1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

YENI ÇEKILEN DETAYLI FOTOLAR.

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve wolveron2 tarafından 25 Nisan 2007 başlatılmıştır.

1. wolveron2

wolveron2 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar ithalat/kurumsal satış
    Yer:
    İSTANBUL/mecidiyeköy
    1 ay lık daha define çalışması yapacağım..Yaz geldi çattı..

2. Excursion

Excursion Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Hoş yağsız bir vücut..
    Göğüs yapın ilginç.

3. okko

okko Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    28
    istediğim bir vucut tipi tebirkler dostum

4. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    karın bölgen muhteşem

5. jön türk

jön türk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    emeğinin karşılığını almışsın... tebrikler

6. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    wolweron amacım seni tenzip etmek degil ancak neden renklerle oynamaya geregi duydun arkadasım daha ısıkta normal cekim resimlerini koyarsan seviniriz bu arada gercekten yagsız güzel bir vucut

7. wolveron2

wolveron2 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İSTANBUL/mecidiyeköy
    Yoo rica ederim ..Bu resimleri ajans için kullandık ondan dolayı..Aslında şuan bilgisayar ith.kurumsal satışla yoğun bir şekilde uğraşıyorum ama kilo vermek için başlaladığımız spor başka bir kapıyada vesile oldu..Boş kaldığım akşamlar ve hafta sonları için yaza doğru çekim hazırlığım var..Bu resimler ön hazırlık mahiyetinde..

8. androm

androm Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Paris
    basarili bir definasyon, tebrikler wolveron..tabi formdaki diger arkadaslara gore avantajin ilaveten isik hilelerine basvurman olmus ;) saka bir yana ozellikle sadece bitkisel gidalarla beslendigini dusunursek gercekten super bir basari...

sormak istedigim sey kilo ve boyun ? ayrica elbiseli oldugunda vucut calistigin disardan belli oluyor mu ? omuzlarin genisligi, goguslerin genislig vb....

9. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Çok güzel ve yaratıcı pozlar, vücut iyice define olmaya başlamış, kas kalitesi artıyor.
    Androm'un sorusuna elbet Wolweron cevap verecek, ama benim bildiğim Wolweron'un boyu 1.85.
    Giyimliyken, eğer üzerine yapışan birşey giymiyorsa dışarıdan belli olmayacağını düşünüyorum, ancak bu onun eksiği değil, müsabık vücutçular bile, giyimliyken, üzerilerine yapışan birşey giymedikleri zaman ne kadar kaslı olduklarını belli edemeyebiliyorlar.
    Hepsi için geçerli değil ama birçok vücutçu için bu böyle, hele doğal çalışan müsabıklar için (ülkemizde pek yok, dışarıda natural yarışmalar oluyor) hemen hemen hepsi, üstlerini çıkardıkları zaman inanılmaz vücutlu oldukları halde giyimliyken neredeyse sıradan duruyorlar, bu durumdan kurtarabilen insanlar, omuzları doğal olarak çok geniş adamlar, onlar herşekilde, kemik yapısı ile en azından çatılarıyla kendilerini gösteriyorlar, Steve Reeves gibi adamlar, dikkat edin, gömlekliyken sadece omuz ile dikkat çekerler, giyimliyken define olup göğüsle, sırtla dikkat çekmek cidden zor (define olarak ve kürsüz-hoş kürlü olarak bile define gömleğin altından göğüs çıkarmak zor)
    Define olmanın bir bedeli bu, giyimliyken üstte duran gömleği çok fazla gerememek, ancak define olmanın faydaları anlatmakla bitmez, o yüzden tebrikler.

10. wolveron2

wolveron2 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İSTANBUL/mecidiyeköy
    Merhabalar Androm..

Kıyefetten biraz belli oluyor ama.Tabi bizim elimizde kıyafete göre farklılık gösterir..Body tipi giydiğimizde ister istemez fazla dikkat çekiyor..Klasik tip kıyafetle biraz geniş duruyoruz sadece..

Ölçülere gelince

Omuz 132cm

Göğüs 114cm

Bel 88 cm

Kol 39 cm

bacak 59 cm

kilo 89 kg

Boy 1.85 cm

11. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Wolveron,öncelikle güzel vücudun için kutluyorum.Fitness tarzı hoş bi vücut.Tek göze batan belin biraz kalın ama o da yapısal sanırım.Onu da takır takır karın kası dizerek fazlasıyla telafi etmişsin zaten,bence bu boya alınacak 5 kilo define olarak tabiki,vücudunu daha da açacaktır ama sanırım tercih ve iş gibi nedenlerden dolayı tercihin bu vücut tipinden yana,amacına ulaşmışsan ne mutlu,sana başarılar spor hayatında.

Giyinik olma meselesine gelince,eğer omzunuz genişse ve beliniz inceyse giyinikken oldukça iri duruyosunuz.Benim boy 1.80 kg :82 omuzlar 130 civarlarında göğüs 107-108 bel de 77-78.Yani öyle aman aman ölçülerim ve kütlem yok ama giyinikken oldukça iyi duruyorum.Giysi tercihim yazın genelde levis ya da mavinin yarı body modelleri oluyor.Omuzlardan ve göğüslerden hafif oturan,kolları hafif kısa ama göğüsten aşağısı normal t-şirt şeklinde giysiler her zaman favorimdir ve vücudu da abartmadan gayet iyi gösterir.Zevk meselesidir tartışılmaz ama hele ki yaz gelince bazılarının yaptığı gibi yüzücü atleti(yazlık,deniz hariç),adeta kız body si gibi üste yapışmış bodyler falan benim tarzım değil,bana yapmacık ve dikkat çekici geliyor,güzel bi vücut abartılmadan da sergilenebilir bence :)

12. androm

androm Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Paris
    selam wolveron,

aslinda sadece resimlere baktigimda gordugum definasyona gore kilonu daha asagida tahmin ederdim. Bu durumda kemik yapinin biraz kalin oldugunu soyleyebiliriz sanirim. Karin bolgen tamamen define olmasina ragmen bel olcunun 88 olmasida bunu kanitliyor zaten.
    elbiseli resminde gayet fit gorunuyorsun. Karasanin da dedigi gibi altta yatan cevherleri tahmin etmek veya gorebilmek pek kolay degil ama :)

herkesin ideal vucut tipi farli. herkesin ulasmak istedigi hedef farkli. sen kendi hedefine ulasmissin ve cok basarilisin.
    Ama benim nacizane tavsiyem kisa kollu gomlegin altinda bicepslerin ve tricepslerin hafif kendini kastiginda kumasi yirtacakmis gibi ayaklanir duruma gelmesi..Bence bir sonrasi hedefin bu olsun ;)
    bu sene plajlar icin hazirsin ama ..r uuu readyyyyy :)

13. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    wolveron bir önceki başlıkta da demiştim seni öne çıkaracak bölgeler omuz ve kanat. Belin kalın. Giyimliyken de iyi durmak istiyorsan omuz ve kanata da biraz daha asıl. Göğüs ve karın çok iyi, sırtın da iyi parçalanmış ama kanat ve omuz başların zayıf kalıyor. Arkandan verdiğin pozda göğüs çalışmaktan dolayı gelişen ön omuz dikkat çekerken arka omuzun uzantısı belli olmuyor mesela. Keza kanatlar da öyle. Bu bölgeleri biraz büyütürsen tam plaj vücudu olacak.

14. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Androm'a katılıyorum.Kalın kemikli insanlar ağır çekmelerine rağmen görüntüye o kiloyu yansıtamıyorlar.Özellikle de kravatlı gömlekli resminde bu açıkça belli.Ben açıkçası en fazla 80 kg tahmin ediyordum seni,bu da ince-kalın kemik farkının göstergesi.Sana daha fazla kas kütlesi çok daha iyi yakışır benim fikrim.Kollar +40 olsa çok daha estetik bi model vücudu yakalayacağına eminim.Bi de önkolların çok çok ince,böyle kalın kemikli bi yapıya kütleli önkollar olmazsa olmaz benim fikrim ama yine de senin kararın ;)

15. wolveron2

wolveron2 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İSTANBUL/mecidiyeköy
    SCHWARZXXL merhabalar..

Bahsettiğin durumlar ve tespit çok doğru..Yalnız bu özellikle yapılmış bir çalışma..Buradan Ayrıca çalışmış olduğum Bağcılar bodybuilding salondaki yasin hocama teşekkürlerimi bir borç bilirim..Şu an bir ajansla bağlantı halindeyim..İşlerimin çok yoğun olduğunu belirtsemde gerektiğinde akşam ve hafta sonu çekimleriyle iyi işler çıkaracağımızdan bahsettiler.Bende ok dedim .Hazirandan sonra çalışmalar olacak...Ben de vucudumu bu yönde şekillendiriyorum..

16. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Kalın kemik ince kemik aslında onunla sınırlanamaz, Wolweron kalın kemikli bir arkadaş değil, ortalama kemik kalınlığı var, beli geniş, aslında kalından öte, kemik olarak beli yani kalça kemiği geniş.
    Yani en doğru tespit, kalça kemiğinin geniş olması, bu geniş olunca bel ölçüsü define bile olsa ister istemez geniş oluyor ve omuz bel orantısında çok dramatik bir üçgen görüntü yaratamıyor.
    Bu bir yapı meselesidir, en iyi vücutçularda bile durumu görebiliriz, örnekleri muhteşem kas yapısı ve definisyonuna rağmen yarışmalarda aradığını bulamayan Andreas Münzer'di, gene çok kütleli ve çok iyi bölgelere sahip olan Mike Matarazzo, geniş omuzlarına rağmen tam üçgen olamıyordu.
    Omuz başlarını büyütmek elbette simetriye avantaj sağlar, ama herkesi kendi anatomik yapısı içinde kabul etmek lazım.
    Dar bel kemiği denince aklıma forumdaki Blitz ve Ironpump geliyor, Blitz mesela oldukça kalın kemikli ama dar kalçaya ve bele sahip, yani kemik kalınlığı ile bel arasında bağlantı yok.
    Ağır çekme olayına gelince, bacak kalınlığı define olarak 60 santime yakın, bunun kilo üzerindeki etkisini unutmayın, insana asıl ağırlığı veren bacakları.
    Bunu demişken aklıma ister istemez Adrenalineshot geliyor, 17 yaşındaki ateşli kardeşimiz, 70 kiloda 132 omuz, 63 bacak gibi bir iddiada bulunarak fena halde gülünç duruma düşmüştü, çünkü 63 bacak diğer ölçüler 70 kilo ile bir araya gelemezdi...

17. goldtrapper58

goldtrapper58 Yeni Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle karasanın yorumuna katılıyorum hakan gümüşü musabakada gördüm podyumdan indi bizim hoca arkadasıymıs yanına geldi bizim bir abi daha vardı yanımızda ustunde mont felan baktım ana hakan gümüş kayboldu adamın yanında şöyle kafamı saga sola salladım gercekti bu sonra salonuna gittik hakan hocanın üstünü giyinikken onun kımse anlayamaz bir avrupa sampıyonu oldugunu 160 var yok boyu 75kg yarısmalara giriyor bunları ele alırsak wolveronun boyu 185 kol 39 yanı gomlek türü daha dogrusu badi giymedigi surece pek belli olmaz ama onun ben pek cok gelişmek istediginide sanmıyorum bu arada

18. wolveron2

wolveron2 Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İSTANBUL/mecidiyeköy
  19. CENTAUR

CENTAUR Guest

İyisin volveron 2 özellikle karın kasları meydanda yağsız hatlanmış bir vücut .

Hedefin ne peki? Bi hedefin varmı yoksa böyle iyi formumu koriym yetermi diyosun?

20. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Evet vücut yapıları bambaşka oluyor gerçekten. Mesela benim için orta-kalın kemikli diyebiliriz belki. Bel ve kalça kemiklerim gerçekten inceler ancak benim sorunum daha farklı. Karşıdan bakıldığında ince dursalar bile, özellikle bulk dönemlerimde, dar yapıdan kaynaklanıyor olsa gerek; oluşan tüm birikim öne ve geriye doğru oluyor. Bunun sonucu olarak da, öne doğru çıkmış bir bel ve geriye doğru gitmiş bir kalça garip bir görüntü yaratıyor, kendimi "koca popolu" buluyorum böyle zamanlarda ama definisyon yapınca bu sorun büyük ölçüde ortadan kalkıyor.
    Bi de belirtmek istediğim bir başka konu, fark ediyorum da sanki 2 temel vücut tipi var. Bazı insanların gövdeleri kollarına göre daha iri oluyor. Mesela Wolveron'un ölçülerine bakınca görüyorum ki gövdesi kol ve bacaklarına göre çok daha iri. Öte yandan ben ve zfrskr mesela, bizim gövdelerimiz ince, belimiz rahatlıkla 80cm in altına inebiliyor ve kollarımız da rahatlıkla 40cm in üzerine çıkıyor ama bunun karşılığı olarak da göğüsten ve omuzdan ölçü almamız zor oluyor.

Sayfayı Paylaş