Yengeçin besin değerleri ve yararları

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Cidade de Deus tarafından 3 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Herkeze selamlar.

Tüm gün internette aradım bir turlu yengecın faydalarını ve besın degerlerını bulamadım aranızda yengeçin besin değerlerini bılen varsa yazabılırlermı ayrıca faydalarını

hergun gıttıgım balıkcıda hazır kapta kup seker boyutunda kesılmıs yengec vardı bende denız urunlerını cok sevdıgım ıcın haftada en azından 1 gun yengec yemek ıstıyorum fakat besınd egerlerını ne yazıkkı bulamıyorum body yapan bırı ıcın yengec önerılıyormu tavugun yerıne gecermı? haftada 1 gun yemek ıstıyorum

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Yengeç eti yüksek kaliteli protein, vitamin ve minerallerin mükemmel bir kaynağıdır. Özellikle, B complex vitaminleri , magnezyum, fosfor, çinko, bakır, kalsiyum ve demir kaynağıdır. Mavi yengeçlerde özellikle yağ da çok düşüktür.

Ancak, yengeç etinin kolesterolü oldukça yüksektir.

85gr Mavi Yengeçte:

Yağ ............. 1,5gr
    Kolestrol...... 85mg
    Sodyum....... 237mg
    Potasyum.... 275mg
    Karbonhidrat. 0 (yok)
    Protein ......... 17 gr

Ayrıca günlük ihtiyacımıza göre ; Kalsium %9 , Magnezyum %7 , Çinko %24 , thiamine (B1 Vit.) %6 , Niacin (B3 Vit.) %14 , Vitamin B6 %8 , Vitamin E %9 , Vitamin C %5 , Demir %4 , Fosfor %18 , Bakır % 27 , riboflavin (B2) %3 , pantothenic acid %4 , Vitamin B12 %103

Pappy ve Cidade de Deus bunu beğendi.
  3. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Bende dursun ton balığı var 22.gr protein var tavsiye ederim şoktan aldım 2 tane var içinde 160 gr tanesi 4.50 tl 100 gramında 22 gr protein var 160 da daha fazla yapıyo

Cidade de Deus bunu beğendi.
  4. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ton balıgı arada yıyorum onun dısında haftada 1-2 gun balık gunumuz var ailece 1 gunde beslenmeme renk katmak ıcın yengec eklemek ıstıyorum beslenmeme yengecın besın degerlerı ıcın cok teşekkur ederım bence cok ıyı yag oranıda az

Sayfayı Paylaş