Yemek Yiyorum Ama Kilo Alamıyorum !

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Yashiru tarafından 19 Mart 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Yashiru

Yashiru Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba. Daha önceden böyle bir konu açıldı mı bilmiyorum ama bizzat kendim konuyu açmak istedim. Başlıkta belirttiğim gibi yemek yiyorum ama kilo alamıyorum , alsam bile çok az alıyorum. Beslenmem şöyle : Her gün mutlaka en az bir tabak soslu makarna yerim . Antrenman öncesi 2 antrenman sonrası 1 ölçek olmak üzere süt ile birlikte protein tozumu içerim. Ve yatmadan önce de 1 ölçek içerim. Karnımı hiç aç bırakmıyorum. Her gün kalorisi yüksek meyve sebze herhangi bir şey yerim. Yediğim şeylerin kalorisine bakarım. Kilom az olduğu için karbonhidrat ağırlıklı besleniyorum bunun yanında her gün düzenli olarak 1 saat antrenman yapıyorum. Spora başlamadan önce kilom 59.1 idi. Daha sonra kilo almaya başladım tam 1 ay da 5.6 KG aldım.
    Fakat bu sıralar kilo almam baya yavaşladı her gün tartılıyorum kilom hep aynı çıkıyor. Bunun nedeni sizce nedir ?

Kilo aldığım haftalar: 1.Hafta: 1.4 Kg - 2.Hafta: 1.5 Kg - 3.Hafta: 1.8 Kg - 4.Hafta: 900 Gr

Boyum: 1.86
    Kilom: 64.8

2. tute

tute Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    haftada aşağı yukarı 1 kilo almışsın neyi kötü? alıyorsun baya.

3. Yashiru

Yashiru Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    İyi mi sizce ? Ama bu aralar yavaşladı baya. Sizin yemek listeniz var mı ?

4. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    1 kilo alabilmen icin 7000 kalori fazladan alman gerekir,buda cok kolay olmayabiliyor bazi bünyeler iyin fakat sen iyi gidiyorsun ortalama haftada 1 kilo cok iyi dert etmeden yemeye devam.
    --- Mesaj birleştirildi, 19 Mart 2014 ---
    unutmadan aldigin kaloriyi kaliteli kalori olarak alman tavsiyemdir yoksa siska ve göbekli biri olur cikarsin.

redpack ve Yashiru bunu beğendi.
  5. Yashiru

Yashiru Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo almamın yavaşlaması normal mi ?

6. daekmean

daekmean Üye

Beğenileri:
    289
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Istanbul
    Antrenman hergun degilde 4 gune düşür haftada.

Yashiru bunu beğendi.
  7. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    normal!sen farkinda olmasan bile o haftayi daha hareketli gecirmen bile kilo almanda bir yavaslama yapar,mesela hesapta olmayan bir hali saha maci,1000 kalori yaktirir sana,bütün hafta 7000 kalori fazla alman gerekirken 1 kg icin,bu hali saha maci yüzünden bu 8000 kaloriye cikiverir.bunuda tamamlayamazsan kilo alimin o hafta az olur.(hali saha maci yapma demek degil bu ne yersen o sun demek.

Yashiru bunu beğendi.
  8. Yashiru

Yashiru Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Benim tuhafıma giden şey ilk hafta her gün antrenman yaptığım halde düzenli bir şekildi kilo alıyordum. Şimdi durdu mu yavaşladı mı belli değil ?

9. daekmean

daekmean Üye

Beğenileri:
    289
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Istanbul
    Hergun antrenman yapman sana ekstra kalori yakimi demektir bekci nin soyledigi gibi. Kaslarini dinlendirmezsen gelisemezsinde.haftada 4 antrenman yap 1 ay kilo alamazsan beslenme programini buraya yazarsin bizde yardimci olmaya calisiriz.

Yashiru bunu beğendi.
  10. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    herseyin hep ayni hizda devam edip gelismesini bekleyemezsin bu spora ilk baslandiginda ölcüler santim cinsinden artar bu zaman ilerledikce milimlere düser.

Yashiru ve clades bunu beğendi.
  11. Yashiru

Yashiru Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    5 dakika önce uyandım, elimi yüzümü yıkadım, çok az yürüdüm. Hemen tartıldım ve sonuç aynı 64.7. Dün yatmadan önce 2 tabak makarna yedim daha sonra 1.5 ölçek protein tozu içtim. Elma yedim ve fazla efor harcamadım. Yine kilo alamadım. Kullandığım protein tozu hem kilo aldırtıyor hem de protein.

12. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Akşam yatmadan önce tıka basa yiyip,sabah kalkıp tartılıp kilo almışmıyım diye kontrol etmek??iyiymiş walla,acilen forumda bu konular hakkında araştırma yapmanı tavsiye ediyorum.armut biçiminde bir vücut yolunda emin adımlarla ilerliyorsun.

13. panzer1699

panzer1699 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    18
    Gece yatmadan önce bu kadar yememelisin.Yukarıda arkadaşın da dediği gibi sağlıksız bir biçimde kilo alır ve göbek yaparsın.Her gün tartıklmaktan da vazgeç.Haftada bir tartıl ve durumunu gör.Haftada alınacak yarım kilo bile gayet iyidir.Bir de tartılırken şartların aynı olmasına(Açlık durumu,üzerindekiler vs) dikkat et.

Yashiru bunu beğendi.
  14. tute

tute Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    28
    hocam kalori hesabı yap. günde 3000 3500 kalori alırsan kilo alırsın. kalori hesabı yapmazsan kendine göre çok yediğini düşünürsün ama yeteri kadar yememiş olabilirsin. bu yanıltıcı olabilir. ben de kilo alamadığımı sanardım ama otrdum ve hesapladım. günde 3000-3500 kalori alınca 2 ayda 8 kilo aldım. 60 kiloydum şu an 70 kiloyum ve göbeğim beklediğimeden çok daha az arttı. belki yarısı kadar artmıştır.

Yashiru bunu beğendi.
  15. Yashiru

Yashiru Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Dediğiniz gibi kalori hesabı yapıyorum .Her yediğim şeyin besin değerlerime bakıyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 20 Mart 2014 ---
    Gece yatmadan önce çok fazla yemek yemiyorum ama az da yemiyorum. Ve bunun yanında düzenli olarak spor yapıyorum.

panzer1699 ve tute bunu beğendi.
  16. panzer1699

panzer1699 Üye

Beğenileri:
    25
    Ödül Puanları:
    18
    Yatmadan önce(Hemen önce dediğini zannnediyorum) 2 tabak makarna ve 1.5 ölçek protein tozu içmek fazla yemek demektir.Özellikle karbonhidratı akşam saatleri azalmalısın.Yağ olarak geri döner sana.Yatmadan hemen önce lor peyniri yiyebilirsin mesala.Protein tozu da sana kalmış artık.

Yashiru bunu beğendi.
  17. Yashiru

Yashiru Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Tamam dediklerinize dikkat edeceğim. Sağ olun.

panzer1699 bunu beğendi.
  18. Yashiru

Yashiru Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Dediklerinizi uyguladım. Çarşamba günü spor yapmıştım. Perşembe günü yapmadım vücudumu dinlendirdim Cuma günü sabah tartıldım 65.7 çıktı. İlk başta inanmadım her halde tartının bir ayağı yüksek dedim sonra Cuma gününün akşamı spor yaptım ve sabah tartıldım 65.8 çıktı. Dedikleriniz gibi vücudum çok kalori yakıyormuş bir gün dinlendirdim hemen kilo aldım. Bilgilendirdiğiniz için hepiniz sağ olun. 64.7 KG - 65.8 KG
    --- Mesaj birleştirildi, 22 Mart 2014 ---
    Dediğinizi yaptım hemen kilo aldım. Bundan sonra 1 gün antrenman 1 gün istirahat. Sağ olun.

19. by_burak

by_burak Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    0
    Aksam 7-8'den sonra normalden daha fazla yersen alırsın.Vücut dinlenmeye geçeceginden aldıkların vücutta kalıcaktır :)
    Bir arkadaşım var kilo almak için gece 2-3 gibi kalkıp makarna yiyor.Ne kadar sağlıklı bilemem :)

Yashiru bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş