Yatay Bisiklet Vs Dikey Bisiklet

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve altec tarafından 17 Şubat 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. altec

altec Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    spor salonlarında 2 tür bisiklet var genelde. yatay ve dikey. eve alırsak hangisini almalıyız?
    yatay ileriki yaşlarda çok daha iyiymiş sanırım.
    ben kaliteli bir bisiklet almayı düşünüyorum. 1000 dolar civarında .. amerikan malı.ömürlük yani. almışken yatay mı alayım diyorum.
    ikisi arasındaki farkı bilen var mı? dikey bisikletin ileriki yaşlarda iyi olmadığını okudum bazı yerlerde..

2. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Bisikleti ne amaçla aldığını yazmamışsın Yağmı yakacaksın?Formmu tutacaksın?Yoksa keyif amaçlımı alıyorsun?Ayrıca herhangi bir fiziksel rahatsızlığın varmı?... alacağın bisikleti ömür boyu kullanmaya niyetli gibisin...

Yatay bisiklet aşırı kilolu ve bel rahatsızlığı olan kişiler için ideal...ayrıca 1000 dolar çok fazla...Alacaksan çelik diskli sprinter bisikletlerden al dikey bisiklettir ama oldukça iyidir..Sirkecideki mağazalarda 450-500 ytl den başlar 6-700 dolara kadar çıkar ...ama çokta kaliteli ve sağlamdır...

3. altec

altec Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    yatay bisikletin kalça kaslarınıda çalışitırdığı ve şekillendirdiğini söylüyor okuduğum güvenilir sitelerde.
    gerçekten etkisini gören oldu mu? eğer böyle bir etkisi varsa yatay almak daha mantıklı.
    yatay bisikletin kullanımı kolay mı?

4. KaRaTe

KaRaTe Üye

Beğenileri:
    76
    Ödül Puanları:
    0
    Yatay veya dikey....Adı üstüne bisiklet..daha evvel bisiklete bindi isen bilirsin..Kalçalar değil bacakların çalışır...elbette kalçalarda biraz hareketlenir..ama kas geliştiğini sanmıyorum..

Bisiklet daha çok yağ yakma amaçlı kullanılır..Yatay bisiklet denilen alet bildiğimiz sandalyede oturup ayakları karşıya uzatmak...karşıdaki pedali çevirmek..bunu kullanmanın nesi zor olabilir?

Sen ne yapmak istediğini net olarak söylemedikçe bir yardımımız olacağını sanmıyorum...Ayrıca anladığım kadarı ile Adana dasın..1000 dolara bşisiklet alıp eve kapanacak yerde 250 ytl ye hakiki bisiklet alıp doğa gezisine çıkmanı tavsiye ederim böylesdi daha sağlıklı...

5. altec

altec Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    yağ yakma amaçlı kullanmak istiyorum. teşekkürler verdiğin bilgiler için

6. Malebolgia

Malebolgia Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Evet arkadaşlar, acaba duruştaki farklılık yüzünden yatay bisikletler ile yapılan cardio antremanı ile normal bisiklette yapılanın bir farkı, artısı veya eksisi var mıdır?

Sayfayı Paylaş