Yardımmmmmm!

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve kasva6 tarafından 9 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. kasva6

kasva6 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar öncelikle.bodyye başlayalı 10 gün oldu ve amacım kilo vermek.ama elimde hatrı sayılır bi diyet programı yok.bu konuyla haşır neşir olan arkadaşlardan ricam program varsa yazabilir mi? :)

2. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    Arkadaşım ben pro değilim ama 86 kilodan 65 e düştüm boyum 167ydi hala öyle :) bu kilo vermem de yaklaşık 10 ay sürdü.Hızlı kilo verme yoksa kaslardan yakarsın amacın yağ yakmak olsun,kas değil! Önce boy ve kilonu http://vucut-kitle-endeksi.hesaplama.net den hesapla BMI 'ını ölç. Ben kilo vermemde şöyle bi yol izlemiştim tabi bu doktor raporu olmaz sadece bi öneri :) :

Karbonhidrat alımını sebze ve meyvelerden aldım,Proteine ağırlık verdim,Yemeklere bol acı biber kattım ( metabolizmayı hızlandırır ),Yeşil Çay içtim,Yağı tamamen kesmedim ama sağlıklı yağlardan önerilen ölçüde kullandım ( omega 3-6 ). Mutlaka ama mutlaka kahvaltı yaptım hiçbir zaman es geçmedim bu çok önemli sakın kahvaltıyı es geçme yoksa bu diğer öğünlerinde sana zarar verir.Kahvaltıda 2 önerim var Yağsız sütle hazırlanmış müsli ya da 3 yumurta beyazı + 2 bütün yumurta ve 1 dilim kepek ekmeği.
    Bol bol su içtim çünkü mideyi dolu tutuyor,yemekleri yavaş yedim hızlı yeme!
    Abur cubur,tatlı,fast-food,basit karbonhidratlar bunların hepsini tamamen kestim çünkü ölçüsünü kaçırıyordum :D
    Temel egzersizleri uyguladım : Şınav,Barfiks,Mekik,Plank,Side Plank,Lunge,Squat vs. bunları yaptıkten hemen sonra kardiyo yaptım 15-20 dk HIIT şeklinde. HIIT : Örn 1 dk depar + 30 sn dinlenme gibi.
    Proteini de tavuk etinin göğüs kısmı,light ton balığı,kuruyemiş 30 gr,light yoğurt,light sütten aldım.
    Umarım yardımcı olmuşumdur kolay gelsin he birde unutma öyle 1 günde kilo vereyim diye sakın sağlıksız beslenmeye kalkma zararı fena olur. Hadi kolay gelsin başarılar ... :)

kasva6 bunu beğendi.
  3. kasva6

kasva6 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    eyvallah arkadaşım sağolasın.

themertyildiz bunu beğendi.
  4. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Değerli üyemiz Başlığınız acil,yardım gibi terimleri kullandığınız için kilitlenmiştir. forumda her üye eşit hakka sahiptir ve kimsenin öncelik hakkı yoktur.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş