Yeni başlıyorum yardımlarınızı bekliyorum...

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve CekomastiK tarafından 11 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. CekomastiK

CekomastiK Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Boy: 1.80 Kilo: 82

Bundan 5 ay önce 96 kiloydum günlük 2 3 litre kola içiyordum azalttım birazda yürüyüş + koşu yaparak kilo verdim. Şuan göğüs,bacak baldırı,göbek ve popo eritmek istiyorum. Daha önce salona gitmedim. Evde falan da çalışmışlığım yok. Kollarım idare eder durumda sanırım. Vardiyalı çalışıyorum beslenme bu yüzden biraz sıkıntı oluyor. Spor olarak şuanda barfiks çekiyorum her gün, sabah ve akşam çekebildiğim kadar deneyip bırakıyorum.Ayrıca sağ meme sol memeden biraz iri ve sarkık gibime geliyor jinekomasti gibi bir durum olduğunu sanmıyorum ama bunu nasıl düzeltebilirim bu konuda yardım istiyorum. Onun dışında koşuya başladım 30 dakikada yaklaşık 4 km koşuyorum. Arada bir mekik ve şınav da çekiyorum. Kola hiç içmiyorum şuan fakat ıcetea ve meyveli soda tüketiyorum. Salona yazılma gibi bir düşüncem vardı ama evimin burada kocaman bir bahçe var, her ay salona vereceğim ücrete (Aylık ortalama 80) evimin buraya kondisyon aletleri almaya karar verdim. Yalnız bazı konularda sıkıntı çekiyorum. Şuanda alet olarak barfiks demirim, 4x2kg dambıl setim var. Bi siteden sipariş verdim döküm plakalı dambıllarım gelecek bir hafta içinde. Haftanın 7 günü müsaitim bahsettiğim gibi vardiyalı çalışıyorum 8 saat işteyim, cumartesi günü tamamen boşum. Tam olarak sormak istediğim şu, mesela triceps ve biceps aynı gün çalıştırabilir miyim, veya bi gün kas, bir gün cardio şeklinde mi çalışmalıyım, bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz çok sevinirim, hangi günler hangi kısımları çalıştırmalıyım bilinçlenmek istediğim konu bu.Spor ve beslenme konusunda önerilerinizi bekliyorum... Teşekkürler herkese.

http://u1307.hizliresim.com/1c/c/q46wc.jpghttp://u1307.hizliresim.com/1c/c/q46wy.jpg
    http://u1307.hizliresim.com/1c/c/q46xu.jpg

2. okirikiflo

okirikiflo Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bir kas grubunu mesela kol kasını haftada yarım saati geçmemelisiniz kondisyon aletleri alcağınıza ağırlık barı ve ağırlıkları alın evde çalışın

3. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz ;
    Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, mevcut başlıkları okumanız ve hangi kas grubu için hangi hareketlerin yapılabileceğini gösteren egzersizler bölümünü incelemeniz.

Daha sonra yeni başlamış iseniz forumda 3.aya kadar program kalıpları mevcut onları inceleyebilirsiniz.
    Eğer daha ileri aşamada iseniz diğer üyelerin programlarının yorumlanması için açtıkları başlıkları inceleyiniz.

Hala tereddütleriniz varsa mevcut programınızı ve diğer özelliklerinizi yazacağınız bir başlık açınız ve üyelerimizin yorumlarını almaya çalışınız.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.
    Bodyforumtr Ekibi

4. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz ;
    Forumda, ezbere yani sıfırdan diet listesi istemek doğru olmadığı gibi kurallara da aykırıdır.

Size önerimiz öncelikle forumda bir müddet zaman geçirmeniz, makaleleri ve üyelerin beslenme başlıklarını okumanızdır. Besinlerin 100gr içeriklerini inceleyip ne kadar protein-yağ-karbonhidrat-vitamin-mineral-sıvı almanız gerektiğini ilgili başlıklardan öğrenip kendi vücut tipiniz, hedefiniz, yaşam tarzınız ve ekonomik durumunuza uygun beslenme programı çıkarınız.
    Hala tereddütleriniz varsa, forumda kurallara uygun başlık açarak üyelerin yorumlarına başvurabilirsiniz.

ilginizi çekebilecek başlıklar :
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/s...76&postcount=2
    Yeni başlayanlar için beslenme tekniği - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Beslenme - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Yeni Başlayanlar Bölümü - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Lütfen 1.dakikanızı ayrırak forum kurallarını okuyunuz.

Bodyforumtr Ekibi

5. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

Forumda ilgili bölümler okunmadan konu açılmıştır.Aşağıdaki bölümlerdeki sabit başlıkları okumanızı rica ederiz.

Link : Beslenme - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Yeni Başlayanlar Bölümü - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Antrenman:Bodybuilding & Fitness - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu
    Yağ Yakıcılar ve Yağ Yakımı - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş