Yardımlarınızı Bekliyorum...

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Focuscu tarafından 21 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Focuscu

Focuscu Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba dostlar,

Siteye yeni üye oldum sayılır. Uzun bir süredir, gerek supplementler konusunda gerekse diğer konular için ara sıra foruma girip bilgi alıyordum. İlk defa bugün detaylı olarak konuları inceleme fırsatı buldum. Bu bölümü görünce de çok sevindim. Sizler gibi uzun süredir bu spor ile uğraşan üstadların tecrübelerinden yararlanmak isterim.
    Yaklaşık 7 aydır bu spor ile bu kadar azimli ve istikrarlı bir şekilde uğraşıyorum. Mayıs ayında başladım. İlk ölçümlerim;

Boy: 1,79
    Kilo: 87
    Yağ Oranı: %17
    --------------------
    Şu anki ölçümlerim;
    Kilo: 72-73
    Yağ Oranı: % 4

Evet yanlış görmediniz. Sadece % 4 yağ oranına sahip olmama rağmen vücudumda halen ciddi yağ var ve karın bölgemde sarkmalar oluştu. Hocamın dediğine göre salondaki en düşük yağ yüzdesine sahip adam olmama rapmen genetik olarak şanssızmışım.

İlk 4-5 ay hiç supplement kullanmadım. Hayatımdan alkol, şeker, beyaz un silindi. Kızartma v.b yiyecekler, fast food, yağlı ürünler tüketmiyorum. Günde 4 lt ve üstü su içiyorum. Protein ağırlıklı besleniyorum.

İlk 2 ay alışma süreci sadece makinelerde çalıştım. Daha sonra 1-2 ay bağımsız ağırlıklar ile haftada 3-4 gün antrenman yapıyordum. Son 2 aydır da haftada 6 gün gidiyorum.

Programım ise şöyle;
    1. Gün: Omuz, bacak, karın, bel
    2. Gün: Sırt, arka kol, karın, bel
    3. Gün: Göğüs, ön kol
    4. Gün: 1 saat kardio, karın, bel
    5. Gün: 1,2. günlerdeki bölge hareketlerinin yarısı(her bölgede 4 hareket var. 2 sinin yapıyorum.)
    6. Gün: 1, 2. günlerdeki hareketlerin kalan yarısı, 3. günün tamamı
    7. Gün: Dinlenme

Antremanlarımı sabah saatlerinde yapıyorum. Son 2 aydır protein tozu, son 1 aydır protein tozu+amino asit kullanıyorum.

İlk ay sadece bsn syntha 6 kullandım. Son 1 aydır Muscletech Nitro Tech Hardcore pro ve bsn amino x kullanıyorum. Sabah antreman sırasında 1,5 ölçek muscletech, 1 ölçek amino x, öğlen yemekten 2 saat sonra 1 ölçek muscletech, akşam yatmadan önce 1/2 ölçek muscletech kullanıyorum.

Fotoğraflarım son 2 aya ait. Çok uzun yazdım, fikirlerinizi, önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler...

Ekli Dosyalar:

2. radyasyon35

radyasyon35 Yeni Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    sen nerede ölçtün bu yag oranını

3. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu başlığınız açıklayıcı değildir.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

4. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;
    Başlığınız kilitlenip kapatılmıştır.

Kilitlenme Sebepleri :
    - Zorunlu pozlar eklenmemiştir ya da eksik pozlar vardır.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum resim ekleme kurallarını okuyunuz. Resim ekleme kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş