yeni üyeyim hangi aletleri satın almalıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve power türk tarafından 5 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. power türk

power türk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    aranıza bugün katıldım.birçok makaleyi okudum.1.78 boyunda 63kiloyum .1 2 ay önce 58.5 kiloydum.aburcubur sadece düzenli saaatte gece yarısı aşırı yemek yemekle bu kiloya ulaştım vücudumda hiç yağ yok.
    bunları ön bilgi olarak yazdım.

nasıl başlayacağıma dair bir çok bilgiyi ve de resimleri indirdim arşivimi yaptım.

fakat spor salonuna gitme şansım yok .internette aleteler çalışma istasyonları v.b ürünler var.

ben sıfırdan başlayacağım için hangi aletleri almalıyım.
    birde işyerimi tek çalıştırıyorum ancak full pazar günü hariç hafta içi sadece akşam çalışabilirim.

buna göre üstadlar bana program düzenleyebilirlermi.enazından kaç saat çalışma yapmalıyım gibi.

şimdiden ilgilenecek ve öneride bulunacak arkadaşlara teşekkür ederimbench_O

2. Only Rocky

Only Rocky Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Sporcu
    Yer:
    Denizli
    işin zor gibi gözüküyor ama body için hicbirsey engel değil forum üzerinde iyi arastırma yap amacın ne ki amacını yaz bizde ona göre aletler sunalım simdi sen kol ölcülerim iyiolsun diyosan öneri farklıdır göğüs ölcülerim iyi olsun dersen öneri yine farklıdır kilon kac boyun kac vsvs

power türk bunu beğendi.
  3. samsunlee

samsunlee Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Only Rocky ben fit bir görünüme sahip olmak istiyorum, hacime gerek yok. şu an ki vücudum şekil alsın yeter.
    bende yeni başladım ve evde çalışıcam. bana ne önerirsin? kilom 65 boy 1 77. şu an elimde sadece spiral ve göğüs yayı var. saygılar.

4. power türk

power türk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    han gi aletleri satın almalıyım

1.78 boy 63 kiloyum.vücudumun şekli omuzlar geniş bele doğru daralan bir vücut var yani çalıştırabilirsem çok hoş olacağını düşünüyorum.giydiğim tşörtler üzerimde paraşüt hissi vermesinden sıkıldım.birde en önemlisi kaslarım çok zayıf kollarım yük taşırken sanki kaslar yırtılacak hissi veriyor ben yüke hakim olacağıma yük bedenimi aşağı çekiyor.

amacım:kollarımı ve omzumu özellikle kuvvetlendirmek.
    tabiki birde göğsümü şişirmek en son karın kası çalıştırmak

bazı sitelerde uygun fiyatlarda ürünler araştırdım sizlerin tavsiyesine göre alamak istiyorum teşekkürler

5. spymasterw

spymasterw Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    ipler senin eline salona gidemessen bile elinden gelenle vücudunu hafifte olsa fit yapabilirsin ben sadece barfix ve şınarv çekerek başladım ve vücudumda inanılmaz değişiklikleri hissettim ilk önce kilo almak istiyorsan bi beslenme programıyla başlayabilirsin daha sonra bi barfix demiri 2 dumbell bi bar bi kaç ağarlık ile ufakta olsa bi çalışma alanı yaratabilirsin bunlara imkanın bile yoksa bi barfix demiri alıp duvara asarsın biyandan barfix sınarv ve mekik bile yaparak vücuduna şekil verebilirsin herşey senin elinde yeterki inan ben başladığımda 55 kiloydum benki kibrit çöpünden bi tablo yaptım inanıyorumki isteyen herkez yapar.

6. slymnasye

slymnasye Üye

Beğenileri:
    387
    Ödül Puanları:
    73
    power turk evde de bu ısı hakkını vererek yapabılırsın ıstedıkten sonra oncelıkle bundan suphen olmasın ..

salonun sana artıları motıvasyon, partner ve bol ekıpman olur ama boyle bır ımkanın yoksa tabıkı evde calısmak senın ıcın en ıyısı hıc bır sey yapmamaktan daha ıyıdır forumda da evde calısıp ıyı vucutlar yapan uyeler var...

oncelıkle sana tavsıyem forumdakı evde calısanlar ıcın programlar mevcut onlara bır goz gezdır ve orada yazan hareketler dogrultusun da butcenın el verdıgınce ekıpmanları tamamlamaya calıs..

ama ılk etapta benım sana tavsıyem bır bar, agırlık plakaları,sehpa ve dumbell olur bunları alabılırsen zaten kendıne kucuk bır calısma alanı olusturursun ...

forumda beslenme bolumunu ve vucut gelistırme hareketlerının oldugu bolumude ıncelersen faydalı olur zaten ınternetten de ındırmıssın bır seyler artık ekıpmanları da tamamladıktan sonra gerısı sana kalıyor...

ıyı calısmalar dılerım...

Son düzenleme: 13 Mart 2009
    gecemvemavi bunu beğendi.
  7. power türk

power türk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkürler arkadaşlar:)))))))))

perşembe günü aletlerimi sipariş ettim burası ilçe pek spor aleti bulamadım.

aldıklarımı 1-65 kg lık çalışma istasyonu
    2-ağırlık sehpası ayarlanabiliyor.
    3-
    6 adet 1 kg siyah döküm plaka
    6 adet 2,5 kg siyah döküm plaka
    4 adet 5 kg siyah döküm plaka
    2 adet kısa bar : 36 cm uzunluğunda ve yıldız vidalı
    1 adet uzun bar yıldız vidalı

4-dolabada birkaç koli yumurta aldım:))))
    boş kaldıkça sürekli okuyorum.diyete nasıl bir başlangıç yapmalıyım o konu en hassas olanı.

spymasterw arkadaşım o vücut sanamı ait 55 kilodan tam istediğim gibi.

senin diyet listende neler vardı ekleyebilirmisin ne kadar zaman aldı bu vücut.yada şöyle sorayım nekadar zaman sonra benim tahta vücut şekil göstermeye başlar.

8. spymasterw

spymasterw Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    şuan 75 kiloyum o resimdeki son halim askere gittiğimde 57 kiloydum kibrit çöpü gibiydim :) 3 ay sonunda acemi birliğinden geldiğimde 65 kilo olmuştum sadece düzenli yemek ve düzenli spor yaptık ahım şahım bişey vermediler bize yemekte ama hep saatinde yaptık ne olduysa işte askerde oldu görüntüm birden değişmeye başladı inan sadece barfix sınav çekerek vücudumu bi yapıya soktum daha sonra askerlik bittiğinde 70 kiloydum spor salonuna başladım 2 senedir devam ediyorum salondada vücudu parçaladım az kilo çok tekrar çalışıyorum 1 senedir 75 kilodayım ve gram ilerleme gösteremiyorum böyle kaldım hiç ilaç kullanmadım bu hafta protein tozu aldım onu denicem bakalım ne gibi faydaları olucak sana tavsiyem çalışırken yaptığın hareketlerin çalıştırdığı bölgeyi etkileyip etkilemediğini hissetmen bi hareketi yaptığında onu hissetmiyorsan boşuna çalışıyorsun demektir. bende bi beslenme programı var ama çok ağır gibi bende kullanmadım o yüzden vermemin bi anlamı yok siteden kendine göre bi program bulabilirsin şimdiden iyi çalışmalar

9. amandeyim

amandeyim Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18

salonda 5. ayımdayım ama alet alıp evde çalışmayı düşünüyorum aslında
    her ay 70 ytl salona vereceğime taksitle yavaş yavaş gerekli eşyaları almak daha mantıklı geliyor işin sonunda kendime ait aletlerim olacak ama salona verince pekte karlı çıkmıyorum

yazdığın listedeki gibi çalışma istasyonu(heralde en son bunu alırım min 600 tl den başlıyor..)sehpa ve ağırlıklar alıcam

listendeki ürünler toplamda kaça mal oldu?

10. power türk

power türk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    fiyatı

arkadaşlar ağırlık setim geldi sehpam da bugün yola çıkmış diğerleri tedarik sürecindeler.

ağırlıklarla çalışmaya başladım kollarımda acılar ve sanki yırtılasıca sancılar başladı

bunlar normal olsa gerek ağırlığın yaptığı gerilmeleri çalışma şeklime göre değişik bölgelerde hissesdiyorum.
    Ürünler KDV Adet Birim Fiyat (TL) Toplam Fiyat (TL) DYNAMIC KONDİSYON PAKETİ 1 (ÇALIŞMA İSTASYONU + AB BENCH + TERLEME EŞOFMANI + 16 DUMBELL SET)
    ,25MARCY CB-200 AĞIRLIK SEHPASI
    ,24ALTIS 50 KG DÖKÜM PLAKA SET (ÇANTALI)indirimler

top 691,12

kdv 124,40

kargo 48,46

Genel Toplam

Ödeme Şekli
    Havale Edilecek Tutar:​

863,98 TL

Son düzenleyen: Moderatör: 18 Mart 2009
    amandeyim bunu beğendi.
  11. lwq

lwq Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hocam aldıgınız çalışma istasyonunun yanında o aletle yapabileceginiz harekelerin resimli anlatımını gösteren bir kitapçık veya bir cd-dvd bulunuyormu ?

eger yoksa 25 veya daha fazlazlası hareketi nasıl çözücez?

cvplar için şimdiden teşekkurler

12. power türk

power türk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşım çalışma istasyonum bugün elime ulaştı.paketi açmadım.

fakat sorunun cvp. resimli gösteriyor 25 hareket yapabiliyorsun

koyabilirsem resimlerini çekip koymayı düşünüyorum

13. lwq

lwq Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    valla hocam çok makbule geçer.
    bende alıcam çünki. birde hangi siteden sipariş ettin marka ve modeli nedir aletin :)
    resimleride koyarsan harbiden cok bomba olur. teşekkurler..

Sayfayı Paylaş