Yeni başlıyorum yaş 19

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve JimBeam tarafından 13 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. JimBeam

JimBeam Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Yer:
    Viyana
    Selam arkadaşlar. Daha önce bir spor geçmişim var yüzücüydüm, birsüre taekwondo yaptım ve 4-5 ay kadarda fitness yaptım fakat gittiğim spor salonu sahibi sporcu olmadığından bana pek yardımcı olamadı bende kendi kendime birşeyler yapmaya çalışmıştım. 1 yıl önce özel sorunlardan dolayı hepsini bıraktım. Kilom aynı fakat kas kütlesi çok azaldı onun yerinede yağ oluştu doğal olarak özellikle mide kısmında.

Başlıktada belirttiğim gibi bugün tekrar başlıyorum akşama gidicem spora. Sabahları 9-11:30 arası dışında haftanın bütün günleri her saatim boş. Dinlenme şansım çok olduğundan dolayı ve biran önce sonuç almak istediğimden dolayı haftada 6 gün spora gitmeyi düşünüyorum. Sitede yeni başlayanlar için ilk 2 ay spor programları buldum ama hepsi ayda 15antrenman diyor ben bunları haftada 6 gün yapsam veya 5 gün yapıp 1 gün cardio yapsam + veya - neler olabilir? Çok ağırlık az tekrar mı yoksa az ağırlık çok tekrar mı bana daha çok yardımcı olur? Birde supplement ilk 2 ay kullanmamak gerekiyor yazmışsınız acaba yağ yakıcı kullansam yararı olurmu yada ne zaman kullanmaya başlamalıyım?

Hızlı yağ yakmak istiyorum haftanın kaç günü ağırlık kaç günü cardio yapmalıyım bunların dışında yapmam gereken neler var tecrübeli arkadaşların yardımlarını bekliyorum

Boy: 171
    Kilo: 70

2. JimBeam

JimBeam Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Yer:
    Viyana
    Yardım edebilecek kimse yok mu?

3. JuN1oR-BuilD3r

JuN1oR-BuilD3r Üye

Beğenileri:
    287
    Ödül Puanları:
    73
    Sevgili Jimbeam daha önceden ufak tefek çalışmaların olmuş fakat haftada 6 gün bu sporda 3.cü 4.cü yılına gelmemiş birisi için çok fazla. Ayrıca 6 gün spor demek daha çok beslenmeye ihtiyaç duymak demek. mazallah kaş yapayım derken göz çıkartırsın. başlangıç için haftada 3 - 4 gün yeterli. Her antrenman öncesi 30 - 40 dakika arası bisiklet - koşu bandı esneme germe hareketlerini yapmanı tavsiye derim. L - carnitine gibi yağ yakıcılara bulaşmak için henüz erken. zaten yeni yeni başladığın için hızlı sonuçlar göreceksin merak etme. 3 - 4 ay bir geçsin ondan sonra düşünürüz yağ yakıcıları şöyle mart civarı nisan civarı.

4. JimBeam

JimBeam Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Yer:
    Viyana
    Çok teşekkürler hocam şimdi ben başladım haftada 3-4 gün yeterli demişsin, sadece antrenman önceleri 30-40 dk cardio yeterlimidir yoksa extradan 1-2 gün sırf cardio yapayımmı? Yağ yakımını belirgin şekilde hızlandırırsa yapayım zamanım var çünkü

Birde yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum. Özellikle antrenmandan önce ve sonra neler yemeliyim? Diğer konularda tek birşey yazmşlar biraz alternatifli şekilde yazarsanız çok çok iyi olur. Şimdiden teşekkürler hocam

Son düzenleme: 15 Ekim 2012
  5. JimBeam

JimBeam Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Yer:
    Viyana
    Arkadaşlar birisi yardımcı olsun lütfen 5 gün oldu antrenmanlara başlayalı. Ben öğrenciyim bütün öğünlere dikkat edemiyorum ama antrenman öncesi ve sonrasına dikkat edebilirim. Önce ve sonra neler yemeliyim birisi yardımcı olsun böyle antrenmanlarım boşa gidiyormuş gibi geliyor :/

6. brhmcr

brhmcr Guest

idman oncesi 100 gram makarna 150 gram tavuk ye, 1,5 saat once
    Sonrada aynisini ye
    Garnitur oalraka salata filan takil. Bunlar forumda zaten mevcut.

7. JimBeam

JimBeam Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Yer:
    Viyana
    Çok sağol hocam forumda buluyorum ama basit karbonhidrat kompleks karbonhidrat vs. anlayamıyorum böyle açık olunca ne güzel :)

8. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Aradığınız sorunun cevabı şu linkte mevcut

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kompleks-basit-karbonhidrat-t30542.html

Ufak bir bölümünü buraya yazıyorum .

JimBeam ve rockybalboa7 bunu beğendi.
  9. JimBeam

JimBeam Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenciyim
    Yer:
    Viyana
    Çok teşekkürler hocam bu çok yardımcı oldu bana. Antrenman öncesi kompleks, sonrası basit karbonhidrat alıcam

John399 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş