Yeni Başlıyorum; Aklımda Sorular, Kafam Karmakarışık

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve redbedroomrecords tarafından 26 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. redbedroomrecords

redbedroomrecords Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Herkese merhaba,

Öncelikle kendimden biraz bahsedeyim. 21 yaşındayım. Bu zamana kadar iki aylık bir spor salonu macerasını saymazsak hiçbir spor ile uğraşmadım. 178 boyundayım ve 80 kiloyum. Resimde de görebileceğiniz üzere aşırı derecede hantal bir durumdayım. Geçen yaz bir spor salonuna gittim, bu iki ay boyunca ise ağırlıklı olarak yürüyüş, koşu ve bisiklet yaptım. Kilo vermeyi başardım, göbeğim gitti. Ancak bazı sebeplerden dolayı ( yaşadığım sıkıntılı bir olay ) sporu ve diyeti bıraktım ve verdiğim kiloyu fazlası ile aldım.

Bu sağlıksız ve kötü gidişe bir dur demek istedim ve Hacettepe Üniversitesi Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü’ne gittim. Bana 2000 kalorilik bir diyet verildi. Ayrıca okuduğum okulun spor salonuna yazıldım. Ancak dostlar, ben bu spor işinde baya bilgisizim. Benim istediğim, aşırı kaslı olmak değil. Kilomu sağlıklı bir şekilde vermek ve sağlıklı bir görünüme kavuşmak. Tabii ki kaslı olmak istiyorum ancak orta seviye benim için kafi.

Şimdi, önce zayıflamalı ve sonra mı kas inşa etmeye başlamalıyım? Yoksa bir yandan yağ kaybederken diğer yandan da kas inşası için mi çabalamalıyım ? Bu spor, kas terimlerini ( biceps, bench vs… ) ve daha bir çok şeyi içeren kitaplar var mıdır ? Antrenman fizyolojisi isimli bir kitap buldum, tavsiye eder misiniz ? Salondaki hoca pek ilgilenmiyor, program bile yapmadı. Ancak biraz ısrar edersem bir program yaptırabileceğimi umuyorum. Program yaptırmalı mıyım ? Yoksa her yeni başlayana verilen fiks bir program var mıdır? Kısacası kilo vermek ve vücut geliştirmek istiyorum ancak bilgisizliğimin kurbanı durumundayım. Beni aydınlatacağınızı umuyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Not: İki gündür araştırma yapıyorum ancak sorularımı cevaplayacak bilgili kişiler ile bilgi açığını kapatmak gibisi yok.

Ekler:
    http://i.hizliresim.com/x8pEW1.jpg
    http://i.hizliresim.com/w1znaB.jpg
    http://i.hizliresim.com/Kn1G9B.jpg

2. Destiny

Destiny Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    38
    Kilit cümle ' Aşırı Kaslı Olmak İstemiyorum' zaten olamazsın. Yıllarını vermen gerekir. Eğer gerçekten birşeyler yapmak istiyorsan önce araştır. Forumda tüm sorularının cevabı var.

3. panzer1699

panzer1699 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    18
    Forumda geniş çaplı bir araştırma yaparsan aradığın cevapları bulursun.Kafanı karıştıran şeyler olduğunda yine sorabilirsin.Bana kalırsa öncelikle yağ yakman lazım senin.Yani biraz kilo vermelisin.Malum yaz geliyor.Kilo vermek daha kolay olacaktır.Ağırlığı kardiyoya vererek bir yandan ağırlık da çalışırsın.Burda önemli olan beslenmen.Beslemeni iyi yaparsan istediğin hedefe ulaşırsın.Planlarını kısa vade için değil uzun vade için kurmanı öneririm.

Sayfayı Paylaş