Yeni başlıyorum ve yardım istiyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Furkan39 tarafından 12 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Furkan39

Furkan39 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Öncelikle tüm üye ve ziyaretçilere merhaba ben body e başlamaya karar verdim boyum 1.82 yaşım 17 kilom 81 Yağ olarak kilo 11 kg kilo mu vermem lazım yoksa direk başlamalımıyım ustaların yardımını bekliyorum eğer kilo vermem lazımsa bir ricam lütfen bi beslenme programı ve antreman programı önerin

2. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
  3. vayvay1231

vayvay1231 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0

ilk olarak boyuna göre kg normal. tabiki yağ oranını bilemiyoruz. kg nin ne kadarı kasdan ne kadarı yağ. vuducun fitmi v.b. etkileri bilmediğimden dolayı sana kilo ver, yağ yak demem zor. bir foto olsaydı yada yağ ölçüm bilgilerimn olsaydı o başka. ama %4-8 yağ aralığı ideale en yakın ölçüler. tabi kişiden kişye değişiyor.

beslenme programına gelince, sabah şunu ye akşam bunu ye demek senin işini çzmez. örnek ben öğlen yemeğimde pilav + tavuk gögsü yiyorum. ama sen olu bulamıyabilirsin. o yüzden kg başı 2 gr protein 3-4 gram k.hidrat alman lazım.

ancak k.hidrat alımlarında muhahkak komplex karbonhidrat muhahkak olmalıdır. az miktarda basit k.hidratlada destekleyebilirsin. Ayrıca protein alımlarında hayvansal gıdalardan protein ihtiyacını gidermeli, hayvansal olmayan gıdalardakilerde desteklemelisin. hayvansal olmayan gıdalardaki protein miktarlarını kabaca yarısı olarak kabul etmelisin.

zaten beslenme başlığında bir sürü bilgi mevcut.

Basit karbonhidratlar
    - Çay şekeri
    - Reçel
    - Marmelat
    - Bal, pekmez
    - Şekerlemeler
    - Meyve
    - Süt

Kompleks karbonhidratlar
    - Ekmek
    - Pirinç
    - Makarna
    - Kurubaklagiller
    - Sebzeler
    - Tahıl ürünleri

Sporcuların beslenmelerinde kompleks karbonhidratlar olan pilav, makarna, ekmek, kurubaklagiller, sebzeler ve diğer tahıl ürünleri muhakkak bulunmalıdır.

antemana gelince spor salonuna yazılacaksan hoca ayarlar. evdeyse antreman başlığında çok bilgi mevcut.

4. Furkan39

Furkan39 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
  5. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Başlangıç için ideal bir vücudun var hacime yönelik çalışmalısın şimdiden başarılar motivasyon kaynağı olarak youtubeye bodybuilding motivation yazman yeterli olacaktir ..

6. Furkan39

Furkan39 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Teşekkür ederim. o zaman hemen başlıyorum.

7. brhmcr

brhmcr Guest

Sayfayı Paylaş