Yardımcı olur musunuz?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Xeneize tarafından 22 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Xeneize

Xeneize Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaslar. Ben boyum hakkında endiseliyim de bana biraz yardımcı olursanız sevinirim. istedigim birkac baska seyde var onlarıda yazıcam.

yaşım 17.5
    boyum 1.70
    kilom 57

öncelikli sorum boyumun uzaması devam eder mi? yaklasık 1 senedir bu boyda kaldım en son gecen yaz bi 10 cm uzadım ama bu yaz henüz bisey göremedim. annemle babamın boyunu toplayıp 2 ye bölünce 1.71 cıkıyor. gecmiste de baya agır esyalar kaldırdım (kendi dükkan ve evimizi tasıma gibi.) boyum uzar mı? ben 1.80 olmak istiyorum da.. bana boy uzatma yöntemlerini söyler misiniz? :/

ikincisi vücudum atletik yapılı karın kaslarımı cıkarmam lazım ve pazularımı gelistirmem lazım bana bunun icin bi öneri yapar mısınız?

ücüncü ve son olarak evde kapı arası barfiks aletleri satıyolar. ondan alıp barfiks ceker, sınav ve mekik cekersem boyumun kısa kalmasına neden olur mu?

ona göre o kapı arası barfiks aletine ayaklarım üstte olucak sekilde ters asılıp bas agacı salınmıs halde mekik cekmeyi düsünüyorum. sizce boyumun uzamasına yardımcı olur mu?

Not : boyumu cok sorun ettigimin farkındayım ama neden böyleyim bende bilmiyorum :)

2. Kauss

Kauss Üye

Beğenileri:
    1.421
    Ödül Puanları:
    123
    Son başlayalım;
    Kapı barfiksi aletini alıp evde barfiks, şınav ve mekik çekersen boyunun uzamasına engel olmaz.
    Atletik yapılı dediğine göre yağlı bir karnın olmadığını düşünüyorum. Beslenmeni düzene sokarsan ve karın egzersizleri yaparsan karın kasların çıkar. Sitede bir sürü farklı mekik hareketleri var. Onlara göz atabilirsin. Yine kollarını geliştirmek istiyorsan forumda sabit başlık olarak biceps ve triceps konuları var. Hareketlerin nasıl yapıldığını gösteren. Oralara bakmanı öneririm.
    Diğer soruna gelirsek. Boy uzamasını kimse sana şu kadar uzarsın yada gelişimin durmuş diyemez. Bu senin genetiğin ile alakalı bir şey. Şuan omurlarına baskı yapacak hareketler yapıyorsan ki ev taşıdık filan diyorsun bunları her zaman yapmadığını varsayarsak, bir zararı olmamıştır. Önemli olan burada omurları sürekli baskı altına maruz bırakmak. O zaman gelişimini engelleyebilir.

3. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz Başlığınız acil,yardım gibi terimleri kullandığınız için kilitlenmiştir. forumda her üye eşit hakka sahiptir ve kimsenin öncelik hakkı yoktur.

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş