi onumuzdeki 4 hafta boyunca antremanlarımı 15-17 arası yapıyorum gec mı erkenmi ? 12 gibi ogle yemegı yıyorum anreman sonrası 18 gibide aksam yemegı yıyorum on arka beslenme oluyor idealmidir ?

Yanlız 6 ogun yapamıyorum bu antreman saati ile nasıl ayarlıcam bilmiyorum birde idel antreman saati nedir bakalım belkide antreman saatini değiştiricemthums:

9. drahte1905

drahte1905 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul

Birde şimdi 500mg GNC L-Carnitin aldım programdan 30-40 dk once yutuyorum bir tane ewde buldum diye kullanıyorum paket bitince sizin tavsieniz bir marka warsa onu alırım yada GNC 1000mg alabilirim bu arada 37 kiloyu werirken GNC den baya bişiler aldım mesal ewde Chitosan (normali war plusı war :D) ile CCL fln war CLA dan 2 cesif fln war GNC dukkanı gıbı ew :D Birde yanına tavsiye ediceginiz bişiler war mı ?

Bu arada yag oranım %12-13 olması lazım (tanita ile tartılmadım ne kadar guven olur bilmiyorum)

10. CENTAUR

CENTAUR Guest

Yağ farklı bir doku, kas farklı bir doku akciğerin mideye dönüşmesi kadar zor yani. Aslında bir miktar yağ gerekli yemeklere mecburi konulduğu kadar sıvı yağ yeterlidir veya sıfır yağ şeklinde besleniyorsan ilaveten omega 3 takviyesi yapabilirsin iyi olur bu. İdeal ant. saati sabah kalktıktan 4 saat sonra birde 8 saat sonra oluyor ama bu sıcaklarda olay farklı günün en serin vakitleri en ideali sabahın erken saatleri veya akşam geç saatler, yemek zamanlaması ise antrenmandan 1.5-2 saat önce karbonhidrat içerikli, ant. sonra kas gelişimi için en ideali ilk yarım saat içerisinde veya mümkünse hemen proteince zengin bir öğün alınması iyi olur.

11. drahte1905

drahte1905 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    CENTAUR cevabın için onelikle tesekkuler

Şimdi bir beslenme programı yaptım;

Saat 8:30 Haslanmıs yumurta beyazı + Yagsız sut yada Yulaf + Yagsız süt (Yulaf ezmesini tek yiyemiyorum içine biraz kuru üzüm olanlardan alıyorum bir tanede sakarin)

Saat 11:00 Pınar Hindi Füme yada Pınar Tavuk Füme (Yanıma alabileceğim bişi olmalı)

Saat 13:00 Tavuk gogusu + Haslanmış Pirinç / Yagzıs Kepekli Makarna / Haslama Patates + Gobek salata yagsız tuzsuz + Bir bardak ELMA SİRKESİ(Sirkeye biraz bal atıcam)

Saat 14:00 Bir meyva antremandan 1 saat once güzel olur diorum muz gibi değil şeftali yada armut gibi bişi

Saat 14:15 L-Carnitane

Saat 15:00 - 17:00 Antreman (Yukarıdaki antremananı yapıyorum artık 3 set haftaya salı-carsamba 4 sete cıkıcam + agırlıkların cogu 30-35 LBS oldu :D
    setleride 14-12-10 yaptım fix 12 değil ayrıca pazartesi karın eklicem programa fazladan birazda esneme eklicem(streching))

Saat 18:00 Ton balıgı Tavuk yada Kırmızı et (haslama) + Gobek salata yagsız tuzsuz + Bir bardak ELMA SİRKESİ(Sirkeye biraz bal atıcam)

Saat 20:00 Buyuk bir bardak yagsız süt

Şimdi boyle bir beslenme yaptım antreman oncesi protein + carb anteman sonrası agırlıklı protein

6 ogunu tutturdum gibi ama antreman oncesinde protein tozu + sut gibi bişiler mi içsm diorum ama içimden bir ses erken dior protein tozu için

Birde yukarıdaki programın tek eksiği sizinde anlıyacagınız gibi gr wede sayılar neden ne kadar yemem gerektiğini ayarlıyamıyorum duh kilo alıcam gibime geliyor kafa_

12. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bu kadar takma kafaya diez in söylediği gibi eğer siteyi derinlemesine incelemediysen şöyle uzun uzadıya eski konularda dahil bir incele, eğer kilo vermek, yağ yakmak istiyorsan diyetin püf noktalarından biri her zaman sofradan tam doymadan kalkmak ve çok uzun süre aç gezmemek zaten vücudunu tanıdıkça netice almaya başladıkça olayı çözersin hadi kolay gelsin.

