YARDIM - Koşu+Mekik Antrenman Programı

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve body1234 tarafından 1 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. body1234

body1234 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar. 4 gündür spor yapıyorum. Bugün 5.gün ve kendimi gerçekten dinç, enerjik hissetmeye başladım, 5 gün öncesine kadar yataktan zor kalkarken, günün tamamını uykulu halde geçirirken, şimdi enerjim yerinde.

Bu antrenmanı yapmamın 2 amacı var: dinç hissetmek ve fit bir görünüme sahip olmak. Aşırı kaslı bir vücut için uğraşmıyorum zaten bu programla olmayacak bir şey

her neyse, 1.80 boyundayım 80 kiloyum fakat göbek falan aldı başını gitti tabi, sınavlar sağolsun spora zaman ayıramadık.

Antrenmana gelince, her gün(istisnasız) önce koşu bandında 4-5 dakika 6.0 hızda yürüyüş&koşu yapıp ısınıyorum, daha sonra açma germe yapıp 20dk+20dk şeklinde 40 dakika 7.5 hızda koşuyorum. Ardından 50 mekik çekiyorum ve daha sonra açma germe yaparak bitiriyorum.

Yaptığım antrenman fit bir vücuda sahip olmamı sağlar mı, herhangi bir zararı, yanlış yaptığım bir şey var mı ? ve mekiği nasıl çekmem gerekir ? ben tam olarak şu alette mekik çekiyorum:

http://www.akillifiyat.com/productimage/SB001_en_ucuz_voit_mekik_aletleri_xmlseries_sb001_185.jpg

son bir soru daha. şöyle bir alet daha var fakat yanlış çalışırım diye bulaşmadım henüz :) hafif şekilde bu alette ne yapmalıyım ?

http://image.cdn.sahibinden.com/photos/72/14/91/787214918ds.jpg

cevaplarınızı bekliyorum arkadaşlar. şimdiden teşekkür ederim.

2. ByCobra

ByCobra Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    diyet programın var mı?
    yaptığın program iyi sayılır.ama diyet programın önemli.

3. body1234

body1234 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    diyet programı yok, yani böyle çok katı bir şey yok. sadece beyaz ekmek yerine kepek ekmek yiyorum, pide/pizza/dürüm vs. tarzı şeyleri yemeyi bıraktım, kola içmeyi bıraktım, 2 litre civarı su içiyorum, 6'dan sonra sadece meyve yiyorum, dondurma vs. yemeyi çok azalttım. sık sık meyve yiyorum. yeterli sanırım.

4. ByCobra

ByCobra Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    meyve yeme 6dan sonra.diğerleri doğru.2 hafta sonra vücut alışınca kepek ekmeği de bırak.bu sana baya avantaj sağlar.kolay gelsin.

5. burakmbd

burakmbd Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    arkadaşlar önemli bir sorum var mekik çekerken ir süre sonra boynum ağrıyor mesela 10 dk önce mekik çektim 70 tane boyun ağrıdı iyice bırakmak zorunda kaldım yani karın kaslarından çok ağrıyor ne yapmalıyım ( boynumu tutmuyorm )

6. body1234

body1234 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
  7. ByCobra

ByCobra Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    ya mekiğin çok çeşidi var ama yani hepsi olur kafana göre takıl.hepsi yararlıdır.ama seçim yapacaksan o gösterdiğin mekik aleti iyi.en son gönderdiğin mesajdaki resmi tam olarak göremediğim için yorum yapamayacağım kusra bakma.başka biri yardımcı olabilir bu konuda sana.

Sayfayı Paylaş