Yeni antrenman maceralarım & Yağ yakımı sonuçları

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve BaBe ShaQ tarafından 9 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Arkadaşlar uzun zamandır ortadan kaybolma nedenim pc'min bozulmuş olması ve akabinde geçirdiğim trafik kazası..

En son vücut yağ oranımın yükselmiş olmasından yakınıyordum..Hormonal dengesizlik olabilir düşüncesiyle Endokrin uzmanına gittim..Hipotiroid çıktı,yani metabolizmam yavaş çalışıyormuş..ve 14 mm büyüklüğünde nodül mevcutmuş..DR ,Bunun nedeni olarak da sporun aniden bırakılıp yaşam düzeninin değiştirilmesini gerekçe gösterdi.Bu konuda da sizi uyarmak istedim..Nodülün küçülmesi için de ilaç kullanıyorum.

Ama bu kadar değil..Eski aktif salon günlerime geri döndüm..

Haftanın 6 günü 75 dakikadan az olmamak kaydıyla hedef nabız aralığında jogging yapıorum.ardından 40 dakikadan az olmamak kaydıyla bisiklet çeviriyorum,5 dakikadan az olmamak kaydıyla kürek çekiorum.strechinglerle birlikte total antrenman sürem günde 2 saati buluyor

Ardından Tek seferde (50 metre aralıklarla dinlenmeden !) 1700 metreden az olmamak kaydıyla hedef nabız sayısında yüzüyorum.

(Antrenman öncesi 5 kapsül (500X5)L- carnitine alıyorum.Gün içinde tok karnına aldığım Dr.un verdiği ilaçlarım ve sporcu takviyesi olarakta 200 mg krom pikolinatım var.İçtiğim sporcu gıdalarının tümünü Dr.a danıştım.Kullanmamın sakıncasının olmadıgını söyledi)

Yukarıdakilerin tümü dahilinde birde haftanın 3 günü pilates yapıyorum ki sıkılaşma konusunda çok iyi bir yöntem.

1 ay sonunda (su ile birlikte) 121,5 olan kilomu 111,5 'a çekmiş durumdayım.

Vücut yağ oranım da % 10 azalmış durumda..

Diyet'e gelince ...
    Sabah 2 dilim ekmekten oluşan yağsız ve şekersiz kahvaltı.(çok sıkılırsam müsli ile değişim yapıorum)

2 saat sonra meyve...

Öğle yemeği : 1 dilim ekmekten oluşan 1 tabak sebze yemeği+1 kase yogurt+salata+1 porsiyon protein ağırlıklı herhangi bir gıda.(protein bazen karbonhidrat ile yer değiştiriyor)

Öğle yemeğinden en az 2 saat sonra antrenman.

Fitness antrenmanı çıkışı SodaXAyran

Akşam 21.00 sularında eve döndüğümde meyve.

En geç 00:00 Uyku

Sürantrene olmadım henüz.Olursamda antrenman şiddetini arttırıcam.
    Her gün sentetik tiroid hormonunu dışarıdan takviye yapmak tedirginlik,huzursuzlukla birlikte dinamiklik kazandırsa da halimden şu an için memnunum.

Yeni kilo kayıplarımı da sizlerle paylaşmak dileğiyle..
    Gaz veren tüm arkadaşlara (Özellikle Ayaz!) teşekkürler ve hepinize başarılar..;)

2. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    eger diyete uyabiliyorsan kutlamak lazim, bence kilona gore baya az yiyorsun; kacamak potansiyeli cok yuksek... ben 120 kiloyken 3 kisilik yemek yiyordum

3. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Diyet konusunda bir sıkıntım yok.Kaçamak haftanın 1 günü yapıyorum sadece..Zararsız kaçamak denebilir..
    Sadece yediklerim gramaj olarak biraz artıyor..Tatlı krizi durumunda birkaç kayısı ya da 1 tatlı kaşığı şeker ile tatlandırılmış meyve kompostosu yiyorum.

Antrenmandan sonra eve dönüşüm çok geç oldugundan akşam yemek saati de antrenmanda oldugumdan akşam yemeklerini pas geçiyorum...

Sabah kahvaltısı ve öğle yemeğinde yediklerim öğün bazında yeterli geliyor..çogu zaman öğünü bitirmekte zorlanabiliyorum..

Sanırım midem küçüldü..Az yediğim için de antrenman esnasında enerji konusunda sıkıntı çekmiorum..Çünkü benim için esas olan vücuttaki depolanmış yağları enerji olarak kullanmak..Yağ çok oldugundan enerji de çok oluyo..Laktik asit durumu hiç yok..Yorgunluk belirtisi nerdeyse sıfır...

umarım bu şekilde devam eder..;)

4. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    yalan söyleme.geçenlerde seni king pizzada görmüşler.bir alana bir bedava diye medıum pizza almışsın.küçük kaçamak dediğin bu olmasın:)

5. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Vöööhhh...Hemen de yetiştirmişler :p

king'ten pizza mı yenir yahu..Onu yiceğime hacıoğlunda lahmacun yerim daha iyi :D

Yok ciddiyim..1 aydan beri unuttum öyle lezzetleri tatmayı..
    Sen o haber getiren sığırcık kuşlarına söle uydurmasınlar :D

Bu arada ben Mustafalarla birlikte Ayakkabıcılar sitesinin ordaki Atatürk yüzme komplexindeyim..Bekleriz bi gün..Gel de Mustafanın yüzme antrenmanlarını izle :lol::lol:

6. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    benim size ayak uydurmam ne mümkün.yüzme komplexine ayda 100ytl veremeyecek kadar komplex sahibi bir insanım ben.evlendikten sonra öyle boş harcamalar bizi kasar.
    mustafa zaten yüzmüyormuş.havuzda şamriyel niyetine takılıyor diye duydum.antrenman çıkışında yandaki korta keçip soğuk efes pilsen olayları yok demi?bak burada millete diyet falan diyon ben görürsem yazarım ona göre...

7. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Ig mıg kem küm...Biri Efes pilsen mi dedi :p

Ben sevmem zaten efes :D
    Arada kortta takılıoruz Serdarlar falan ama 2 haftada 1 :)

Antrenman sonrası için bodycilere baklava gelio..Mustafa baklavayı ellerinden şurup akarak yiyo..Sonra ellerini havuzda yıkıo..:lol::lol::lol:

Hoş bi manzara...Dere kenarında çamaşır çitileyen kadınlar gibi çömeşmiş ellerini ovuşturan bi tip :lol::lol:

Sanırım havuz sezonunu Mustafayı havuza atarak kapatıcaz...:badgrin::p

Bu arada şu kort olayında anlaşalım :lol::lol::lol:
    Zaten artık kış potansiyeli dolayısıyla mabedimize (akademi)geri dönme durumumuz var..Geri dönene kadar ne sen beni afiş et ne de ben seni ziyaret etmek zorunda kalayım :lol::lol:

8. wolveron2

wolveron2 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar ithalat/kurumsal satış
    Yer:
    İSTANBUL/mecidiyeköy
    BaBe ShaQ merhabalar,

Diyet listenizi bir diyetisyenmi hazırladı? Bir bayanın bu kadar proteinden yoksun beslenmesi özellikle kalsiyum yokluğunda, sıkıntı yaratmazmı acaba, ilerki zamanlarda..Çevremde birçok destek çıktığım bayan arkadaş var.Hepsinde de tavsiye ettiğim normal proteinli ve kompleks karbonhidratlı beslenmede gayet başarılı şekilde sporlarını yapıyorlar ve istedikleri forma ulaştılar..Bu uygulamış olduğun diyette kas rezervlerinden çok fazla kayıp yaşaman olsı bence.Buda kısa zamanda fazla kilo verme gibi gözüksede, ilerde size sorun yaratacaktır düşüncesindeyim.Özellikle insülün ve glukagon hormanlarını özellikle araştırmanı ve çalışma prensiplerinin nasıl olduğunu öğrenmeni tavsiye ederim..kısa bir bilgi verecek olursak..
    Glukagon hormonu proteinle devreye girer ve glikogenez diye adlandırılan bir döngüyle glikoza çevirir..Proteinsiz bir beslenme bu hormonun üretimine sekte vuracak düşüncesindeyim..Tabi bu benim nacizane tavsiyem..Başarılar...

9. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez

Teşekkür ederim tavsiyelerin için..
    Diyeti diyetisyen hazırladı.Fakat normal yemek ölçülerim diyetisyenin yazdığından daha az olduğundan endişe duyup başka bir diyetisyene gittim..
    Son gittiğim diyetisyen de ilk diyetisyenin yazdığının yarısı kadar ölçüde öğünler yazdı..
    Kas kaybının ne demek olduğunu çok iyi bilirim..Daha önce başıma geldi..Tekrar aynı duruma düşmemek için protein alımını normale çektim..diyetisyende bunu onayladı..
    Zaten şu an tiroid hormonu yanında kullandığım ilaç (DR.reçetesi)vücut insülin dengesini ayarlayan bi bileşim..

Sabah kahvaltısında mutlaka peynir+lor tüketimim var..Öğle yemeğinde öngörülen ölçülerde sebze yemeğinin yanında mutlaka protein kaynaklı besinler tüketiyorum.(Kırmızı-beyaz et yoksa ,protein açısından zengin baklagiller tüketiyorum.)Öğle yemeğinde bunlarla birlikte 1 bardak ayran mutlaka içiyorum.

Sadece akşam yemek saatinde antrenmanda olduğumdan akşam yemeği yerine antrenman sonrası ayran içip meyve yiyorum..

İlk gittiğim diyetisyen bana özel bir liste yapmamıştı..Ve kadının ukalalığı sinirimi bozduğundan kendimi başka bi diyetisyene attım..Şu anda benim için en iyi diyet bu..
    Aç kalmıyorum..

Kas kaybı proteinsiz kalmakla birlikte günde sadece 3 öğün beslenmekle de olabiliyor..Ara öğünler beni ayakta tutan besinlerden oluşuyor..Antrenman esnasında ve sonrasında açlık hissetmiyorum..

Şimdilik bu şekilde devam ediyor..Bi problem olursa tavsiyelerini gözönüne alıcam..Saol..

Ayrıca En son yazdığımdan bugüne vücut yağ oranımda %1 düşüş daha gerçekleşti :Dhyper_
    Bunu da paylaşayım istedim hepinizle ;)

10. Azazel

Azazel Üye

Beğenileri:
    138
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    Diyetiniz günlük kaç kalori acaba?

11. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez

1200 kalori..
    Haftanın 1 günü (Antrenman yapmadığım dinlenme günü) 1200+300 olabiliyor.

Fakat kalori hesabını çok önemsemiyorum.Sadece 1200 üzerine çıkmamaya çalışıyorum.Çünkü tiroidi çalışmayan biriyim.Bu yüzden benim için esas olan az ve sık beslenmek..

Zaten belli bi süre sonra 1200'ü zaten tüketemez hale geliyorsunuz..Beyin, midedeki tokluk sinyalini 20 dakikanın altında bir sürede alabiliyor..

Bir de mutlaka dikkat edilmesi gereken bişey var antrenman konusunda..

Yağ yakmak isteyen arkadaşlar haftada 1 kez mutlaka hedef nabız sayılarını baştan ölçüp,antrenman şiddetini ona göre ayarlasınlar..

1 hafta boyunca alıştığım şiddetteki antrenman ,1 haftanın sonunda yetersiz gelebiliyor..Tekrar nabız alıp yağ yakma aralığını yeniden hesaplayıp antrenman şiddetini ayarlıyorum..

Örn : %1 eğimle 6.2 hızında yürüyüşü 1 hafta sonunda 6.5'e çıkardım..ki yağ yakım hızımın 6,5 e çıkmış oldugunu gördüm..

;)

12. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    diyetinizi hiç beğenmedim. bence sağlıksız besleniyorsunuz g. afrikalılar gibi. hipotiroidi var demişsiniz. normal sağlıklı bir insan bazal metabolizma sayesinde aldığı besinlerin %70 ini harccamaktadır. sırf oturduğunuz yerden 2000 kal almanız hadi kaloriyi geçtim sağlıklı beslenmeniz gerekmekte. antrenman kısmı kalorilerinizn ancak % 20 lik kısmını yok etmekte.

13. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Peki ...Bana söylermisiniz
    Akşam yemeği için en uygun saat kaçtır ?

16:00 -18:00 arası jog atan ve fitness antrenmanı anca biten (Malum cardio uzun sürmekte..) ve 18:00 -21:00 arası yüzme antrenmanı olan biri (Bu saatlerde antrenman yapmaya mecbursa) hangi arada akşam yemeği yiyebilir ?

Saat 22:00 de antrenmanı bitirip eve dönen biri o saatte akşam yemeği yiyebilir mi?Yerse nolur?

Üstelik 2000 ve üzerinde kalorili diyeti bitirememekten şikayet ettiğim için daha düşük kalorili bir diyet programı uygulanmasına karar verildi..

YİYEMİYORUM..Hipotiroidi için içtiğim ilaçların etkisi olsa gerek...

14. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    o saate akşam yemeği yerseniz 12 de yamanız gerekecek çok daha sağlıklı olur fakat yüzme antrenmanızı 19 dan başlatamazmasınız yemek öğününü bu saate bölemezmisiniz.

15. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez

Başlatma imkanım olduğu zaman yüzme antrenmanını ortadan kaldırma gibi bi durumum olur..Evimle salon arası çok uzak..Sezon kapanıp yüzme havuzu da kapanınca ancak o zaman akşam yemeği yiyebilirim..
    Ayrıca benim yüzme antrenmanım 2,5 saat kadar sürüyor..Bölmem mümkün değil..Zaten havuz 18-21 saatleri arasında açık..

Ramazan ayından sonra eski salonuma dönüş yapıcam ..O zaman Akşam yemeği için genişşşşş bi zamanım olacak.

Ama şu anda antrenman saatlerimi değiştirmem mümkün değil..

16. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Akşam yemeği yerine protein tozu kullanabilirdim..Hatta bununla ilgili tartıştık diğer arkadaşlarla ama henüz kullanmaya başlamadım..
    Eğer havuz sezonu yönetim tarafından uzatılırsa akşam öğünü yerine belirtilen ölçülerde protein tozu kullanabilirim..

Bunu kullanarak ne kadar iyi yaparım o da ayrı bir tartışma konusu..

17. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    o halde size 12 de tatlı rüyalar. bide birşey sormak isterim izin verirseniz. 2.5 yüzme antrenmanı yapıyorsunuz aldığınız besinlerde düşük kalorili yaşam tarzınızmı böyle yoksa sıkı bir definasyon programına yeni adımmı attınız. çünkü çok sıkı.

18. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez

Geçen bir yıl aralıksız olarak aktiftim..çalışmaya başlayınca antrenmanları bıraktım..En son %28 olan yağ oranım tiroidi de yanına alarak %50.9 'a çıktı..

Şu an % 38 e düşmüş durumdayım..
    Yorgunluk hissetmeyişimin nedeni yağ fazlası olabilir.

Sıkı denemez..Enerjim tükenmiyor hiçbirşekilde..
    Bu kadar antrenman yaptıktan sonra hala 3 saat idare edebilcek antrenman gücü bulabiliorum kendimde..

19. BaBe ShaQ

BaBe ShaQ Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Manisa-Merkez
    Düşük kalori yaşam tarzı denebilir..

Çünkü çok uzun yıllardan beri bu şekilde besleniorum..

20. balcis

balcis Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ERP Danışmanlığı
    Yer:
    İstanbul
    bir ay gibi bir sürede %10 gibi bir yağ kaybı ancak böyle sağlam kardiyoyla mümkün! ilham verici, tebrikler. naçizane ben de öneririm protein tozu takviyesini, özellikle kardiyodan sonra. iyi çalışmalar.

Sayfayı Paylaş