13. drahte1905

drahte1905 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Şimdi en güzelini yaptım yarın diyetisyene gidicem zamanında ender saraca bile gitmiştim kusana fln ama bir yararı olmadı inş bu kadın işe yarar

Bu arada Hydroxycut Hardcore almayı dusunuyorum GNC 500mg L-Carnitin yanına yada zaten L-Carnitin im bitiyor onuda baska bir marka alabilirim GNC den daha iyisi warsa

Hydroxycut Hardcore acaba yararlı olurmu yada erken olurmu ?

14. diez

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  15. drahte1905

drahte1905 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    FOrumaz uzun bişiler yazamıyoruuyuz ya ?

16. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center

ne demek istedigini biraz daha acar misin?

17. drahte1905

drahte1905 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Şimdi ben bir yazı yazıcaktım foruma Allahtan yedekledim word dosyası olarak masa ustume kaydettım

Sonra bunu yollamaya calsıtım bu sayfaya ama ne fırefoxtan nede internet explorerdan almıyor

Bende dedim kısaca bişiler yazayı yukarıdakı yazıyı yazdım kısa yazım sonra editler benikini koyarım dedim oda olmadı

Dieze PM atmaya calsıtım oda gitmedi sizede atmaya calıstım gitmedi yazı bozduk forumu :D

Yazı aslında okadar uzun değil 350 kelime 1660 karakter 56 satır

Neden boyle oldu acaba ?

Son düzenleme: 3 Ağustos 2007
  18. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    maksimum 1200 karakter aliyor,bence ikiye bol oyle yayinla.

19. drahte1905

drahte1905 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    3 X Max Mekik(150-200 arası oluyor)
    2 X 25 Lower Back Mac. 25Lbs
    14 - 12 - 10 Bench masasına yatıp ayaklarımı l seklınde karnıma cekıyorum adı mechul
    3 X 8 Bench Press 50 Lbs
    16 - 14 - 12 Chest Press 40 - 35 - 30 Lbs
    16 - 14 - 12 Butterfly 40 - 35 - 30 Lbs
    16 - 14 - 12 Pulldown(Göguse) 35 - 30 - 25 Lbs
    16 - 14 - 12 Pulldown(Sırta) 40 - 35 - 30 Lbs
    16 - 14 - 12 Deltoid 40 - 35 - 30 Lbs
    14 - 12 Cable Rowing 20 - 15 Lbs
    12 - 12 - 12 Leg Extension 30 Lbs
    12 - 12 - 12 Leg Curl 35 Lbs
    12 - 12 - 12 Leg Press 45 Lbs
    20 X 4 Dambell Bicefs 20 - 20 - 15 - 15 Lbs
    20 - 20 - 20 Triceffs Mac 20 - 20 - 20 Lbs
    12 - 12 - 12 Dumbbell French(2 Elle) 20 Lbs
    Yuruyus - Kosu karma 10'

20. drahte1905

drahte1905 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Pazartesi günü programı gunlere bolucem her gun ayrı kas grubu yanında her gun karın ile olucak bir program hazırlıyoru kendime

Diğer taraftan yukarıdada yazdıgım gibi GNC L-Catnitine alıyorum 500mg bunun yanında supplement destegini artırmaya karar werdim yeni bir yag yakıcı mumkunsede bir protein tozu alacagım kendime bir paket yaptım forumdaki populer urunlerden:badgrin:

MuscleTech Hydroxycut Hardcore *
    Optimum 100% Whey Protein *
    BSN NO-Xplode
    BSN CellMass
    BSN Nitrix

Şimde yıldızlı * urunleri kesin alıcam gibi ama BSN için erkenmi karar weremedim forumlarını okuyorum kendilerinin yorum yazanlar cesitli yeni baslamasada 6 ayını doldurmadanda BSN kullanan war yıllık sporcu olupta ama benı gibi birisini gorumedim BSN forumlarında acaba erken oluru BSN urunleri için

Diğer taraftan hydrocut ile optimum u illa alıcam gibi gozukuyor hem tam protein alamadıgımın farkındayım (yukarıda ki diyete hala baslamadım ekipman eksiginden buharlı pişirici alıcam bir tane)

Yeni tavsiyeler warmı ?thums:

Sayfayı Paylaş