Yaz için suplement

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve therion tarafından 7 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    her yıl tatile kadar duzenlı spor yapar sonrada genelde 10 gunluk tatile cıkarım. tatıldede gece hayatı bol alkol ve az beslenme ve duzensızlıgı ıle yıl ıcınde guzel duran vucut bıkacgun ıcınde deforme olmaya baslar, tatılın sonlarına dogru bu durum dahada artar. bu yıl artık bu duruma bı son vermeyı dusunuyorum. bu yaz tatıle 30 gunlugune gıdecegım ve gıttıgım tatıl beldesınde 1 aylık salona yazılacagım. amac tatılde kısın yaptıgım gıbı vucuda yuklenmek ve hacım almaya cabalamaktan zıyade vucudu formda tutmak deforme olmamasını sağlamak olacak. ancak sadece bunuda yeterlı bulmadım ve tatılden 1 hafta 10 gun oncesınden baslayacagım ve tatıldede kullanacagım suplement kombınesı arastırıyorum. bu kombıneden beklentım zamana yayılıp bana hacım vs vermesınden öte kullandığım o kısa zaman dılımınde etkısını gosterecek (tatılden sonra etkısını kaybetsede olur) sert ve sekıllı bı goruntu verecek bı kombıne. suplementlerı usa dan getırtecegım ıcın Türkıye'de bulunmamasını dert etmeyın. tatıle daha zaman olsada konuyu sımdıden acayım ıstedım. sızce ne tur bır kombıne yapmalıyım ve kombınemde neler olmalı.
    bu arada bılmeyenler ıcın yaş 33 boy 185 kılo 91, 6 yıldır bb yapıyorum.

saygılar.........

2. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    Herkesinde bana katılacağı gibi whey proteini kesinlikle öneririm bcaa yada bcaa değeri yüksek bir amino asit yanında glutamine kas yıkımını engelleyici bir etken olur ve formda tutmak için yeterli gelir diye düşünüyorum...

therion bunu beğendi.
  3. moztin

moztin Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle whey protein bcaa ve glutamine fazlasina ihtiyacin yok yaz icin sana yeterli olacaktir bence yazin sicagini avantaja cevirmek istiyorsan madem sporda yapicakmissin yag yakici al derim nekadar az yag okadar guzel define vucut demi :d

therion bunu beğendi.
  4. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    6 yıllık bb yapan birine whey, glutamin, bcaa demek yerine ben sana işime yarayan birkaç isim söyleyebilirim.

Öncelikle şekilli bir vücut için su tutan birşey kullanmaman lazım.

Bunun için kombinede creatinin hiçbir türlüsü olmaması gerekiyor.

Bu noktada sana Optimum Nutrition Threshold önerebilirim. Beta alanine kendileri. Kutusu ufak, hatta boyutlarıyla vereyim. 9 cm yüksekliğinde ve daire çapı 9 cm olan bir silindir düşün.

Kargonda çok az yer tutar ve 37,5 antrenman günü kullanım süresi var. Fiyatı ise gayet uygun.

Çalışma şekli creatinden faklı; ama etki aynı. Su tutma gibi bir derdi de yok.

Bundan başka kafein tableti önerebilirim.

Sabah kalkınca 200 mg, antrenmandan 1 saat önce 200 mg alıyorum antrenman günleri.

Kafein 3 günde bağımlılık yapmaya başlıyor, dolayısıyla 2 güne bir ara verdiğimde kafein almayı kesiyorum.

Kafein çarpması veya uyku problemi gibi bir sorun yaşamıyorum. Etkiden de çok memnunum.
    Antrenman yapacağın yaz aylarında seni yorgun düşmekten de ayrıca koruyacaktır.

Bir de malum tatil diyorsun, yeme içme düzeni dolayısıyla beslenme ister istemez bozulacak.

Bu zamanlarda wheyden çok karma bir toz lazım bence sana.

Ben whey diyen arkadaşlara katılmıyorum.

Parlayıp sönen bir toz yerine kaseindi, wheydi, yumurtaydı... Hepsini içeren birşey olması lazım.

BCAA ve glutamin de para tuzağından başka birşey değil bence.

İllâ da alınacaksa iyi değerlere sahip bir sıvı amino almak en mantıklısı.

İyi sporlar ve şimdiden iyi tatiller. :)

Son düzenleme: 7 Nisan 2009
    therion bunu beğendi.
  5. therion

therion Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    arkadaslar tsk edıyorum değerli yorumlarınız ıcın. ama sanırım benı en cok anlayan sleepy olmus. benım tatıl ıcın arastırdıgım kombıne hanı yıl ıcınde zamana yayarak hacım almaya calıstıklarımızdan cok, kısa zamanda etksını gosterecek, patlama yaptıracak, etkısı uzun zaman ıcın yalanda olsa tatılde bana sert kutlelı ve dırı bı vucut verecek bır kombıne yada ürün. netıcede ben zaten yıl ıcınde cıddı bı sekılde bb yapan bırıyım. tum yıl yatıp tatılde vucut yapma gayretınde degılım. ama ıstedıgım oyle bı suplement kombınesı yada urunu kı 15 - 20 gün ıcınde olsa bana ıstedıgımı versın. hanı bazen bı suplement kullandıgımızda ılk kullanımda cok etkılıydı vucut bambaska oldu ama sonra etkısını yıtırdı derız ya işte aradıgım oyle bısey. hee sonra etkısını kaybetmemesı tabıkı guzel olurduda kısa zamanda benı roketleyıp etkısını kaybetmeyecek suplement yoktur sanırım.

saygılar..........

6. moztin

moztin Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    sleepy bcaa ve glutamine in para tuzagi oldugunu nereden biliyorsun kaynak gosterebilirmisin kesin bilgiler olmadan yanlis yorumlar yapmayalim lutfen

7. sleepy

sleepy Üye

Beğenileri:
    643
    Ödül Puanları:
    0
    Moztin, vücuduna aldığın her proteinin aşırı olmadıkça yararı vardır.

Fakat zaten günde ihtiyacın kadar proteini alıyorsan bcaa ve glutaminden alacağın verim ne kadardır...

Kullanıp da etkisini gerçekten gözleyen biri varsa yazsın ben de bileyim.

Glutamin hakkında ise bb.com a girip biraz araştırma yaparsan oral yolla alınan glutaminin hiçbir etkisinin olmadığını görürsün.

Yenilenmeye bir etkisi vardır, fakat bunun için 15-20 gram civarı alınması gerekiyor günlük.

Creatin de yenilenmeyi hızlandırıyor zaten. Boş yere vücuduma neden 15-20 gram glutamin yükleyip karaciğerimi yorayım.

Eğer yararı olduğunu söyleyenlere sorarsan, genelde 15-20 gr ve hatta daha fazla aldıklarını görürsün.

BCAA kullandım; fakat hiçbir şey anlamadım diyebilirim.

Glutamin kullanmadım; normal öğün ve supplementlardan gelen glutamine ek günde 10-20 gram glutamin tüketmek bana hiç mantıklı gelmiyor ki birçok makale var.

Zaten protein tozları içindeki glutamin miktarı da yüksek.

Herkesin kendi tercihidir. Bence para tuzağından başka birşey değil ayrı ayrı bcaa ve glutamin almak.

İlla aminoasit alacaksam en azından sıvı alırım.

İyi sporlar.

Son düzenleme: 8 Nisan 2009
  8. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    optimum whey protein in yanına glutamine, nitrix ( istediğin sonucu alacaksın kesinlikle) bcaa ve animal pak işini görür yağsız hatlı bir görünüm için. normalde optimumun 1 servisinde belirli bir miktarda glutamine ve bcaa var ama dışardan da alırsan 10 mg kadar daha iyi sonuç alırsın. nitrix bu düşüncede sana çok büyük fayda sağlayacakdır damarlanma konusunda sert bir görünüm için kesinlikle kullanılması lazım. ve animal pak yaz aylarında o bitkinliğe, yeteri kadar alınamayan vitamini vücuda depolayacakdır. şu anlık yazın bu ürünler işini görecekdir diye umuyorum.

9. muscle_pump

muscle_pump Yeni Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    0
    jarhead'e katılıyorum...

Sayfayı Paylaş