Yaz Cardio-Kış kas Çalışması?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve surakings2 tarafından 14 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas
    Arkadaşlar benim nerden bakarsanız 8-9 kg fazlam var.Bu fazlalıkları Kış ayındamı atmak daha iyi olur yoksa Yaz ayındamı?Yani Kışın kas çalışması yazın Cardiomu,yoksa tam tersimi?

2. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    normalde kışın bulk (kas ekleme) yazın definasyon (yağ atımı) yapılır. ama define vücuttan sonra kilo almamaya dikkat edersen tüm yıl boyunca yavaş yavaş kas ekleyebilirsin yani illa definasyon ve bulk dönemlerine girmene gerek yok sen kardiyoyla başla hafif kültür fizik devam et 1 yıl (şınav mekik 20 tekrarlı çalışma) 1 yıl sonunda güzel bir altyapıyla başlarsın bence 13 bile erken ama madem hırs ettin 12 de değilde 13 de 13 deysen de 14 de başla bu spora. şimdi yapman gereken kültür fizik + bol kardiyo

surakings2 bunu beğendi.
  3. jeune_turc

jeune_turc Üye

Beğenileri:
    80
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    İstanbul
    Yaşın 12 mi yanlış mı gördüm ?? Çok erken body için... Bu yaşta sutopu yüzme vs gibi kasları daha seri çalıştırdığın ve cardio etkisi de olan bir spor tercih et... Body'yi en az 15 yaşına kadar unutmanı tavsiye ederim... Hayat uzun, sporu bir yaşam şekli haline getirdiğinde ise acele etmene hiç gerek olmadığını kendin göreceksin zaten... Biraz daha sabır...

surakings2 bunu beğendi.
  4. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas

12 Yaşında yapmanın bir sakıncası yok.Ve bunu herkeze dedim,Bu spordan beni hiçkimse vazgeçiremez 12,20-30 hiç fark etmez.Yapmaya devam edeceğim.Kol+göğüs+triceps çalışmanın pek zararı olmaz.Ben sadece Sorularıma cevap istiyorum.

Yinede beni düşündüğünüz için teşekkürler.

5. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    Senin yaşındakiler pazudan başka bir şey bilmezken bunları söyleyebilmen müthiş bir şey.Temelini bu yaşlarda atarsan çok güzel bir hayat sürersin.

surakings2 bunu beğendi.
  6. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas

Teşekkürler.Ancak şuan Kas çalışmıyorum cardio yapıyorum.İdeal kiloma dönünce Kas çalışmaya başlayacağım.

Arkadaşlar yani size sormak istediğim soru şöyleydi

Yazınmı cardio daha verimli olur yoksa kışınmı?

7. s3z3r54100

s3z3r54100 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yazın Kilo verilir kışın kilo alınır Yaızn daha çok terlersin kalori harcarsın kışın ter atamassın Yazın cardio kışın kas inşa et

surakings2 bunu beğendi.
  8. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas

Terlemek ile yağ atmanın ne alakası var?:)

9. dungean

dungean Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Yazın vücut sıcaktan dolayı daha fazla su kaybeder ve bu sayede çok daha kolay bir şekilde istediğin görüntüye kavuşabilirsin.

surakings2 bunu beğendi.
  10. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    surakings2 dostum bende 3 ay kadar kayserıdeyım hangı salona gıdıyorsun . ayrıca terleme ıle yag yanar dıyen arkadaslar öle bırsey olsa herkes gunde 2 saat saunada uzanırdı dunyada obozıte kalmazdı :D bu kadar sacma seyler duymadım ya :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:58 ----------

arkadasım vucuttan suyun atılması ıyı bırsey sanıyorsunuz ancak vucutta ne kadar cok su olursa o kadar ıyıfdır cunkı su dırek bulunmaz vucutta kasların ıcınde olur ve su azaldıkca kas kutlesıde orantılı sekılde azalır kas kutlesı arttıkca suda buna orantılı olarak artar bunun aksını ıdda edenler elınde kanıtla gelsınler bana :D

surakings2 bunu beğendi.
  11. dungean

dungean Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Dikkat ettiyseniz yazımda vücuttan su atılması iyi bir şeydir gibisinden bir şey söylemedim. Ne kadar dikkat ederseniz edin yaz aylarında hacim kazanmanız çok zor olacaktır. Neden sporcuların bir çoğunun(!) yaz aylarına doğru definasyona girdiğini sanıyorsunuz?

surakings2 bunu beğendi.
  12. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    egerkı bır sporcunun definisyona ıhtıyacı yok ıse yazında hacım calısmaya devam edebılır. yazın hacım almak zor degıldır gayette kolaydır ancak kıs kadar hızlı hacım alnınamaz sadece. kısın yag yakılmaz kas yapılır yazın kas yapılmaz yag yakılır dıye bırsey yok kas yapımı kısın dha cok artar yag yakımıda yazın ama her mevsımde her ayda kasta yapılır yagda benım demek ıstedıgım bu ayrıca yazın ınsanlar vucuttan su azalır sanır halbukı asırı sıcaktan dolayı vucut kendını koruma altına alır ve su toplar gerekeden fazla su olur yaz aylarında vucutta bunların hepsını ben kendım bızzat deneyerek ölçum cıhazları ıle gözlemleyerek yasadıgım ıcın tecrube ettım o yuzden yazıyorum..
    gelelım bu konudakı arkadasın sorusuna yag yakımına gırdıgınızde ne olursa olasun ne kadar dıkkat edersenız edın kas kutlesınden erıme elbette oluyor sımdı bu arkadas kısın hacım calısıp yazın defınısyon yaparsa kısın kazandıgı kaslarından da kayıp edecek ben o yuzden ne olursa olsun önce fazla yagları yakıp sonra hacım calısmasına gecme konusunda ısrarlıyım bu benım nacızene gorusumdur.

rockybalboa7, surakings2 ve dungean bunu beğendi.
  13. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Konuyu açan arkadaş kusura bakmasın ama 12 yaş bu spor için erken. Bir kere kol-göğüs-triceps demişsiniz ama imzanızda bacak idmanı da var. Eminim tüm bölgeler vardır. Bu spor için 12 yaş erken.

Bunu dememin sebebi boyun uzar yada uzamaz olayı değil. Bir kere daha gelişimin çağınındasın ve sen vücudunu strese sokuyorsun, eklemlerine yük bindiriyorsun. İlerisi için eklem ağrıları çekebilirsin. Gelişimin biraz tamamlandıktan sonra bu spora başla. Tabi ki sana spor yapma demiyorum.

Bunları yazdım ama bunları pek umursayacağını da sanmıyorum. Sorunun cevabına sıra gelirse. Eğer 8 kilo gibi bir fazlan varsa önce onları ver sonra çalış. Neden dersen 2-3 hadi 4 kg desen bir nebze tamam antrenman şekilleri ve arada cardio ile yakılır denilir ama 8 kg yüksek bir rakam.

Sen şimdi kütle kazanımına gidersen pek hoş durmayacaktır. Ayrıca fazlalıklarını atıp bulk dönemi yaparsan daha işine gelecektir.

Ayrıca yazın da kışında definasyon yada bulk yapılır. Fakat dönem zorlukları vardır. Örneğin yaz aylarında bulk yapılır ama bu zorlu olur. Sıcaklar, antrenman performansı düşüklüğü, beslenme gibi etkenler olur. Normal yapacağın bulk beslenmesinin üstüne çıkman gerekebilir.

Definasyon da kışında yapılır ama havalar ısınmaya başladığı zaman daha çabuk amacına ulaşırsın

mehmetanil, rockybalboa7 ve surakings2 bunu beğendi.
  14. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas

Benim imzamda "bacak antremanlarımdan nefret ediyorum" yazdım ama bacak çalışmıyorum.VG ye başladığımda yani ilk 3-4 haftası bacak çalışmıştım ve squat ve yanında adını unuttuğum 1-2 hareket vardı.Onları yaptıktan sonra AYAĞA KALKACAK GÜCÜM YOKTU.O yüzden bu yazıyı yazdım.Ama squatın omurgaya baskı yaptığını öğrendikten sonra BACAK calışmayı bıraktım.

Evet,dediğinizi dinlemeyeceğim.Çünkü 4,7 ve 9 kg dumbell in eklemlere sorun çıkaracağını sanmıyorum.

Ama Dediğiniz Çalışmayı bırakıp önce 8 kg ver demişsiniz,bunu yapıyorum.O yüzden böyle bir konu açtım zaten.Yazınmı verimli kışınmı diye.Cevap veren herkeze teşekkür ederim.Herkez Yaz ayı daha verimli olur yazmış.Herkeze teşekkürler.

Bu arada mehmetanil,Şuan kayseride olmayı ne kadar istediğimi bilemezsin:)Ancak ben şuan başka bir şehirdeyim.Memleketim kayseri olduğu için Kayseri yazdım.90 tatil ve 15 tatilde kayseriye gelebiliyorum ancak.Kayseri/Pınarbaşı'nda bildiğiniz bir spor salonu varmı?90 tatilde 2 aylık giderim:)

Son düzenleme: 18 Ekim 2012
  15. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    bacak antrenmanları en önemli antrenmandır bana göre cünkü vücudun yarısı bacaktır zaten büyüme hormonu vs cok daha iyi salgılanır üstelikte yag yakımında cok önemli bir etkendir ve benim olmazsa olmazımdır bacak antrenmanları ama maalesef cogu sporcu bacak calısmaz bacak antrenmanlarında bircok kas devreye girer es gecmemek lazım eger bu sporu gercekten yapacaksanız
    yag yakımı icin bana göre yaz kıs farketmez ama yazın metabolizma daha hızlı calısır bu yüzden yag yakımı daha kolay olur

mehmetanil, rockybalboa7 ve surakings2 bunu beğendi.
  16. surakings2

surakings2 Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    VG
    Yer:
    Sivas

Eğer 14 yaşında olsaydım,Emin olun %1000 bacak çalışırdım:)Ama bacak hareketlerinden en sevdiğim ve en çok işime yarayan Squat hareketi omura baskı yapıyormuş.O yüzden bacak çalışmıyorum.O yüzden kol+göğüs+triceps çalışıyorum(Dumbbell ile)

dishiwelet bunu beğendi.
  17. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    en azından squatı seviyormussun:) cok önemli bir harekettir suan degilş diyorsun ama bence ilerde mutaka eklemisiniz bacak antr larını:)

18. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    sevgili kauss ve dishiwelet arkadasıma katılıyorum bende yazın daha ıyı defıne olunur görusunden yanayım ama kısın yag yakılmasz dıe bırsey yok ben ocak subat mart ayında 26 kılo werdım :p

19. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Kışında yağ yakılır yazında. Genelde kışın yağ yakılmaz diyenler üşengeç olan insanlardır. Soğuk havada sıcacık yataklarından çıkmak zor geldiği için genelde yazın kardiyo yapılır derler.

mehmetanil bunu beğendi.
  20. mehmetanil

mehmetanil Üye

Beğenileri:
    2.276
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    Beşiktaş-İSTANBUL
    yazında abı denıze gıdıoz yuzuyoz ne gerek var denır denızde yuzulup kardıyoda yapılmaz ve göbek yenıden kısa kalır böle düşünen adamda :D

Sayfayı Paylaş