Yay aleti

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve aliceinhell tarafından 9 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. aliceinhell

aliceinhell Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese iyi forumlar. Öncelikle Yaşım 15 boy1.70 kilo 55. Ben hem ilerde body sporuna altyapı hazırlamak hemde zinde olmak için evde şnav mekik barfiks yapıyorum. Elime bi yay aleti geçti. Ve daha önce yayın yanlış kullanılırsa sakatlık çıkarabilceğini okumuştum. Şimdi eğer ben antremanlara yay aletinide eklersem ortaya bi sakatlık çıkar mı? Aletin 1 yada 2 yayını takmayı düşünüyorum. Hareket olarak ise internette gördüklerimden farklı olarak benim aklıma gelen şu şekilde:
    Yayın bir tarafına ayağımla basıp diğer tarafını elime alıp ayakta iken aynı dumbell kaldırıyormuş gibi çekmek (yani çalıştıracağı kas grubu ön kol olacak) Aleti bu şekilde antremanlarıma eklesem bana zararı yada yararı olur mu? Açıklayabilirseniz sevinirim

2. Furko2424

Furko2424 Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    o yaptığın pazu çalışmasının yararı olur fakat çok az olur.bende bi ara yapıyordum.hiçbir yararı olmadı.onun yerine avuç içlerin sana bakacak şekilde barfiks çek.o yaptığın hareketten %80 daha fazla yararı olur.yayda bir sakatlık çıkarmaz merak etme.forumda yayla yapılacak hareketler var.onlardan yapabilirsin thums (lütfen teşekkür butonunu kullan :D )

Sayfayı Paylaş