Yeni Başlıyorum Sorularım Var

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ExKaptan tarafından 25 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ExKaptan

ExKaptan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Öncelikle eğer başlıkta bir sıkıntı varsa, uyarıldığım takdirde forum içerisinde davranışlarımı düzeltirim. Bu forumdaki ilk mesajım olacak.

18 Yaşındayım ve 85 kiloyum. Lys hazırlığında olan bir öğrenciyim. Bugüne kadar tanıdığım sporcu arkadaşlar olsun yada başkaları olsun, şekil almaya müsait bir vücudumn olduğunu söylediler. 3 ay öncesine kadar 95 kiloydum ve bir diyet uygulamadan kendime bakarak 85'e düştüm ve halada zayıflayabiliyorum. Fitness'a yeni başlıyorum ama şöyle bir durum var. Size başta belirttiğim gibi Lys hazırlığındayım ve bu sürede spor salonuna para yatırmak istemediğim için belediyenin ücretsiz spor salonuna kayıt oldum bugün. Hafta sonları dershanem olduğu için salona gidemeyeceğim içinde hafta içleri akşamları tercih ettim. Yoğunluktan dolayıda sadece haftada 2 gün gelebileceğimi söylediler. Genel olarak araştırdığımda 3 günden aşağısı boşuna yapılmıştır gibi bir yorum gördüm. Ancak benim elimdeki imkan şuan için 2 gün ve konuşup 3'e çıkartmaya çalışacağım.

Şimdi sormak istediğim olay şu: Haftada 2 gün ile belli bir şekilde abartı bir şey olmasada vücudumu spor yapıldığı belli halde olan bir vücut haline getirebilir miyim? Önceden ciddi manada göbek vardı ve kilo verince baya küçüldü. Bunu eritmeyede devam etmek istiyorum. Haftada 2 günün bana faydası ne olur? Ciddi manda abartı bir vücut peşinde değilim. Ben spor yapmak istiyorum. Kendim için bir şeyler istiyorum sadece. Her cevap benim için önemlidir. Herkese iyi forumlar. Teşekkürler şimdiden. :)

2. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bütün vücutlar şekil almaya müsaittir.
    Spor yapıldığı ne kadar belli olur bilmiyorum çünkü en optimumu bu değildir ancak illa ki fit bir vücut kazanabilirsiniz. Giyinikken kendini belli edecek bir vücut için 2 günün yeterli olacağını zannetmiyorum. Her halükarda hiç yapmamaktan iyidir, şu andakinden daha iyi görünümlü, daha sağlıklı ve güçlü olacağınız kesin.

3. ExKaptan

ExKaptan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    İstediğimde bu yani. Hani o vücudum normal olsun abi. Spor yapmadan vücudunu koruyan arkadaşlarımızda vardır çevremizde biliriz yani. :D Buna ek olarak evde dumble çalışması da yapabilirim tabii ki. Uygun bir program çıkartılırsa.

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Forumda birçok program var, full body tarzında olan herhangi birini alıp uygulayabilirsin.

sthammer bunu beğendi.
  5. ExKaptan

ExKaptan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Teşekkürler. ^^ Deneyeceğim inşallahta yararını görürüm. :)

6. Charizard

Charizard Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Sen 2 gün fullbody uygula diğer 2 günde sabah kahvaltıdan önce 45 dk HIIT kardiyo uygula sen öle de istediğin vücuda kavuşursun :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

7. ExKaptan

ExKaptan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    EDİT : Arkadaşlar gün sayımı 3'e çıkardılar. Pazartesi - Çarşamba - Cuma olmak üzere. Önce bisiklet - koşu bandı gibi ısındırıyorlar sonra mekik makina - mekik - ters mekik çalışıyorum. Ardından göğüse ve omuza yönelik çalışıyorum. Yine simitleri eritmek için dambıl ile çalışıyorum. Önce bacak vs. diye gidiyor. Güzel gibi :D Bugüne kadar sporla pek içli dışlı olmayan birisi olarak daha 2 gün gitmiş dahi olsam zevk almaya başladım. :D o yorgunluk bile çok tatlı :D

Sayfayı Paylaş