Yardımlarınızı rica ediyorum spora gönül vermiş insanlar.

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve enes83 tarafından 24 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. enes83

enes83 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Adım Enes 19 yaşındayım.Gecen sene öss sınavına girdim ama tökezleyince bu sene tekrar hazırlandım.Su an da cogumuzun bildiği gibi sınav serüveni bitti.Liseye başladığımdan beri ilk okuldaki gibi hareketli bir kişi olamadım maalesef.İçkiye başladım,sigaraya başladım,eskiden çok yemek yerdim ama çok fazla da hareket ederdim sürekli arkadaşlarımla dışarı çıkar basket futbol oynardım.İlk okulda basket takımı pivotu ve futbol takımı kalecisiydim.Lisedeyse hiç bir şeydim.Maalesef hiç bir şey yapmadım ilk senelerde bir masa tenisi sevdasına tutuldum o da okulun masatenisi masalarını kaldırmasıyla son buldu.Derken öss heyecanı ile iyice kendimi saldım çocukluğumdaki vücut yerini yorgun ve kilolu bir vücuda bıraktı.Sadece fiziksel olarak değil ruhsal anlamda da kendimi kötü hissettim bu neredeyse 4 sene böyle gitti.Şu anda sınav da bittiği için artık kendimi toparlamak istiyorum.Maalesef ki spor salonuna yazılacak bir bütçem yok.Bende buradan belki yardım alabilirim diye düşündüm.Sağlıklı bir yaşam istiyorum artık ve yardımlarınızı diliyorum.

Kişisel Özelliklerim:

Boy:181 cm
    Kilo:97

2. enes83

enes83 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yardımcı olabilecek kimse yok mu acaba?

3. alexandervonlouie

alexandervonlouie Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba Enes,bende senden 1 yaş küçüğüm ve dertlerimiz,sorunlarımız aynı.Ama bazı farklılıklar var elbet.Öncelik diyeceğim şu,ALKOLÜ BIRAKMALISIN!Bunu büyük harflerle yazdım kocaman kocaman,çünkü alkol insanın vücudunu yağlandırıyor diye biliyorum,bilhassa karnını.Boyun 181cm ve 97kg ise,bu durum alkolün etkisiyle biraz daha kilolu gözükmene neden olmuş.Şöyleki,tüm spordu anatomiydi bir kenara bırakıp senle benle karşılaştırırsak ben 175 boy 106 kg'ım ve aynı görüntüye sahibiz.Yani senden 6cm kısa ve 10kg/arada sadece 1 yaş var.çünkü ben alkol içmem,sevmem,sevene saygı duyarım ama tavsiye etmem.Ama bırakırsan hemencecik o şişlik hali iner diye tahmin ediyorum.Amcam da kesmişti alkolü,spor yapmamasına rağmen karnı inmişti ve şişliği de.Şişlik olurmu deme,olur.sadece kadınların değil erkeklerin de başbelası şişlik.Ki sen genç bir erkeksin,vücudun anında olumlu cevap alır.Spor salonuna gidemiyorsan eğer,günde 45dk-1saat arası tempolu yürüyüş ama sedece yürüyüş.koşu bilemem,onu sitedeki uzman kişiler cevaplar,ama koşmayı ilk anda pek tavsiye etmem.ve kesinlikle motivasyon.Motivasyon içinde böyle hayalindeki fiziklerin fotoğraflarını bul,kaydet.Yürürken aklına gelsin,içkiye,kaçamağa kalkacağın vakit aklına gelsin bu resimler."Pazı varsa içki yok,İçki varsa pazı yok,içki yoksa düz karın,içki varsa şişlik hali" diye beyin uyarır zaten.Benim kaçyüz tane olduğunu bilmediğim motivasyon fotoğraflarım var.:)inan işe yarar bu,inanmak ve beyin gücü,herşeyin önündedir:)Tumblr,wehearit gibi pöpüler siteler bu işe yarar zaten:)ha birde günde 3ana 3ara öğün total 6 öğün beslenirsen,bol bol(senin bünyene günlük 2.5-3.75lt su iyi gider diye düşünüyorum)su iç ve mümkünse buzlu iç.Çok doyurucu oluyor,ama fazla kaçırma:)ben 3.5-5litre arası içerim su,sukoliğim:)Neyse,bir diğer tavsiyem sigarayı mümkünse azaltmaya bak,biliyorum sigara daha zararsız ama daha bağımlılık yaıcı olduğu için diyorum,çünkü uzunca bir süre tamamen bırakamazsın.Ve göreceksin bu dediklerimi 1 ay falan uygularsan toparlanma başlar,ikinci aydan itibaren çok şükela olur:)Ve birde benim tavsiyem,ilk yıl spor salonuna gitmene gerek olmasa da,12.aydan itibaren spor salonuna gitmeni tavsiye ederim.Bu arada kullandığın bir antidepresan varmı?Ona göre değişebilir durum,yanlış birşeyler demiş olmayayaım,malum bende de panik atak var lustral içiyorum 50mg,güya bisiklet çok faydalı ama ben orada 119 nabzı görünce deliriyorum.Şimdiden başarılar,umarım yardımcı olmuşumdur.Ve seni anlıyorum az çok,fiziksel çöküntü psikolojik çöküntüyü de beraberinde getiriyor:(

enes83 bunu beğendi.
  4. enes83

enes83 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Tavsiyelerin için çok teşekkür ederim alexandervonlouie herhangi kullandığım bir antidepresan yok.Haklısın şu anihtiyacım olan en önemli şeylerden bir tanesi motivasyon.Bilmiyorum Bar Brothers ı biliyor musun ben hep onları izliyorum motivsayon a ihtiyacım olduğunda ve gerçekten de motive oluyor insan lakin ertesi güne yine aynı halime dönüyorum.Sigara benim için gerçekten çok büyük bir dert yaklaşık 5 senedir içiyorum ve artık neredeyse günde 2 pakete dayandı bu kadar içince tütün almaya başladım.Sigaraya para ayırmaktansa , paramı sigaraya göre ayarlamaya çalışıyorum sürekli.Spor ile alakalı tavsiyelerin içinde çok sağol.Günlük yürüyüşe bu akşamdan itibaren başlayacağım.Su konusunda günde 3-4 litre su içiyorum senin tabirinle bende sukolik bir insanım. :) Lakin büyük bir sıkıntı da yemek konusunda yaşıyorum çünkü nedense sıkıntılarımı yemekle giderir oldum.Düzgün bir uyku düzen olmadığı için gece 3 de 4 de bile yemek yiyorum.Yemek konusunda nasıl bür tüketim yapmalıyım onu da bilmiyorum.Yediğim yemekler yüzde 90 fast food.Şekerimin çıkmasında korkuyorum artık ama gene de durduramıyorum kendimi bu konuda.

alexandervonlouie bunu beğendi.
  5. alexandervonlouie

alexandervonlouie Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Rica ederin ne demek,bugün sana yarın bana:)Bilmediğimiz şeyleri tamamlarsak,böylece istediğimiz hedeflere ulaşmamız kolay olur:)Antidepresan kullanmıyorsan ballsın,ballı:)Sağlıklı yemek yemek çok önemli bir alışkanlık,ancak sitcom dizilerinden dergilere ve diyetisyen tavsiyelerine kadar "sağlıklı" besnilerin çoğu lezzetsiz!!LEZZETSİZ ay!!Galeta ne yaa,kibrit kutusu peynir:)Bu ne arkadaş,hiçmi domates,ceviz,meyveli yoğurt,nane,mısırlı salata,biftek(antrikot),kaşarla birlikte mis gibi normal peynir,karpuz,ara ara muz olmaz:)Benim sana tavsiyem lezzetli ve sağlıklı şeyleri bul.Mesela yoğurt+nane+ceviz+domates+salatalık karışımı çok güzel oluyor,hemde tok tutuyor.Uyku düzenim benimde çok saçma,bir uyuyamıyorum,bir sabah 6'da kalkıp akşam 10'da yatıyorum:)Şeker eğer 1.veya 2. derece akrabalarının belirgin bir kısmında şeker yoksa,korkma.Allah korusun.Sukolik olman güzel,ama uyku çok profosyonel kesim dışında pek etkilemiyor kiloyu,bence bir balon:)(kendimden biliyorum)
    Not:Bar Brothers'larda yannış annama amma çoğafidirsin daşş gibiymiş:DO kadar yüksek hedefte olmasın ilk etapta,moral bozar:)

6. srktyksl

srktyksl Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    13
    Zamaninda bende ayni 97 kiloydum ve suan 75-77 arasindayim yani sende yapabilirsin. Bide alkol konusunu bence arkadas cok buyutmus fazla icince zararli oluyo o.

Hesap Makinesi cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

7. alexandervonlouie

alexandervonlouie Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Nasıl abartı?? Ben gözlediğim kadarıyla alkol alan her insanda bir şişlik durumu hakim.Sade bu örnek amcam da değil üstüne üstlük,çevremde alkol içen kim varsa hepsi şiş.Adam boyu 1.65cm,80 kilo ama 90-100 gibi.Hatta bira göbeği denen bir olay var.Gerçi günde bir bardak birayla on şişe bira devirmek aynı şey olmasa gerek:)Ama genede bana göre 1.5litre kola içmek=500ml bira (ki diğerlerini saymıyorum)

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Alpay

Alpay Üye

Beğenileri:
    45
    Ödül Puanları:
    38
    Kardeşim yaşıtız şuan. Sana önerim sigara ve alkolü kesinlikle bırak KESİNLİKLE! Büyük ihtimalle salona bütçen kalacaktır sigara ve alkolü bırakırsan. Göbeğinin aşırı büyük gözükmesinde alkolün etkisi olabilir. Ne kadar tükettiğini bilmiyorum ama ne olursa olsun bırak. Arada sırada zevkine içmen de sakınca olmaz tabii....

alexandervonlouie bunu beğendi.
  9. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    alkole verecek paran var sigaraya verecek paran varda aylık 60-70 tl spor salonuna verecek paran nasıl yok benim kafam basmadı kardeşim o yüzden salona gitmeye üsenip te yok fakirim ayaklarına çekip bahane bulma lütfen, eğer bir hedefin bir amacın varsa luzumsuz keyiflerinden vazgeçip kendini o hedefe odaklayacaksın bu iş fedakarlık azim ister oturduğun yerden burda kimse sana 3-4 sihirli sözcük söyleyipte seni cindirella misali bal gabağından ferrariye çeviremez...

doxux bunu beğendi.
  10. enes83

enes83 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Alkole çok çok büyük bir bütçe ayırmıyorum yanlış anlaşılmak istemem fakirim ayaklarına bahane de bulmuyorum keşke kırıcı olmasaydın.Sigarayı da bütçeme göre ayarlıyorum ki tütün içtiğim için aylık giden para 30 40 lira civarında oluyor.Lakin oturduğum yerde 60 70 tl lik bir spor salonu yok burada bir çözüm aramadan önce tabiki çevremdeki tüm spor salonlarına gittim hiç biri aylık 200 den aşağı bir rakam vermediler.Ben zaten buraya spora başlamak için tavsiye almaya geldim ve fedakarlık ve azim istediğini biliyorum.Ama sert bir dille böyle bir muamele göreceğimi de düşünmedim gene de görüşlerin için teşekkür ederim ama dediğim gibi spor salonuna gidecek bir bütçem yok.

11. Jake Tyler

Jake Tyler Üye

Beğenileri:
    493
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Merhaba ,
    Sigara ve alkolü bırakmadan gram ilerleme kat edemezsin. Öncelikle her şeyi kafanda bitirmen gerekiyor. Ben yapacağım dedikten sonra bizim burda sana yardım etmemize gerek bile yok. Düzenli olarak yürüyüşlere başlaman yeterli olacaktır. Zaten kilo verdikten sonra sarkmalar olunca umarım spor salonuna verebilecek bütçen olur. Yinede olmazsa iki dambıl ile ev çalışmaları konuları bol bol var. Onlardan birisini uygularsın. İlk yapacağın şey gerçekten inanmak.
    İyi günler.

12. speedtouch

speedtouch Üye

Beğenileri:
    1.539
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Angara
    kırıcı olmak istemezdim fakat tavrın bana çok ters geldi, salona yazılacak bütçem yok diyorsun aylık 30-40 lira sigaraya veriyorsun adım gibi eminim o aylık 30-40 lirada kalmıyordur çünkü ben de lanet olsun ki sigara içiyorum alkole gelince günde 1 tane bira içsen aylık 90 liradan fazla eder...
    senin tavrın bana ters geldi çünkü burda insanlardan motivasyon istiyorsun ama bir yandan da şöyleyim böyleyim salona yazılamam falan edemem gibi tavır sergiliyorsun, güzel kardeşim açık konuşucam tekrar söylüyorum eğer kırıcı oluyorsam özür dilerim ama gerçekleri duyman lazım, berbat ötesi bir vücudun var ve bu vücut öyle günde 30 dakika hafif hafif yürümeyle şekle girmez gelirsin 60 yaşına kalp sağlığın için günde 30 dakika hafif tempo yürüyüş yaparsın...
    spor salonları diyorsun çevremde aylık 200 den aşşağı değil ,gerçekten sallıyorsun çünkü macfit gibi büyük bir salonun aylığı bile maximum 90 tl , ben çok spor salonu gezdim aylık 100 liradan fazla para söyleyen görmedim hayatımda...yani spor salonu bulamaman yazılamaman gerçekçi bir durum değil senin bahanen,normalde bu tarz başlıklara hiçbir şekilde cevap yazmam ama sana birilerinin gerçekleri söylemesi lazım...
    amacın doğru düzgün bir fiziğe kavuşmak pisikolojik olarak sağlıklı özgüveni yüksek bir insan olmak istiyorsan bir takım fedakarlıklar yapmak durumundasın ,bu senin hayatın senin seçimin ne olacağına sen karar vereceksin ,bahanelerin arkasına sığınıp cindirella misali balgabağından ferrariye dönmeyi beklemek mi?ki sana net söyliyim bu hiçbir zaman olmayacak, yoksa herşeye inat yeni bir başlangıç yapmak mı?

13. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır

Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

BodyForumTR Kullanım Kılavuzu - BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş