Yeni başlıyorum ve fikirlerinize ihtiyacım var.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve SchutzEnqeL tarafından 27 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. SchutzEnqeL

SchutzEnqeL Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar bende aranıza yeni katıldım.3 Gün konu açma yasağı vardı o sürede forumu gezdim bilgi edindim fakat benm sorularımın cevabını verebilecek tam bir konu yok o yüzden tek başlık altında daha düzenli ve mantıklı olacagını düşündüm.

Abilerim kardeşlerim ben 17 yaşında 78 kiloyum ve boyum 1.75 in üzerinde bir kaç santim yani 177 felandır.Hep fit bir vücudum olsun istemişimdir daha öncelerde hiç kafama koymadım çalışmayı ve biraz araştırdıktan sonra başladım.

Herneyse ben evde çalışıyorum ve toplamda 5 kg ağırlıga ulaşabilen 2 dumbellım var.Ağırlıkları cıkarınca 1.5-2kg demiri.Onunla başladım.Hakan Demiray'ın anlattıgı videoları tam 1 ay boyunca evde uyguladım.Video Linkleri ; http://www.uzmantv.com/vucut-gelistirmede-alt-karin-hareketleri-nelerdir bu gösterdiği hareketleri 1 ay boyunca yaptım 3-4 gün aksaklıklar oldu ama her gün bu hareketleri yaptım sadece kalça,mekik ve bacak kasını yapmadım.

Bu hareketlerin dediklerm haricinde haftanın 7 günü yaptım.Ama bazı konulara bakıyorum hata oldugunu görüyorum 1 gün dinlenip bir gün yapmam gerektigi yazıyor.Ben 2.haftanın başında göğüsümün sertleştiğini hissettim.

Bazı konularda meyve yemeyin diyor bazı konularda sabah yumurta yiyin diyor ama ben yumurtayı yersem alerji olmammı :)) Sadece beyazını mı yemeliyim . Ve günde kaçtane yemeliyim beslenim konusuna değenirseniz sevinirim.Mesela ben okul günleri simit ve ayran yerim.Sabah 6.30da kalkar kahvaltımı yapar saat 10 da simit+ayran bide 12 de simit + ayran bunu kesmelimiyim yerine ne yemeliyim.Saabahları kaç yumurta ve nasıl yemeliyim ?

Günde kaç antreman yapmalıyım ve antreman programım nasıl olmalı mesela ben haftanın 5 gününde okula giderim okulda aktif olurum 2 gün ise bilgisayarda geçer zamanım yani öyle sürekli aktif olan birisi değilim oturmakla geçiyor doğrusu zamanım.

Bir kaç fotoğrafımı ekledim ;

2. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Yeni başlayanlar bölümünde ve beslenme bölümünde beslenmeyle ilgili sorularını cevabı var. Ordaki hazır programlardan birini verilen direktifler doğrultusunda kilona göre porsiyonu ayarlayarak yağ yakabilir veya kas kilosu alabilirsin. Simit ayranı da kesmelisin. Hem simitteki karbonhidrattan hem de susamdaki yağdan dolayı(diyet ve sağlıklı beslenme açısından) en azından 12 deki yerine protein içerikli besinler tüketerek değiştir. Her gün çalıştırmaya gelince haftada 6 gün de fitness yapabilirsin 3 günü de bu senin ayarladığın programa göre değişir. Temel prensipte ise aynı kas grubunu 2 gün üst üste çalıştırmamak yatar. Maksimum büyüme ve kas deformasyonunu önleme açısından. Bir kas grubu çalıştırıldığında en az 48 saat dinlendirilir. Kas çalışırken gelişmez dinlenirken gelişim gösteriri. Flexor hocanın forumda güzel yazıları var biraz okumalısın. Örneğin pzt göğüs-biceps çalıştıysan salı omuz-triceps çalışabilirsin. Çarşamba ara verirsin perşembe sırt-bacak çalışabilirsin. Örnek tamamen farazidir kendi programını kendi yaşantına göre ayarlayıp oluşturabilirsin.

Sayfayı Paylaş