1. Değerli Üyemiz

Başlık açmadan önce fotoğraf ekleme kurallarını okumayı unutmayınız!

Unutmayın ki; ancak usulüne uygun eklenen fotoğraflarla ve kendiniz hakkında vereceğiniz detaylı bilgilerle

sağlıklı yorumlar alabilirsiniz. Kurallara uygun açılmış bir başlık çok daha fazla üyenin başlığınızı okumasını ve

yorumlamasını sağlayacaktır.

Fotoğraf ekleme kurallarını okumak için lütfen tıklayınız!

Forum düzenine katkınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Notu Gizle

yas24 boy182 kilo80

Konusu 'Üye Fotoları' forumundadır ve marsfield tarafından 10 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. marsfield

marsfield Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    karin cevresinde yaglanma var ne yapmaliyim, yag yakici supplement kullanmak nasil? onereceginiz bir urun var mi? veya hangi haraketleri tavsiye edersiniz. onceden 87 kiloydum 1 sene gym'e gittim ama pek duzenli degildi 77e kadar indim sonra bir bucuk ay ara verdim simdi 79 80 falanim ama karin kasi yapmak istiyorum. simdi tekrar badiye basladim 1 ay oldu, gogus ve kol olmak uzere iki programim var, bazen kafama eserse minderde karin icin hareketler yapiyorum. her antreman oncesi yaklasik 10 15dakka kosuyorum. simdiye kadar hic diyet falan yapmadim, kesinlikle bir diyet yapmali miyim? onerilerinizi bekliyorum tesekkurler.

http://img708.imageshack.us/gal.php?g=badi1.jpg

Ekli Dosyalar:

• badi1.jpg
      badi1.jpg
      Dosya Boyutu:
      40,1 KB
      Görüntüleme:
      458
    • badi2.jpg
      badi2.jpg
      Dosya Boyutu:
      33,5 KB
      Görüntüleme:
      436
    • badi3.jpg
      badi3.jpg
      Dosya Boyutu:
      24,2 KB
      Görüntüleme:
      432
    • badi4.jpg
      badi4.jpg
      Dosya Boyutu:
      26,2 KB
      Görüntüleme:
      412
    • badi5.jpg
      badi5.jpg
      Dosya Boyutu:
      28,5 KB
      Görüntüleme:
      466
    Son düzenleme: 10 Şubat 2010
    REvOLvertr bunu beğendi.
  2. marsfield

marsfield Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    l carnytine nasil tavisye eder misin yag yakici olarak, ama internette arastirdigim kadariyla hakkinda iyi yorumlar oldugu kadar, hicbir ise yaramadigini soyleyenler de var. veya kullandiginiz ve memnun oldugunuz bir urun varsa paylasirsaniz sevinirim.

3. marsfield

marsfield Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    kardiyoyu antremandan sonra yapsam daha mi faydali olur?

4. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    1.bel karın bölgende yağlanma var açıkca görünüyor.
    2.program bana yazdığına göre saçma geldi sadece göğüs ve kol derken sanırım biceps (pazu) kastettin..omuz nerde? sırt nerde? bacak nerde?
    3.l-karnitin işe yarıyor mu sorusu kullanıcaların üzerindeki etkilere göre çeşitli yorumlar var.ama büyük oran yaradığını düşünüyor.
    4.Antrenman öncesi çok abartılı olmadan cardio yapılmalı zaten sonrasında ise orta tempolu koşu 10 dk falan (sen bilirsin)vee HACİM YAPMANI ÖNERİYORUM.

marsfield bunu beğendi.
  5. REvOLvertr

REvOLvertr Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Oldukca benzer problemlerimiz var seninle, ve ölcülerimizde (kilo ve boy) asagi yukari benzesiyor. O karin, bel ve kalca bölgesinde yaglanma benim de cok canımı sıkıyor.. Kesinlikle kafanı karistirmak istemem ama yaklasik iki ay boyunca agirlik antrenmanlarina yöneldim ve hacim yapmaya calistim. Yaptim da.. Ama gel gör ki; o bel bölgesindeki yaglanma hala ayni.. İnanilmaz cirkin duruyor.. Ben de bunun üzerine, yan karni (oblikleri) bel bölgesini ve kalcayi eritene kadar Kardio calismalarina agirlik verme karari aldim yaklasik iki gün önce..

Diyorsun ya; antrenman öncesi mi kardio yapayim yoksa sonra mi diye.. Bana kalirsa ya antrenman yap (agirlik kaldir, ama bu durumda dedigim gibi o oblikler kesinlikle erimeyecektir, vücudun gelisse de alt tarafta aynen öyle kalacaktir) ya da o vücudundaki yagi yakana kadar (ben kendim icin bu sürenin yaklasik 3 ay oldugu kanaatine vardim) kardio calismalarina agirlik ver (ki ben sana bunu tavsiye ederim)

Zira; dedigin sey, bu isin genel gecer kurallariyla uyusmuyor

- Yag yakarken, kas alimi yapamazsin
    -Bölgesel olarak zayiflayamazsin

Tüm bunlara ek olarak ben bu sorunu yasayan (arada kalmis) bizden baska cok fazla arkadasin oldugunu düsünüyorum ve mümkünse hocalarimizdan duruma dair bir degerlendirme istiyorum,

kolay gelsin, iyi calismalar.

marsfield bunu beğendi.
  6. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    gereken protein ,amino asit, karbonhidrat alındıkdan sonra

hem yağ yakılır hemde kas yapılır bu mümkündür !

yağ yakma konusundada vücut ilk nerden yağ alırsan depolarsa en son ordan yakar o yüzden erkeklerde bel ve mideden yağlanır ve en son ordan yakar !

önemli olan sey kardioyu katabolik etkiye dönüstürmemek yoksa yürümek gezmek vss bunlarda kardiodur bir nevi bunları yaaprken vücut karbonhidrat ve yağ rezevlerinden harcamasını saglamak ve protein kas a inmemesini öenlemek lazım o zman kas kaybı olmadan hatta adale alarak hemde yağ yakılabilir

bunuda yapacak insanın en azından bir protein bcaa kullanması gerektiğini düsünüyorum

REvOLvertr ve mjacksonwithus bunu beğendi.
  7. mjacksonwithus

mjacksonwithus Yeni Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    0
    bende diet yapıyorum resımlerıme bakabılırsın. arada bır dunya abur cuburda yıyorum. ama resımlerıme bak yag bulabılecekmısın :=)

yani bruce in dedıgı gıbı yag yakımı ıle karbonhidrat , yag vb seylerin alakası pek yok. var ama cok az. asırıya kacmadıkca yok. Onemlı olan o antremanda kıcını yırtmak. ben antremandan sonra eve gıdıcek gucu olmuyorm. salonda oturup makara yapıyorum oldugum yerden mılletle :)

REvOLvertr bunu beğendi.
  8. REvOLvertr

REvOLvertr Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Bilgilendirmeler icin tsk'ler arkadaslar, sagolun : )
    YAni demek istediginiz, bu ve bu tip vücutlarda, bu sorunun kaynagini cözebilmek icin agirlik antrenmanlari ve kardio birlikte mi yürütülmelidir ?
    Peki yüksek agirlik az tekrar mi iyidir, yoksa hafif agirlik cok tekrar mi ?
    bir de kardio antrenman öncesi mi yapilmali yoksa sonrasinda mi ?

biraz önce forumda gezerken baska bi arkadasin daha actigi konuya dair bi topic'le karsilastim
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/karn-m-ve-yanlardaki-ya-t24943.html

o arkadasin da sorunu ayni.. Cok can sıkıcı bir durum..

Tskler tekrar, kolay gelsin..

9. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    kardio süresini fazla uzatmadan ve ısınma esnasında vücudu çok yormadan bu soruna evet diyorum beraber yürütülmelidir.çalışıtrdığın bölgede yağlanma var ve sennde amacın orayı SIKILAŞTIRMAK ise hafif ağırlık çok tekrar...ama ben kütle kazanıcam diyosan çok ağırlık az tekrar yapmalısın.kardio vücudun ısınması ve antrenman esnasında ısınmadan akynaklı sakatlık oluşmaması adına önce yapılmalıdır..ama antrenman sonunda 15-20 dk orta tempolu koşular ise sana artı getirecektir umarım uygun bi cvp olmuştur

REvOLvertr ve marsfield bunu beğendi.
  10. marsfield

marsfield Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    saol cevabin icin

11. marsfield

marsfield Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    yag yakimi icin ugrasirken protein tozu kullansam hacim genisletmek icin faydasi olur mu acaba? biliyorum ikisi ayri seyler.

12. bycanertk

bycanertk Üye

Beğenileri:
    154
    Ödül Puanları:
    53
    her ne kadar bazı arkadaşlar olmaz desede oluyor ve olduda..sadece ağırlıkları iyi kullan ağır basmaya çalış o zaman gelişim olur.ağır kaldırmak demek nizami yapmamak değildir unutma

marsfield bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş