yaza giriyoruz nasıl çalışılmalı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve M.Liberation tarafından 18 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. M.Liberation

M.Liberation Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    okul
    bb ye ekimde başladım ilk defa yaza gircez
    ağırlık antereman larımz nasıl olmalı?
    beslenmemeiz nasıl olmalı?
    yazaın hacim alabilirmiyiz ?
    antreman sistemimiz nasıl olmalı?
    hergun tek bölgemi yok sa 2 bölgemi?
    sorularımın cevabını bekliyorum iyi gunler

2. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Aynı şekilde bende ekimde başladım. Ben definasyona yönelik bir program uyguluyorum 2 aydır. İmzamdaki konumdan görebilirsin. Kişisel fikirlerimle cevap vereyim.

1. Ağırlıkta bu forumdaki birçok tecrübeli hoca az tekrar çok ağırla çalışıyorlar ama benim tüm tanıdığım fitness salondaki arkadaşlarım ve antrenörler tam tersini söylüyor. İlk hareketlerde 10 tekrar ardından 12-15 tekrar yapıyorlar. Bende öyle.
    2. Beslenmen ne istediğine bağlı .Yazın hacim istiyorum diyorsan yine yüksek karb. yüksek protein. az yağ beslenmelisin. Yok yağ yakmak zayıflamak istiyorum diyorsan karb. az tüketmen gerekicek .Sonuçta hacim çalışmasını da zayıflamayı da belirleyen ana unsur beslenmedir. Benim önerim hazır yazın sıcaklarda iştah kesilmişken. Güzelim kirazlar erikler karpuzlar varken. Düşük karbonhidrat bol sebze meyve derim. Makarna pilav vs. off.
    3. 2-3 yılık tecrübeye sahip bir arkadaşım. Yazın hacim almak çok zor dedi. Bu da beslenmeye bağlı neden almayasın. Hatta çok büyük ağırlıklarla az tekrar sıcakta daha az bunaltır insanı. Çok tekrarlar mahfediyor yazın adamı.
    4. anlamadım.
    5. Bu da senin tecrübene bağlı. Ekimde başladıysan artık kendi çalışacağın bölgeleri nasıl ayıracağını az çok öğrenmişsindir. Bunu sana bırakıyorum.

3. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Yazın gerek sıcaklık,gerek gün içindeki hareketlilik artişi bakımından hacım kazanmak zorlaşır.
    Yazları tuz tüketimimi 0 a indiriyorum,antremandan sonra üzüm yada elma suyunu maden suyu ile karıştırıp içıyorum.Ayrıca açıkça söylemek gerekirse yazları tavuk ve yumurta yemekten çekiniyorum çünkü yazları bu besinlerin bozulma olasılıgı daha cok oluyor..
    Ayrıca amaç yag yakmaksa yaz sizin için cok büyük bir avantajdır.ocak-subat-mart-nisan-mayıs aylarında cok iyi bir şekilde bulk u tamamlamiş biri hazıran-temmuz-agustos aylarında süper set ve iyi bir kardiyoyla definasyonu tamamlayıp amacına ulaşabilir diye düşünüyorum...
    ayrıca amac hacimse haftada 3 gün , yag yakımıysa 4 gün çalışılması gerektigi düşüncesindeyim.Kolay gelsin..Iyi çalışmalar..

4. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    darkness çok güzel şeyler yazmış. Katılmadığım tek bir konu var. haftanın 6 günü bile çalışılabilir. Bu şahsın kapasitesine bağlı. Ben 9 aydır bu spordayım. Hocam hiç düşünmeden definasyon döneminde 4 gün body 3 gün cardio verdi. Hocam ne zaman dinlenicem dedim. Cardiolar dinlenme işte dedi :)

Bence zayıflama döneminde 3 gün body 3 gün cardio yapılmalı. 1+1 şeklinde.

5. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    ben hacim ağırlıklı çalışıyorum hala çok sorun yaşamadım biraz fazla terliyorum bide beslenme büyük dert ayrı bir antreman oluyor benim için onun dışında mutluyum
    haftada 5 gün antreman 2 off ve her hafta başka bir ağırlık rekoru geliyor

Sayfayı Paylaş