Yemek yiyememek

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve bozzkurt tarafından 17 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. bozzkurt

bozzkurt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Bilgisayar/Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar biliyorum kilo alma ile ilgili bir çok konu var ama benim derdim başka. Ben yemek yiyemiyorum yani beslenmem hiç iyi değil. Örneğin sabah 2 poğaça öğlen bir tabak çorba ve 1 kaşık pilav akşam zaten canım yemek istemiyor zar zor bir tabak yemek yani anlayacağınız midem yemek kabul etmiyor zaten yemek yerken de iştahlı şöyle zevk alarak yemek yiyemiyorum. Bana ne önerirsiniz? Ne yapabilirim iştah açıcı mı kullanmam gerekir yada midem mi küçük bilemedim. Doktora gittim bir kaç şurup verdi onlarda işe yaramadı. Lütfen yardım edin...

2. brhmcr

brhmcr Guest

Vitamin kullanabilirsin bir miktar istahi artiracaktir. Basit karbonhidratlar insulini artirip aniden dusurerek acikmaya neden olurlar deneyebilirsin.

3. bozzkurt

bozzkurt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Bilgisayar/Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Peki brhmcr hocam bana önerebileceğiniz bir vitamin karbonhidrat var mı??

4. brhmcr

brhmcr Guest

supradyn,benexol kullandirdirtirlardi eskiden istahi olmayanlara. Ise yarayabilir supplement konusunda ise beslenmeyi duzletmeden etki zor ancak hic olmayacak gibiyse serious mass true mass, monster gainer gibi gainerlara yonelinebilir.

5. bozzkurt

bozzkurt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Bilgisayar/Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    supradyn ve benexol ikisinide kullandım prakten şurup kullandım halende kullanıyorum ama bir işe yaramadı sadece aşırı derecede uyku yaptı o kadar benim başka bir çözüm yolu bulmam lazım ya midem o kadar küçük ki sabahtan akşama kadar aç kalıyım sofrada bi çorbayla i,ştahım kesiliyo neden anlamadım yok mu başka önerisi olan

6. brhmcr

brhmcr Guest

prakten surub zaten anti alerjik :) ya istah acar ya uyuturu yan etki olarak :)

oncelikle uzun sureler ac kalmaya son vermeilisin, gune mesela pekmez bal ile baslamali sik =likla sekerli birseyler alarak insulini artirmali ve dustukce acikmalisin.

Bazi konular aliskanliktir, yemey hafif hafif alismak lazim.

7. bozzkurt

bozzkurt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Bilgisayar/Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    peki hocam ben kendimi zorlamayıda denedim fazla yemek yiyip mideyi büyütmeyi böyle bişey varmı bilmiyorum ama onuda denedim midem bulandı yine olmadı ne yapacağımı bilmiyorum beslenmem güzel olmadığı için gelişemiyorum bu da beni mutsuz ediyor

8. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Sevgili bozkurt baska problemlerin varmı.mesela psikolojik problemler.
    Ornegin ben cok uzuldugum zaman cok uzun sureler istahım da kapalı oluyor ve aç aç uyuyorum cok miktarda.
    Normalde spor yapan birinin istahının acık olması gerekir.
    Psikologa gitmeyi düsündün mü hiç,
    Aman deme ise yariyor.

1 kişi bunu beğeniyor.
  9. bozzkurt

bozzkurt Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Bilgisayar/Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    sevgili mr_dblue hocam doğrusu psikolojik sorunlar var aslında psikolojik değilde her şeyi kafaya takan birisiyim birazda stres var yani işim çok stresli sanırım bunlarında etkisi var

10. John399

John399 Üye

Beğenileri:
    555
    Ödül Puanları:
    103
    Alanında uzman bir diyetisyene gidip bir beslenme listesi oluşturun yemek yerken mümkün mertebede baharat kullanın . Özellikle acı yemeye çalışın ( iştah açması için ) . Yavaşça karbonhidrat arttırarak başlayın tabiki bu sırada forumda yer alan beslenme ve yeni başlayanlar bölümlerindeki sabit başlıklara göz atınız ...

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlar-b-l-f53.html

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/beslenme-f24.html

11. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Bozkurt stres bazı kisilerde yemek yemeyi tesvik edici bir rol alırken senin benim gibi bazı kisilerde de malesef tam tersi etki yaratabiliyor.
    Bende birkaç yıl öncesine kadar senin gibi herseyi kafaya takardım ve sorunlardan kacmak icin her fırsatta uyurdum bazen yemek aklıma bile gelmezdi.
    Su an daha iyi durumdayım sadece daha daha önemli seyleri kafaya takıyorum bu da beni yine de etkiliyor.
    Artık problemlerimi cok fazla büyütmüyorum yemek yemeyi denedikçe vücut alısıyor.
    Yemegi olabildigince ailenle birlikte yemeye çalış.
    Yinede düzene sokamazsan uzman yardımı almayı dene.
    Unutmaki bu spordaki hedeflerin icin yemelisin bunun baska yolu yok.
    Basarılar.

VENGEANCE, bozzkurt ve (silinen üye bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş