Yardımlarınızı bekliyorum...

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve ForzaBeşiktaş tarafından 14 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

1. ForzaBeşiktaş

ForzaBeşiktaş Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Pazar günü kısa zamanım olmasından dolayı omuz antremanını biraz aceleye getirdim.
    Soğuk girdim her ne kadar ufak hareket yapsamda.
    Özellikle son harekette Arnold Presste biraz fazla zorladım ve hareket bittiğinde tam boyun bölgesine bir ağrı girdi.
    Kafamı sağa sola çevirdiğimde birşey saplanıyor.
    Sağ boyun kısmında. BUgün tam 1 günü geçti geçmedi bir türlü.
    Zorladım mı Omzu yoksa gelir geçer birşey mi?

2. ForzaBeşiktaş

ForzaBeşiktaş Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Ufak hareketler derken ısınma amaçlı.
    Normal hareketleri zorluyorum.

3. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    tabiki aynı sakatlıkmıdır bilinmez ama anlattığın ile birebir örtüşen durumları bende yaşadım.kafa belli bir açıya geldiğinde acı bir batma oluyordu.malesef birkaç gün sürebiliyor.ben birkaç defa yaşadım aynı durumu ve her defasındada kendiliğinden geçti.ısınma yapmadan antrenmana girmektense vakit kısıtlı ise sadece ısınma ypıp antrenmana girmeden evin yolunu tutmak bence daha önemli.

4. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    geçmiş olsun..
    kafanı tam olarak çevirmene izin veriyor mu yoksa boyun hareketlerini kısıtlıyor mu?

trapez ve boynu ısıtmadan yaptığımda benimde başıma gelen bir hadiseye benziyor..tutulma tarzında oluyor ve 2-3 gün sürüyordu..kas gevşetici,sıcak press ve duş altında sıcak su ile masaj çok olmasada yumuşatıyor..

her sakatlık insana birşeyler öğretiyor aslında..artık kesinlikle boyun ve traps egsersizleri yapmadan biceps bile çalışmıyorum..

5. ForzaBeşiktaş

ForzaBeşiktaş Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Teşekkürler Diez ve Guardbody.

Dediğiniz gibi 2-3 gün sürdü şuanda bir sıkıntım yok allaha şükür. Sadece ufak bir ağırlık var gibi şuanda o kadar. Öncesinde başımı arkaya doğru döndüremiyordum ve boyun hareketlerimi de kısıtlıyordu.
    Omuzun sakatlığından korktum ama dün şöyle bir dumbble press denedim omuz için bir sıkıntı vermedi. [2 gün sonra tam omuz var bakalım bir sıkıntı çıkmaz umarım.]

Ayrıca diez kas gevşetici kullanmak istemedim malum sık giden bir insanım spora diğer bölgeleri etkilemesinden korktum.
    Kendi başıma elimle masaj yaptım yapabildiğim kadar tabi.

Ben zaten 15-20 dk bisiklet ardından açma germe yapmadan hiçbir antremanıma başlamıyorum.
    Bu kez salonun erken kapanacağından ötürü acele ettik demekki etmememiz gerekiyormuş.

6. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Tipik bir boyun tutulması aslında. Böyle durumlarda gece yatarken boyna destek koymayı ve sıcak tutmayı deneyin.

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    katılıyorum boyun tutulması yaşamışsın..birkeresinde barbell curl yaparken boyun altkısmında traps bitişiğinden kırt diye bir ses gelmişti..2-3 günde ancak çözülmüştü yukarda da bahsettiğim gibi..

ogünden beri ihmal ettiğim boyun çevirmelerini (dairesel olmasına özen göstererek) ileri geri yanlara boyun gerdirmelerini (elini alnına koyup başınla ellerini yitmek ve diğer yönlere aynen) en sonda trapez çevirmelerini (shrug yapar gibi) yapmadan hiç bir kas grubuna başlamıyorum..

8. ForzaBeşiktaş

ForzaBeşiktaş Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Ohh ya allaha şükür dediğiniz gibi boyun tutulmasıymış.

Bugün eski ağırlıklarımla zorladım ve hiçbir sorun çıkmadı Allaha şükür.

Isınmadan vakit yokken bir daha çalışmayacağım :)

Sayfayı Paylaş