Yaz mevsimi ve hacim kaybı vs hacimde değişmeme

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve goff me tarafından 5 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. goff me

goff me Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,

yaz aylarının gelmesi ile özellikle benim gibi güney bölgelerde ikamet kişilerde de bu problem var mıdır merak ediyorum. problemi şöyle açıklayayım;

Kktc'de öğrenciyim. bileceğiniz üzere şu aralar sıcaklık 35-38c*leri görmekte yaklaşık 2-3 haftadır genel olarak 1 aydır çok sıcak ve çalıştığım salonda klima yok pervaneler var. antreman sırasın tabir-i caizse kıçımdan ter akıtıyorum. üstümdekilerin sıksam suyu çıkacak derecede terleme söz konusu.
    bu nedenle cardiyo yapmadığım halde kilo verdim. (1-2 kg) 1.83 boyundayım- 77 kilodayım şu an.

asıl porblem sıcaklarda ter akıta akıta bastığım ağırlıklarda azalma yok. hatta sınırlarımı bile zorluyorum fakat kollarımda 1-2 cm küçülme var. 43'den 41'e inmiş durumda. üstelik 2-3 hafta içinde. gögüslerde de küçülme var farkediyorum. şimdi hocalara ve sizlere sorum bu küçülmelerin nedeni acaba vücudun antremanlarda ve gün içinde sıcaklardan dolayı fazla terlemesi, su atması mı?? klimasız salonda terleye terleye hacim yapma şansım var mı?
    sırf bu sebepten dolayı beslenmemi arttırdım. günlük 3-4 yumurta, 1 adet ton balığı, gündüz tavuk yanına haşlama makarna veya pilav yiyorum. antremandan sonra ya ton balıklı salata ya da fıstık yiyorum antremandan öncede muz yiyorum. ekmek yok, tuz yok, yağ çok az da olsa alıyorum, kilo problemim yok six packlerden 4 unu görebiliyorum sadece. amacım hepsını gormektı ama hacim kaybetmeye artık değmez. özellikle kollarımın ölçüsü moralimi cok bozdu. bunu engellemek için beslenmeyi arttırıyorum. sizin de yazımı baştan sona okuduktan sonra görüşlerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum. gerekirse resimde eklerim saygılar.

2. ngt_psy

ngt_psy Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    53
    Ben de Kıbrıs'ta öğrenciyim. Doğu Akdeniz Üni'sinin salonu da aynı, ilgi yok, klima yok, pervane bar o da çalışmıyor. Sıcaktan valla küçülmekten çok büyümek de sorun bence burada. 35-40 derece antreman boyunca 2 litre su içiyorum, vücuttan da ortalama o kadar atılıyordur doğal olarak. Ek besin kullanmadığıma rağmen beslenme konusunda iyiyim , program da güzel ama gelişmiyor bu sıcakta kaslar bence de...

3. goff me

goff me Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ben okulun salonuna gittim bir ara şimdi power gym de çalışıyorum fakat orda da klima yok. antreman boyunca sırılsıklamım içerisi hamam gibi mübarek.
    setleri 4 ten 3'e indirdim 10-8-8-6 yada 8-8-6-6 yapmaya başladım fazla ağırlıkla. beslenmeyi de çoğalttım ek olarak. zaten optimum whey ve hardline creatin kullanıyorum ek olarak da. durum böyle.

4. goff me

goff me Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar benle aynı sorundan muzdarip olan yok mu? çok ilginç. gerçekten sıcakların gelmesi hacim almamıza etki etmiyor mu? küçülmeler yaşayan arkadaşlarımız yok mu benim gibi??

5. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
  6. goff me

goff me Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    body 06 o konuyu bende bılıyorum fakat guncel olması ve ozellıkle bu problemden muzdarip olan vg ciler için sordum, fikir alışverişi, tavsiye edinmek istedim.

7. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    sabah gitmek en mantıklısı

8. goff me

goff me Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    mantıklı da. kıbrıs gibi yerlerde mantıksız oluyor. salon sabah 10.30 da açılıyor. o saatte sıcaklık 30c* nin hiç altına inmez buralarda. bende akşam 9 gibi gidiyorum, ona rağmen çok sıcak.

9. goff me

goff me Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    evet arkadaşlar tr ye gittik geldik, ekim 20 oldu neredeyse fakat hala kış gelmemiş buralara bende yazın 4 kilo aldım şimdi tekrar başladım

Sayfayı Paylaş