Yardımlarınızı Bekliyorum

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Alduin tarafından 8 Ekim 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Alduin

Alduin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kilis
    Merhabalar herkese iyi forumlar..
    Öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam yöneticilerden özür diliyorum.Sizden ricam konuyu kaldırmamanız.Çok minnettar kalırım.
    1,5 hafta kadar önce üye oldum , uzun zamandır formunuzu takip ediyordum vücut geliştirme sporlarına olan ilgim ve merakımdan ötürü.
    Hassas olduğum ve aşırı ciddiye aldığım 2 rahatsızlığım veya görüntü bozukluğuna sahibim diyelim.
    Söylediğim gibi uzun zamandır formunuzu takip ediyordum ve yüzlerce konusunun açıldığının bilincindeyim ama açılan konulardaki durumun tam benimle orantılı olmaması yada istenilen tatmin edici cevapları alamadığım için açma gereği duydum sadece.Bu konudaki hassasiyeti sizlerden de bekliyorum çünkü; gerçekten artık psikolojim sorunlarıma endeksli olarak aşırı derecede bozulmuş durumda..
    Sorunum şu ;
    19 yaşımdayım Kasımda 20'ye gireceğim.1.80 veya birkaç cm daha fazla boyda ve 77 kiloya sahibim.14-17 yaş aralarımda neredeyse hiç evden çıkmadım doğru dürüst ve bilgisayar başında oturmaktan belim eğri bir hal aldı diğer bir ismiyle kamburluk..Doktora gittim bazı egzersizler verdi 2 ay kadar yaptım gözle görülür bir gelişme olmadığı için bıraktım.Yapı olarak sabırsız ve çabuk gelişim görmek istediğim için..
    Buna bağlı olaraktan düşündüğüm 2. sorunum ise sürekli kambur durmaktan göğüs bölgemde sarkma ve biraz büyüklük ve biraz da uç taraflarında şişlik var.T-Shirt giydiğim zaman normal şartlarda hissetmiyorum ama sürekli aynalara veya cam yansımalarında kendime baktığım zaman çok belli olduğunu görüyorum.Buda beni kötü etkiliyor ve çok utanıyorum.2 hafta öncesine kadar ilk defa birisi göğüslerin çıkmış dediğinde psikolojik olarak çöktüm adeta ki haklı da çok kötü duruyor. Jinekomasti olduğunu sanmıyorum çünkü 4-5 yıl kadardır aynı hacime yakın bir görüntüde.Muhtemelen yağ olduğunu düşünüyorum çünkü ellediğim zaman üst tarafları sert ama alt taraflardan yumuşak.Üşüdüğüm zaman filan veya soğuk hissettiğim zaman küçülüyor kaslı bir görüntü alıyor.Ayrıca vücudumun geri kalanı da yağlı kilolu olmamama rağmen.İnce bir görüntüye sahibim ama göğüs bölgem çok rahatsız edici.Üniversiteye gidiyorum , birazcık karizmam da var fakat kızların bana yakışıklı olduğum için mi göğüs bölgemdeki anormallik için mi baktığını kestiremiyorum...
    Her gün kesin bir sonuca varmak için bunları araştırıp duruyorum ve yavaş yavaş kafayı da sıyırmaya başladım çok takıntı ettim bu sorunları..Üstüme giydiğim kıyafetler uymuyor çirkin duruyor , yeni kıyafetler almak istiyorum ama maliyetler el vermiyor.Sadece daraltırdığım gömleğim ile kendimi rahat hissediyorum.Onu da Üniversite'de hergün giyemiyorum.Terlemekten,kırışmasından ıvır zıvırdan filan

AYRICA ÇOK ÖZÜR DİLİYORUM EPEY UZUN BİR YAZI OLMUŞ AMA KESİN BİR KANIYA VARIP ÖNERİLERDE BULUNABİLMENİZ İÇİN ANLATMA GEREĞİ DUYDUM..DOKTORLARA UZUN UZUN ANLATAMIYORUM İŞ YOĞUNLUĞUNDAN 2 DK BAKIP TEŞHİSİ KOYMADAN HEMEN GÖNDERİYORLAR.

Ne tür spor yapmam gerek ? Ağırlık çalışmam gerekiyorsa nasıl bir program izlemem gerekiyor ? Nasıl bir beslenme programım olmalı ? Genel araştırmalarımda protein yüklü beslenme+kardiyo+hafif ağırlık ile genel vücut yağlarının azaltılabileceği yazıyordu.Protein yüklü besinler nelerdir ? bunların hiç birinin biliyorum.Her yerde başka birşey yazıyor kafam karışıyor.

Kamburluk sorununun çözümünden ümidi kestim artık kabullendim diyelim daha doğrusu.Ama göğüs bölgesindeki olay için aynı görüşte değilim.hem kamburluk hemde göğüs yağları beraberinde hiç hoş gözükmüyor.O yüzden tüm içtenliğimle yardımlarınızı bekliyorum..
    Buda 1 saat önce çekildiğim resim ; http://postimage.org/image/s577uykgt/
    Buda 2 ay önce havuzda soğuk su ile aldığı şekil.Tabi biraz güneşte durunca tekrar sarkıyordu ; http://postimage.org/image/4kywixtqz/

Son düzenleme: 8 Ekim 2012
  2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Öncelikle sakin olmaya bak göğüs bölgende ciddi bir sorun yok hatta hiç olmayabilir. Yapman gerekenleri yazmışsın. Kamburluk için doktorun verdiği hareketleri yapmaya devam et.

3. Alduin

Alduin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kilis
    Yan çekimden dolayı gözükmüyor olabilir ama t-shirt giyince çok belli oluyor.O halde zaten konunun içinde de verdiğim çözümlere ağırlık vererek başlıyayım ben.
    Teşekkürler cevap için..

4. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Konu forum kurallarına aykırıdır
    - Konu başlığınız açıklayıcı değildir.
    - Başlığınız acil,yardım gibi terimleri kullandığınız için kilitlenmiş olabilir. forumda her üye eşit hakka sahiptir ve kimsenin öncelik hakkı yoktur.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş