yasim 15 gogus kafesim buyur mu?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve gazi furkan sarıkaya tarafından 29 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. gazi furkan sarıkaya

gazi furkan sarıkaya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    SA arkadaslar benim yasim 15 bodye gitmiyorum ama evde kendimce biraz calisiyorum yazin gitmeyi dusunuyorum gogus kafesim cok dar gelistirmek istiyorum bu mumkun mu gogus kafesim kucuk goguslerin hemen altinda goguslerden daha ileride olan kemikler var gogus kafesinin alt kemikleri sanirim, bakiniz goguslerimi degil gogus kafesimin ust bolgesinin buyumesinden bahsediyorum onu gizlemek icin gogus kafesinin ust tarafini ileriye dogru buyutme sansim var mi sizce bir de dumbell pullover ve dumbell fly hareketlerini duymustum sizce ise yarar mi ve onerileriniz nelerdir?

2. Ramazan YILMAZ

Ramazan YILMAZ Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    HAVA KARGO İHRACAT OPERASYON SORUMLUSU
    Yer:
    İSTANBUL
    Furkan,

Yaşın daha çok küçük . Ama bi hareket olarak düşünme göğüs olayı bi bütündür. Yani her hareketin yeri aydıdır yazın başlama eylül ayında başla mayısa kadar devam et bu arada forumdan kopma sana çok şey katabilecek bilgiler var burda. 15 te başlasan 19 20 ye doğru mükemmel bi vucutla karşımıza çıkarsın moralini bozma :)

3. gazi furkan sarıkaya

gazi furkan sarıkaya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    peki sizce gogus kafesimin ust bolumunu buyutme sansım yok mu ?

4. Ramazan YILMAZ

Ramazan YILMAZ Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    HAVA KARGO İHRACAT OPERASYON SORUMLUSU
    Yer:
    İSTANBUL
    olur olur üst tarafıda büyür altıda büyür dediğim gibi kapsamlı çalış o buyur zaten otomatikmen

5. gazi furkan sarıkaya

gazi furkan sarıkaya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    simdi ben daha gelişme çagında oldugum için gelişecegini umuyorum soyle yandan bakınca gogus bogesinin ileride olmasını ıstıyorum(gogus kafesinin ust bolgesinin buymesini) o bolge buyurmu buyurse ne kadar buyur ve hangi hareketleri onerirsiniz yoksa bosa mı ugrasıyorum?

6. FoReVeR_S.F

FoReVeR_S.F Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    M&F dergisinde pulloverin gögüs kafesini genişlettiğine dair yazı okudum ama henüz öyle bir bilimsel acıklamasının olmadığınıda başka bir yerde okumuştum. Sehpaya yan taraftan sadece gögsü dayayıp omuzları arkaya alarak bacaklar normal kalçayla birlikte dısarıda olacak yazıyordu, dumbbeli 2 el ile vücuda dik şekilde bakacak halde öne ve arkaya hareket ettirirken gerilmeyide hissetmemiz gerekiyormuş. bunu ben uygulıyıcam bakalım sonuçlar nasıl olacak. bu arada agır kilolar sadece sakatlanmaya neden olur gövde gösterisi yapmayın normal bir agırlık ile çalışın yazıyordu.
    Edit: uyarı için.

7. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Ben göğüs kafesinin genişlemesinin kanatla beraber olacağını düşünüyorum V forumu tutturunca göğüs kafeside genişmiş gibi duruyor.Demek istediğini anlamadım şu resimden hangi bölge olduğunu söyleyebilir misin ? [​IMG]
    Ve pulloverın gerçekten göğüs kafesini genişlettiği söyleniyor.Bende yaptığımda göğüs kafesimde kemikte acı gibi bir şey hissediyorum bastırınca.

8. gazi furkan sarıkaya

gazi furkan sarıkaya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    aynen bende evde sehpa uzerinde dumbellarla yaptım pulloverı gercekten acı hıssediyor ınsan :D ve benim buyumesini istediğim yer ust taraftan ılk ıkı cizginin oldugu kemikler cunku benim alttaki iki çizginin bulundugu yerdeki kemikler fazla ileride gogsumden baya ıleride ama bazı arkadaslarımın gogusun bulundugu yerdeki kemikleri baya ileride bende oyle olmasını ıstıyorum.

9. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Üstten ilk 2 sini diyosan orası kemik değil kas , üst göğüs zaten :S Yani kemikle alakası yok aslında üst göğüsün boş olduğu için öyle geliyordur.Yapman gereken belli Incline Bench Press ve Incline Dumbbell Fly.Zaten kemiği ileri ittirmenin imkanı yoktur :D

10. gazi furkan sarıkaya

gazi furkan sarıkaya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    hayır su goguslerın bırlestigi yer var ya ordakı kemikten bahsediyorum onu nasıl daha cok belirginlestirip ileri cıkarabılırım hem boylece gogus kafeside buyumez mi?

11. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Köprücük kemiği mi diyosun boynun altındaki ? Ama şöyle söyliyim o değilse bile bir kemiği ileri çıkartmak veya büyütmek kısaltmak darlaştırmak genişletmek falan imkansız çünkü tamamen genetik bir olay.

12. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    ayaklarını sandalyeden az yüksek bir yere koyup eller dar şınavı denemelisin yakar göğüsleri alt üst sağ sol vurur

13. gazi furkan sarıkaya

gazi furkan sarıkaya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Abilerim bakin elim ile gosterdigim yerden bahsediyorum orayi biraz daha one cikartsam alt tarafi biraz gecse yeter ama nasil yapacagim iste? 20140602_183723.jpg

14. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    redpack ve Balboa7 bunu beğendi.
  15. gazi furkan sarıkaya

gazi furkan sarıkaya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Haklisiniz da sanirim bende biraz da kunduraci gogsu var cokukluk var ve kaburganin oldugu bolge biraz cikinti :(

16. gazi furkan sarıkaya

gazi furkan sarıkaya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Sizce kunduraci gogsu mu var bende?

17. mayiaskaquestion

mayiaskaquestion Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    28
    Aynı sorun bendede var kasla falan alakası yok bizim gogus kafesinin alt tarafi one dogru ust taraf daha geride bu genetik sanırım bunu örtmenin tek yolu kilo almak diye düşünüyorum

18. gazi furkan sarıkaya

gazi furkan sarıkaya Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Baska yolu yok mudur sizce eger kunduraci gogsu ise benimki ameliyatla tedavisi var ama kunduraci gogsu degilse nasil olacak

19. SnycnYcl

SnycnYcl Üye

Beğenileri:
    147
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Marmaris
    Daha göğüs kasların çok düşük seviyede önce biraz çalış şişir bakalım değişim görücek misin ben ameliyatlık bir şey göremiyorum.

20. LoveİsBBal

LoveİsBBal Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    38
    1) büyüme döneminden sonra kemiklerini genişletemez ve uzatamazsın , eğer ecto yapıdaysan yada genetiğinde varsa omuz çatın dar olabilir bu da göğüs kaslarının genişliği için sınır koyar . Herkes genetiğine göre gelişir fakat ergenlikte özellikle 14 17 yaş arası boy uzaması ve sağlam bir omurga yapısı kazanmanda çok önemlidir .
    2) göğüs kası 2 gruptur ve üst göğüs kası omuzla birlikte gelişir sağlam bir üst göğüs istiyosan sağlam omuz çalışmalısın .
    3) üst göğüs kasını genişletmek için incline hareketler uygulamalı , yapabiliyorsan geniş tutuşla çalışmalısın .

Öneri istiyosan hacime yönelik göğüs antremanında flat bench press - incline bench press - dumbell fly ( yada kendine uygun bulduğun başka bir press hareketi ) uygula , bir öneri olarak eğer yüzme imkanın varsa haftada 2 gün yüz .

Sayfayı Paylaş