Yatmadan önce gainer gerçekten yağlanma yaparmı?

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve tunerboy tarafından 3 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. tunerboy

tunerboy Yeni Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Slm bu konunun hocalarımızın özellikle ilgilenmesini istiyorum yatmadan önce gainer kullanmak yağlanmaya yol açarmı ?

2. ex4a

ex4a Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    bence vücut genetiğine bağlı ben de yapmıyor :)

3. brhmcr

brhmcr Guest

Yatmadan önce gainer kullanmak bence mantıksız; Nedenleri;

1-Hızlı salınım insülin artışı,
    2-Sindirime bağlı uyku kalitesi düşüşü,
    3-İnsüline-GH ters orantısına bağlı GH salınımında azalma,
    4-İnsüline bağlı yağlanma riski artışı.

Umarım yardımcı olmuştur.

4. IPMAN

IPMAN Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    18
    daha açıklıyıcı olsaydın keske :D cevabın burda kılo almayı hızlandırırmı yoksa hızlandırmaz mı bu olsa daha iyi cunku bende yatmadan 1 saat once ve 5dk once toplam 1 LT sut kullanarak tuketıyorum daha hızlı kılo almak ıcın :)

5. brhmcr

brhmcr Guest

Süt almak farklı bir durum ben yatmadan önce casein alma taraftarıyım her ne kadar süt bir miktar insülin tetiklesede gainer kadar olmayacaktır. GH önemli bir olay, yağlanmak adına GH dan feda etmem kısacası. Umarım açık olabilmişimdir.

Kısacası evet gainer yatmadan önce yağlandırır sebebi aşırı insülin tetiklemesidir.Amacınız yağ olarak kilo almaksa tabi ki tavsiye ederim. Tabi ki gün içinde kalori alımı yeterli değilse alınan gainer insülin tetiklemesi ile glikojen depolarını dolduracak yağ olarak depolanmayacaktır.Aslında gün içinde beslenmenize bağlı biraz, ama hiptetik olarak kilo almak isteyen şahıs zaten geceye kadar fazlaca kalori almıştır diye ele alıyorum konuyu.

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Ağustos 2012

Sayfayı Paylaş