1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

Yeni başlıyorum-program/beslenme

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve moothy tarafından 6 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    Selamlar
    boy:1.88
    kg:86

Yeni başlıyorum denemez,yaklaşık 12-13 yıllık aradan sonra başlamaya karar verdim.13 yıldır masa başı çalışıyorum,yeme-içme ve spor düzenim yoktu maalesef bu süre boyunca.Lise son sınıfta yaklaşık 1 sene kendimce hakkını vererek düzenli gitmiş ama yeterli beslenemediğim için gelişim pek gösterememiştim haliyle.

2 haftadır diyet yapıyorum gün aşırı 40 dakika kardio yapıyorum 93 kg dan 86 ya düştüm.Yağ oranım %23 civarında tam emin değilim.nette buldugum hesaplama ile hesaplayınca böyle çıkıyor.

Pazartesi kısmetse sigarayıda bırakarak (alkolüm yok) yeniden başlamayı düşünüyorum
    çalıştığım şirkette spor salonumuz var evimede yakın.sabah mesaiden önce kardio akşam iş çıkışı BB yapmayı düşünüyorum

Yorumlarınızı ve tavsiyelerinizi seve seve dikkate almaya hazırım :)

Beslenme (forumu 2 haftadır okuyarak hazırladım bu listeyi)

Sabah kalkınca

2 yumurta (tam),2 tatlı kaşığı fıstık ezmesi,50 gram yulaf ezmesi,50 gram Lor

Kardio dan sonra kahvaltı

2 yumurta beyazı,2 dilim buğday ekmeği,1 dilim beyaz peynir,portakal suyu yada süt

Öğlen yemeğinden önce

4-5 dilim kuru kayısı,10 adet kadar çiğ badem

Öğlen yemeği

Makarna,tavuk,salata,yogurt

idmandan 2-3 saat önce

2 dilim kepek ekmeği ile 100 gram ton balığı,maden suyu,meyve

İdmandan sonra

100 gram tavuk+yarım tabak lapa (optimum whey proteinim var kullan derseniz 1 ölçekde ondan)

Akşam yatmadan 1-2 saat önce

100 gram lor,250 ml yağsız süt

bu beslenme yağsız kilo almama izin vericekmidir yoksa kısmam eklemem gerek şeyler varmıdır?

İdman olarak

2 gün gidip 1 gün ara vermeyi düşünüyorum,her idman günü 40 dakika sabah kardio ve mekik şeklinde

2. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    varmıdır eksik gedik beyler :)

3. murat2

murat2 Üye

Beğenileri:
    39
    Ödül Puanları:
    38
    İdman günü kardiyo yapma bence , 2 gün idman 1gün off 1 gün kardiyo olarak yaparsan daha iyi olur kardiyoyuda 40dk sabah 40 dk akşam olarak ayarla ;) karnın açken veya yemekten 2saat sonra kardiyo yaparsan daha iyi olur.Kiloyu 80e düşürdükten sonra kas kaybetmeden tabiki yağsız bir şekilde kilo alabilirsin

moothy bunu beğendi.
  4. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Ben murat arkadaşın da görüşüne saygı duyarak ağırlık idmanın ardına kardiyo ekle derim kısa süreli ve düşük tempolu tabi.. Bunun yağ yakımını ve kas yapımını desteklediğini okumuştum..

moothy bunu beğendi.
  5. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    saolun beyler
    beslenme uygunmudur peki,yağsız kilo almaya

6. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Bir yerlerde bir hata var. hergun 40 dakika kardiyo, 2 gunde bir antrenman ve karbo ve yagı cok dusuk proteince zengin beslenme...

Bu diyet bence definasyon diyeti gibi olmus. Ancak resme bakılırsa, ortada definasyona girecek sekilde gelismis vucut yok.

Bu programla catır catır yag yakarsın. Ancak kilo asla alamazsın. Zaten yagsız kilo almak nasıl oluyor bilmiyoum, yagsız kilo diye bir sey yok, kilo alan adam mutlaka yaglanır, sonra definasyon ile yagları atar.

Bu calısma ve beslenme programını 78 kiloya dustukten sonra da devam ettirirsen, kas da yemeye baslarsın.

Vucut yapısı, beslenme ve antrenman + Kardiyo arasında bir tutarlılık yok....

7. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    teşekkürler
    varmı peki tavsiyeniz ?
    yağsız kilodan kastım bel bölgesi
    zaten vücudumda göbek dışında kilolu yada yağlı bir yerim yok
    gögüs olsun kol olsun

8. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Oncelikle ne yapmak istedigine karar vermelisin. Ilk amac yag yakıp kilo vermek mi? O halde bu sekilde devam et. Ancak o gobek eritene kadar bu sekilde devam edersen, sonucları kotu olabilir. Boyle haftada 4-5 gunluk calısma programı ile gun asırı kardiyo ve az karbo miktarıyla sadece gobek erimez, kollar omuzlar vs daha da incelir, zira yag yakımında en son eriyen yer gobektir. O nedenle 80-82 aralıgına gelince dur derim. beslenmendeki karbo miktarını arttır ve her gun kardiyo yapmaktan vaz gec. Bu sekilde yag eritimini ve kas insaasını uzun bir periyoda yaymıs olacaksın.

Hemen yaglar erisin diye, gun asırı kardiyo ve haftada 5 gun antrenman yaparsan, tahmin etmedigin saglık problemleri ile de karsılasabilirsin.

O nedenle acele etme, 80-82 kg ye dusunce, karbo alımını arttır, kardiyoyu azalt ve kas insaasına basla.

Bol protein, yeterli miktarda karbo ve cok az yag ile onumuzdeki yaza kadar beli bir hacim yapar, yukarıdaki yemek programını da yaza dogru uygulayarak, define bir vucut cıkarabilirsin.

moothy bunu beğendi.
  9. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    evet önceliğim göbeği eritmekti aslında
    sonra neden daha iyi vücudum olmasın diyerek BB ye başlamaya karar verdim
    o yüzden sabah kardio akşam BB diye planlamıştım,ama dediğini dikkate alıcam acelem yok zaten dediğin gibi önümüzdeki yaza kadar toparlanmak için hedef koydum kendime
    tekrar teşekkürler

demir00 bunu beğendi.
  10. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Herseye hemen kavusmak istemek ciddi bir Turk hastalıgıdır. Hemen yag yakmak, heöen kas yapmak isteriz. Ancak unutmayalım ki, ustunde konustugumuz sey vucudumuz ve saglıgımız. Bunu bir kaybedersek vay halimize.

o nedenle acele etmeden agır agır hedefte ilerlemek en saglıklısı. Mumkun olsa ben de isterim, kocaman kollar ve omuzlar 6pack bel. Ama olmuyor iste. yani acelece olmuyor. Bu oyle bir spor ki, yıllar istiyor.

Forumu guzelcene oku, zira bu yoldan gecmis ve basarıya ulasmıs nica arkadasın hikayesi var burada.

her sey zamanla ve sabırla. Fit vucud yapacagız diye saglıgımızdan olmayalım.

Kolay gelsin...

moothy bunu beğendi.
  11. Panoraya

Panoraya Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Konu Yanlış Yerde.

12. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    sıkma canını düzelir

13. Panoraya

Panoraya Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Tavsiyem Yeşillik Tüket.Çünkü Kalsiyum Oranı Çok Fazla...

Birde Elma Ye.Elmanın Çok Faydaları Var.

Yukarı DEdiğim Nimetleri İnternetten Faydalarını Okuyabilirsiniz.

moothy bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş