yardım lütfen

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve 869 tarafından 23 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. 869

869 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar

Benim yaşım 28 boyum 178 cm'dir. üç aylık diyet , bisiklet , yürüme ve "AB SHAPER"la kilomu 95'den 71'e, bel ölçümü 110'dan 85'e ve kalça ölçümü 113'den 97'ye ulaştırdım ancak hala düz bir karına sahip değilim (benim için ideal bel ölçüsünün 78 ve ideal kalça ölçüsünün 93 olduğunu düşünüyorum) ve daha fazla kilo vermek istemiyorum çünkü ideal kilo hasaplayıcı siteler benim boyuma güre ideal kilonun 73 olduğunu söylüyor ve daha fazla kilo verirsem daha kötü bir görünüme (özellikle yüz bölgesinde) kavuşmamdan korkuyorum. günde 500 mekik hareketi karnım için ve 300x2 mekik hareketi kalçalarım için yapıyorum("AB SHAPER"la) ancak kilo vermeyi durdurduktan sonra bir etkisini göremiyorum, lütfen bu konuda beni aydınlatınız.

Vücut geliştirmeye de evde başlamak üzereyim ancak kafamda birkaç soru var:
    1. hafta'da en iyisi 3 gün çalışmak olduğunu duydum, şimdi bütün kastları her üç günde de mi çalıştırmalıyım yoksa kastları üç guruba bölüp her gurubu hafta'da yalnız bir gün mü çalıştırmalıyım?
    2.yağ olarak kilo almamak için çalışma yaptığım günler beslenirken pilav ve proteini çoğaltıp çalışma yapmadığım günler azaltmam doğru olur mu?
    3.ısınma ve esneme hareketlerini yapmam şart mı ve kaç dakika sürmelidir ve en basit hareketlerini anlatır mısınız?
    4.Vücut geliştirmeye ramazanda devam etmek nasıl mümkün olabilir(çalışma ve beslenme saatleri nasıl olmalıdır)?

Teşekkürler

not: daha önce bu mesajı başka bir konuya göndermiştim ve sayın FleXoR yağ yakma programlarından bahsetmişti, ancak forumda arattırdım ve yürüme ve koşmadan başka bir program bulamadım ve bu programları uygularsam karnım istediğim seviyeye gelene kadar kilom 60'a düşer ve bu da yeni bir sorun demektir.

2. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    5- Açıklayıcı Bir Konu Başlığı Seçin :
    “Yardım”, “Şuna Bir Bakın”, “Böyle Yapsam mı?”, “Nasıl?”, “Birkaç Soru”, “Acil Yardım” ve bunların benzerleri, hiçbir açıklayıcılığı olmayan konular açmak yasaktır. Unutmayın ki, düzgün ve açıklayıcı konu başlığına sahip olmayan konular, hem arama işleminin etkinliğini azaltacak, hem de mesajınızın çok daha az kişi tarafından okunmasına neden olacaktır.

Sorduğunuz soruların tamamı forumda mevcur arama yapmak yerine bölümlere bakmanız bile yeterli. egzersizler bölümü, yağ yakımı

KİLİT

mt34, saydam ve bonatschi bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş